Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  msü başvuru telefon numarası kabul etmiyor

  1 ziyaretçi

  msü başvuru telefon numarası kabul etmiyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ÖSYM Sınav İçin Telefon Numarası Kabul Etmiyor

  ÖSYM Telefon Numarası Şikayetleri - Şikayetvar

  Milli Savunma Üniversitesi

  Konaklar Mah. Org.İzzettin Aksalur Cad.

  Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü

  34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

  Bilgi Edinme için Tıklayınız.

  Tel: 0 (212) 398 01 00 (pbx)

  Öğrenci İşleri: 0 (212) 398 01 60

  Fax: 0 (212) 398 01 41

  KEP Adresi : [email protected]

  Yazı kaynağı : www.msu.edu.tr

  MİT Kariyer Sayfası

  VATANDAŞLIK

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilim. Bu durum iş başvurusu yapmama engel mi?

  Başvuruda bulunabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir.

  Çifte vatandaşlığım var. İş başvurusu yapabilir miyim?

  Birden fazla vatandaşlığa sahip olmak başvuruya engel teşkil etmez.

  Mavi Kart sahibiyim. Görev almak için başvurabilir miyim?

  Başvuruda bulunabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir.

  BAŞVURU

  Millî İstihbarat Teşkilâtı’nda görev almak için nasıl başvurabilirim?

  Öncelikle bu bölümdeki soruları incelemenizi öneriyoruz. Ardından başvuru formunu doldurmak için ilgilendiğiniz pozisyonun sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Başvuru formunu cep telefonu/tablet bilgisayar üzerinden doldurabilir miyim?

  Başvuru formu, masaüstü bilgisayar üzerinden doldurulmaya uyumlu hazırlanmıştır. Formu cep telefonu/tablet bilgisayar üzerinden doldurmaya çalışmanız halinde sistemsel aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz.

  Başvuruma cevap verilir mi?

  Başvurular Teşkilatımızın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir.

  Başvurum kabul edilirse benimle nasıl iletişime geçilir?

  Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi halinde sizinle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu yoluyla irtibat kurulur.

  Başvurumun kabul edilmesi ve adaylığımın resmen başlamasından sonra bir kurumda çalışıyor olmam veya bu süreç zarfında bir işe başlamam adaylık sürecimi etkiler mi?

  Süreç devam ederken bir kurumda çalışılması veya bir işe başlanması, adaylık süreci açısından herhangi bir engel teşkil etmez. Ancak adaylık sürecinizin olumlu sonuçlanması ve işe başlamanızın uygun görülmesi halinde, hizmet/tazminat yükümlülüğü bulunan bir iş yerinden ayrılmanın doğuracağı sorumlulukları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Hangi durumlarda başvurum değerlendirmeye alınmaz?

  Başvurular Teşkilatımızın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Başvuruda bulunabilmeniz için tercih ettiğiniz pozisyonun şartlarını sağlamanız gerekir. Başvuru sürecinde verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması, değerlendirme aşamasında büyük önem taşır. Büyük bir kısmı eksik veya boş bırakılan formlar değerlendirmeye alınmaz. Beyanlarınızda gerçeğe aykırılık tespit edilmesi durumunda başvurunuz değerlendirme dışı kalır, bu durumun sonradan anlaşılması halinde hakkınızda yürütülen adaylık işlemi varsa sonlandırılır.

  Doldurmam gerektiği halde özgeçmiş formunda bazı bölümleri eksik veya boş bırakırsam, başvurum değerlendirmeye alınır mı?

  Özgeçmiş formunda verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması, değerlendirme aşamasında büyük önem taşır. Gerektiği gibi doldurulmadığı sonradan tespit edilen özgeçmiş formu nedeniyle, kazanılmış olan adaylık hakkı kaybedilebilir. Özgeçmiş formunu doldurmaya başlamadan önce örnek özgeçmiş formunu incelemenizi öneririz.

  Özgeçmiş formunun adres ile ilgili bölümlerinde sadece ülke, il, ilçe ve semt belirtsem yeterli olur mu?

  Adreslerin mahalle, cadde, sokak, site/apartman/blok numarası ve kapı numarası bilgilerini içerecek şekilde tam bir biçimde belirtilmesi gerekir.

  Özgeçmiş formunun öğrenim bilgileri bölümünde, başka okula nakil nedeniyle veya başka bir nedenle ayrıldığım okul(lar) ile ilgili bilgileri belirtmem gerekli mi?

  Başvuruya ilişkin doğru değerlendirme yapılabilmesi için, başka okula nakil nedeniyle veya başka bir nedenle ayrılmış olduğunuz okul(lar) ile ilgili bilgilerinizin eksiksiz olarak belirtilmesi gerekir.

  İlköğretim mezunuyum. İş başvurusunda bulunabilir miyim?

  Millî İstihbarat Teşkilâtı’na başvurabilmek için, Dil Uzmanı branşı hariç olmak üzere, en az meslek yüksekokulu mezunu olmanız gerekir. Dil Uzmanı branşında İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dışında kalan diller için en az ortaöğretim (lise) mezunu olmanız gerekir.

  Mezun olmadan başvurabilir miyim?

  Özgeçmiş formunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için başvurmak istediğiniz branşın eğitim gerekliliklerine göre lise, ön lisans veya lisans eğitiminden mezun olmanız şarttır. Hakkında adaylık süreci başlatılmış olsa dahi, yapılan kontroller sonucunda mezun olmadığı tespit edilenlerin işlemleri sonlandırılır.

  Dövmem başvuru yapmama engel mi?

  İlgili sağlık esaslarımız gereğince başvuruda bulunacak adayların dövmesi olmamalıdır.

  En fazla kaç yaşındaki adaylar başvuru yapabilir?

  Genel başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış, mevcut branşlar için iş başvurusu yapacak adayların ise başvuracakları pozisyonda belirtilen yaş sınırını aşmamış olmaları gerekir.

  EMEKLİLİK

  Millî İstihbarat Teşkilâtı mensupları ne kadar sürede emekli olabilir?

  Millî İstihbarat Teşkilâtı mensupları, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu’nda belirlenen yaş haddi hükümlerine tabi olarak görev yaparlar. Ayrıca, 2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Millî İstihbarat Teşkilâtı Kanunu’nun ilgili hükmü uyarınca fiili hizmet zammı alırlar. Bu çerçevede, çalışma arkadaşlarımız 1 yıl fiili hizmet için 3 ay fiili hizmet zammına hak kazanırlar. Dolayısıyla, Teşkilâtımıza 20 yıl hizmet veren bir çalışma arkadaşımız, kanun nezdinde 25 yıl hizmet vermiş sayılır.

  Yazı kaynağı : www.mit.gov.tr

  YKS başvuru ekranı ÖSYM. gov.tr 2022: YKS 2022 başvuru kılavuzu yayınlandı! Son dakika YKS başvurusu nasıl yapılacak?

  YKS başvuru ekranı ÖSYM. gov.tr 2022: YKS 2022 başvuru kılavuzu yayınlandı! Son dakika YKS başvurusu nasıl yapılacak?

  ÖSYM takvimiyle duyurulan YKS başvuruları bugün itibariyle alınmaya başladı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli adaylarımız, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) başvuru klavuzu osym.gov.tr sitemizde yayımlanmıştır. Başvurularınızı 11 Şubat-7 Mart 2022 tarihleri arasında yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

  ÖSYM BAŞKANI'NIN AÇIKLAMASI

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli adaylarımız, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) başvuru klavuzu osym.gov.tr sitemizde yayımlanmıştır. Başvurularınızı 11 Şubat-7 Mart 2022 tarihleri arasında yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün başvuru sürecine kısa bir süre kala yaptığı açıklamada "Yeni kimlik kartı olan adaylar, e-Devlet şifreleri ile başvuru merkezlerine gitmeden tüm işlemlerini ÖSYM AİS Mobil uygulamamızdan ve http://ais.osym.gov.tr adresimizden yapabilecekler." ifadelerini kullandı.

  BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

  Sınava başvurular, 11 Şubat - 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Adaylar başvurularını, 11 Şubat 2022 tarihinden itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 21.30’dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabileceklerdir.

  YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Adaylar, başvuru merkezlerine gitmeden ÖSYM AİS mobil uygulamasından veya ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden kayıt ve başvuru işlemlerini yapabilecek. Yeni kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, ÖSYM’nin sitesinde yer alan ‘e-Devlet ile Kayıt Ol’ seçeneğine tıklayarak tüm işlemlerini gerçekleştirebilecek. Adaylar, sisteme kaydolduktan sonra, ‘Yeni Başvuru Yap’ seçeneğiyle başvuru işlemlerini başlatabilecek. 

  Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

  YKS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  YKS YENİ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

  ÖSYM tarafından YKS sınavı kılavuzu yayınlandı. 2022 YKS kılavuzunda yer alan bilgilere göre sınav ücreti TYT/AYT/YDT her biri için 115,00 TL oldu. Ücret ödeme için son gün, 8 Mart 2022 olacak.

  Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-YKS Kılavuzunda yer almaktadır. Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2022-YKS Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  2021-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan, 2022-YKS'nin hiçbir oturumuna girmeden 2022-YKS yerleştirme işlemlerinde 2021-TYT puanını kullanmak isteyen adaylar ile 2022 yılında sadece "Özel Yetenek Sınavı" sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyen adayların, 2021-TYT Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2022-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir. 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2022-MSÜ) başvuran adayların da Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesine yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için 2022-YKS’ye başvuru yapmaları zorunludur. Ayrıntılı bilgi 2022-MSÜ Kılavuzunda yer almaktadır.

  2022-YKS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  2022 YKS TAKVİMİ

  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre Temel Yeterlilik Testi 18 Haziran, Alan Yeterlilik ve ve Yabancı Dil Testleri 19 Haziran'da yapılacak.

  YKS başvuruları 11 Şubat tarihinde başlayacak ve 7 Mart’ta sona erecek.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  MSÜ başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

  MSÜ başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

  MSÜ başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

  Milli Savunma Üniversitesi için MSÜ sınav başvuruları alınmaya başlandı. Sınav ücreti 110 lira olarak açıklanırken, MSÜ başvurusu yapacak olanlara YKS ve HES kodu uyarısı bulunuldu. MSÜ başvurusu ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden gerçekleştiriliyor.

  Üniversite eğitimini Milli Savunma Üniversitesi'nde tamamlamak isteyen adayların MSÜ sınavına katılması gerekiyor. MSÜ başvuru kılavuzu ile birlikte adayların merak ettikleri tüm ayrıntılar belli oldu. MSÜ sınavı için başvuru süreci 23 Şubat'ta sona erecek.

  MSÜ SINAV BAŞVURU EKRANI

  MSÜ BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  MSÜ başvuruları 27 Ocak tarihinde başlayacak ve 23 Şubat'ta sona erecek. Geç başvuru günü ise 3 Mart olarak açıklandı. Sonuçlar 29 Nisan'da erişime açılacak.

  MSÜ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

  MSÜ 2021 yılında 4 Nisan tarihinde merkezi olarak uygulanacak.

  MSÜ SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

  Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

  ÖSYM'DE MSÜ BAŞVURU UYARISI

  2021-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde uygulanacak olan ve başvuruları 04 Şubat – 02 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2021-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2021-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

  MSÜ NEDİR?

  Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

  Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap