Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  motorlu taşıtlar vergisi nereye ödenir

  1 ziyaretçi

  motorlu taşıtlar vergisi nereye ödenir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MTV borç ödeme nasıl yapılır? MTV nereden ödenir 2023? MTV ödeme son gün ne zaman? GİB MTV ONLİNE ÖDEME EKRANI 2023: İlk taksit ne kadar, ne zaman, nasıl ödenecek? MTV online ödeme nasıl yapılır?

  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Türkiye İş Bankası A.Ş.

  Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

  MTV Nasıl Ödenir?

  En Çok Aranan İkinci El Araçlar

  Araba :Opel - Renault - Hyundai - Toyota - Ford - Volkswagen - Nissan - Citroen - Peugeot - BMW - Mercedes - Audi

  Ticari :Fiat Doblo - Fiat Fiorino - Ford Tourneo Connect - Ford Transit - VW Transporter - VW Caddy - Citroen Berlingo

  Motorsiklet :Suzuki - Kanuni - Kinetic - Peugeot - Yamaha - Asya - Honda - Piaggio

  Yazı kaynağı : www.tasit.com

  MTV 2.taksit ödemeleri ne zaman son? MTV nereden nasıl ödenir?

  MTV 2.taksit ödemeleri ne zaman son? MTV nereden nasıl ödenir?

  Araç sahipleri her yıl iki kez Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyor. MTV 1.taksitleri 2022 yılının ocak ayında ödendi. Peki, KVT ikinci taksitleri ne zaman ödenecek?

  MTV nedir?

  Motorlu taşıtlar vergisi, Karayolları Trafik Kanunu'na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtları; Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne kayıt ve tescil edilmiş olan uçak ve helikopterler, liman veya belediye siciline kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu deniz taşıtlarının tabi olduğu vergilendirmedir

  MTV 2.taksit ödemeleri ne zaman son? MTV nereden nasıl ödenir?

  MTV ikinci taksitleri her yıl temmuz ayı içerisinde ödeniyor. Temmuz ayının 1'inde başlayan ödemeler 1 Ağustos Pazartesi günü sona erecek.

  Buna göre, MTV ödemeleri, GİB'in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla mobil telefonlardan ödenebilecek.

  Anlaşmalı bankaların kredi kartları, banka kartları ya da yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile ödeme mümkün olacak.

  Ödemeler ayrıca anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (internet ve telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi), PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden de yapılabilecek.

  MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Vergi Dairesinin internet sitesinde "Hızlı Ödeme" bölümünden şifre girişi yapmadan "MTV Ödeme" alanına sadece plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler.

  MTV 2022 ne kadar?

  Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde önemli değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yüzde 36.2 olarak belirlenen yeniden değerleme oranı Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne özel olarak yüzde 25 oranında uygulanacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları grubunda 2022 yılında en yüksek MTV 62 bin 633 lira olurken en düşük MTV ise 136.25 lira olarak belirlendi.

  MTV Ocak ve Temmuz aylarında ödeniyor. Toplam olan rakam ikiye bölünerek alınıyor. Kredi kartıyla ödendiğinde de bankalar taksit imkanı sunabiliyor. İlgili Cumhurbaşkanı kararının ekinde şu ifadelere yer verildi:

  "Cumhurbaşkanı Kararı'nda 2021 yılı için tespit edilen yeniden değerleme oranı, 12/2/1963 tarihli ve 197 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nun 5'inci maddesinde yer alan (I) sayılı tarife, 6'ıncı maddesinde yer alan (II) ve (IV) sayılı tarifler ve geçici 8'inci maddesinde yer alan (I/A) sayılı tarifede bulunan taşıtlar için, 2022 yılında motorlu taşıtlar vergisi tutarlarına uygulanmak üzere %25 olarak belirlenmiştir." Karar 01/01/ 2022 tarihinde yürütüleceği belirtildi. Kararın Hazine ve Maliye Bakanlığını yürütülecek.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  MTV nereye ödenir?

  MTV nereye ödenir?

  MTV nereye ödenir?

  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), çoğunlukla otomobil sahiplerinin her yıl ödediği bir vergidir. Her yıl ödenmesine karşılık vatandaşlar Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili birçok konuyu merak etmektedir. MTV nereye ödenir? 2020 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar olacak? Bu ve daha fazla sorunun cevabı için haberimizin ayrıntılarına mutlaka göz atın…

  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), araç sahipleri için önemli konulardan biridir. Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtları otomobil ve motosikletin yanı sıra aynı zamanda Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıt ve tescil edilmiş olan uçak ve helikopterler ve liman veya belediye siciline kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu deniz taşıtları için de uygulanan Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl ödenmektedir. Bu motorlu taşıtların doğaya salmış oldukları emisyon oranına, aracın yaşı gibi farklı kriterlerde eklenerek Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen MTV hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar birçok konuda sorular sormaktadır. Bunların en yaygınlarından biri de “MTV nereye ödenir?” Bunun dışında yeni yıla girmemize az bir süre kalmışken 2020 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ne kadar olacağı da merak konusu. Siz de tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız, işte konuya ilişkin haberimizin detayları…

  MTV NEREYE ÖDENİR?

  Motorlu Taşıtlar Vergisi için ödeme yapacak olan vatandaşlar;

  -Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını veya şubeleri kullanarak ödeme yapabilir. Anlaşmalı bankaların ayrıntılı listesini buraya tıklayarak bulabilirsiniz.
  -MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.
  gib.gov.tr'de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne giriş yaparak kredi kartı ödeme yapabilirsiniz.
  -GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak ödeme yapabilirler.

  2020'DE MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ NE KADAR OLACAK?

  Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanmış olan 2020 yılı bütçesi Meclis'e sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamaya göre, Yeni Ekonomi Programı'nda (YEP) öngörülen yüzde 5'lik büyümeye paralel olarak vergi gelirlerinde de artış bekleniyor. Buna göre de eklenilen artışta MTV’ye yansıma yüzde 22,5 olarak öngörülüyor.

  Motorlu Taşıtlar Vergisi için tahmin edilen yüzde 22,5'luk artış 1.4 litre ile 1.6 litre arasında motora sahip, 01.01.2018 tarihinden sonra trafiğe tescili yapılmış, araç değeri de 81 bin 100 TL olan araçlar için 1799 TL'den 2203 TL'ye çıkıyor. Bu artış motor hacmi 1.8 litre ile 2.0 litre arasında olan, trafiğe tescili 01.01.2018 tarihinden sonra yapılmış ve araç değeri 115 bin 900 TL ve üzeri olan araçlar için 5003 TL'den 6128 TL'ye çıkacak.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap