Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  milli takım oyuncuları para alıyor mu

  1 ziyaretçi

  milli takım oyuncuları para alıyor mu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  A Milli Takım’ın aldığı prim dudak uçuklattı!

  A Milli Takım’ın aldığı prim dudak uçuklattı!

  A Milli Takım’ın aldığı prim dudak uçuklattı!

  2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde üç maç oynayan A Milli Futbol Takımı, aldığı sonuçlarla ülkeyi sevince boğdu, ancak futbolculara dağıtılan primlerle ilgili ortaya atılan iddialar kamuoyunu sarstı. Konuyla ilgili birçok kesimden tepki gelirken, TFF henüz resmi bir açıklama yapmadı.

  2022 Dünya Kupası Elemeleri’ne Hollanda ve Norveç galibiyetleriyle fırtına gibi bir giriş yapan, Letonya ile de İstanbul’da 3-3 berabere kalan A Milli Takım 7 puan sonrasında primleri kaptı!

  Türkiye Futbol Federasyonu’nun EURO 2016 öncesinde de milli futbolculara dağıttığı primler tartışma konusu olmuştu. Bu sefer de TFF’nin galibiyet başına 100 bin Euro prim vermesi tepki çekti.

  Ajansspor’da yer alan habere göre; TFF’nin dağıttı primle, ilk 11’de forma giyen oyuncu 100 bin Euro, sonradan oyuna giren oyuncu 75 bin Euro ve kadroda bulunan oyuncu da 50 bin Euro kazandı. TFF, üç maç karşılığında milli takımdaki futbolculara 3 milyon 750 bin Euro ödemiş oldu.

  ALMANYA ŞAMPİYON OLURSA 300 BİN EURO

  4 kez Dünya Kupası şampiyonu, 3 kez de Avrupa Şampiyonası’nda da zafere ulaşan Almanya Milli Takımı, EURO 2020’de şampiyon olursa futbolcu başına 300 bin Euro prim dağıtacak. Almanlar, eleme grubundaki galibiyet başına ise 20 bin Euro prim verme kararını aldı.

  EURO 2016’DA NE OLMUŞTU?

  Milli Takım’daki ilk prim tartışması EURO 2016 öncesinde yaşanmıştı. Fransa’daki turnuvada istedikleri primi alamayan bazı milli futbolcuların federasyona tepki gösterdiği iddia edilmişti. O dönem milli takım kaptanı olan Arda Turan ile Teknik Direktör Fatih Terim’in arasının açılmasına neden olan olay sonrasında, Burak Yılmaz ve tecrübeli teknik adamın tartıştığı da iddialar arasında yer almıştı.

  SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

  2 Nisan Cuma günü 1 Euro’nun 9.4 TL olması ve milli formayı giyen futbolcuların ay-yıldızlı formayı temsil ettikleri için prim almaları tepki çekti. Sosyal medyada prim listesini ve rakamları gören vatandaşlar ise galibiyetleriyle sevindikleri Milli Takım’a hem Euro kurunun değeri hem de yaşanan ekonomik zorluğa rağmen bolca dağıtılan rakamları eleştirdi. O tepkilerden bazı şöyle;

  Kaan Kavuşan: Kimsenin parasında gözüm yok demek isterdim ama var. Bunlar nasıl paralar böyle. Emekçiler evlerinden çıkamıyor, hak mı bu? 100 bin euro = 950 bin lira bugün.

  Nihan Cabbaroğlu: Kimsenin hakkını yemek istemem ama bu ülkede bazı A Milli Kadın Futbol takımı oyuncuları, hayatını geçindirecek parayı kazanmak için başka meslekler de yapıyor.

  Evren Derrun: Türk oyuculara, döviz cinsinden sözleşme yapmayı yasaklayan ülkenin milli takım oyuncularına euro cinsinden prim veren TFF'si.

  Mrttbg: Ülkenin yarısı açlıktan kırılıyor. Dalga geçer gibi verilen paralara bak. Ayıptır, günahtır!

  Oguzoguz17: 2 maç kazandı diye dünya para dağıtıyorlar futbolculara. Millet pandemide işsiz kaldı zor durumda birçok insan. Gidin bu insanlara dağıtın. Yazıklar olsun.

  Shevekov: Yiyin beyefendiler yiyin. Sanki Dünya Kupası’nı kazandınız da bu primleri dağıttınız. Fransa, Almanya gibi ülkeler salaktı zaten anca kupayı kazanınca bu kadar prim veriyorlardı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Milli Takım oyuncuları para alıyor mu? Futbolcular milli takımdan prim alıyor mu?

  Milli Takım oyuncuları para alıyor mu? Futbolcular milli takımdan prim alıyor mu?

  Milli takım oyuncuları para alıyor mu, futbolcular milli takımdan prim alıyor mu soruları Dünya Kupası Elemeleri oynanırken gündem oldu. Dünya Kupası Elemeleri G Grubunda mücadele eden A Milli Futbol takımı bu akşam oynadığı Hollanda maçı ile hüsrana uğradı. Elemelerdeki tek ciddi rakip olan Hollanda'ya farklı mağlup olan milli takım oyunları para alıyor mu? Futbolcuların milli takımdan para alıpn almadıkları konusu merak konusu oldu.

  Milli Takım oyunlarının prim alıp almadığıyla ilgili vatandaşların da gerek internette gerekse sosyal medyada araştırmaları da sürüyor.

  MİLLİ TAKIM OYUNCULARI PARA ALIYOR MU?

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun A Milli Takım'dan sorumlu yöneticisi Selim Soydan, daha önce yaptığı açıklamada EURO 2020 öncesi oynanan eleme maçları sonrası A Milli Takım'da primlerin gününde dağıtıldığını açıklamıştı.

  A Milli Takım’da primler dağıtıldı

  Selim Soydan, prim listesini Teknik Direktör Şenol Güneş'in belirlediğini söylemişti.

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Milli Takım oyuncuları ne kadar prim alıyor?

  Milli Takım oyuncuları ne kadar prim alıyor?

  Son dönemde beklenen performansı gösteremeyen Milli Takım'ın çok tartışılan prim miktarı sonunda ortaya çıktı. İşte detaylar...

  EURO 2016'nın en çok prim alan takımı Türkiye Milli Takımı!

  EURO 2016'da başarısız performans sergileyen Ay-yıldızlılar EURO 2016'nın uzak ara en çok prim alan takımı konumunda bulunuyor.

  UEFA’dan gelen 8 milyon Euro’yu bölüşen futbolcular kriz çıkardı. Oysa 11 ülke oyuncularına tek kuruş prim vermedi.

  Milli Takım oyuncuları 500 bin Euro'yu bulan prim aldı. Bizden sonra 2. sırada olan Galler'de dağıtılan prim 100 bin Euro'ydu..

  Milli Takımı sarsan prim skandalı!

  EURO 2016'da 2'de 0 yaparak büyük moral bozukluğu yaşatan A Milli Takımımız bu kez de prim skandalıyla sarsıldı.

  UEFA'nın Türkiye'ye Avrupa Şampiyonası'na katılım primi olarak 8 milyon Euro vermesiyle tatsızlığın ilk adımı atıldı.

  Terim'in bu primleri bazı oyunculara 500 bin Euro'nun altında vermesi kriz yarattı. Futbolcuların bazıları az para aldığı gerekçesiyle isyan bayrağını çekti. Ancak bu parayı beğenmeyen oyuncuların unuttuğu bir gerçek vardı. UEFA'nın ülkelere dağıttığı katılım payını Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere, İspanya, Belçika, Portekiz, Ukrayna, Hırvatistan, İsviçre ve Rusya olmak üzere toplam 11 ülke kendi futbolcularına dağıtmadı. Futbolda ekol olmuş bu ülkeler futbolcularına tek kuruş dağıtmazken Milli oyuncular dağıtılan yüksek primi bile beğenmedi.

  Fransa da şampiyonluk primi 300 bin euro!

  Futbolcularına prim dağıtan ülkelerdeki rakamlar oyuncularımıza verilen primlerin yanında düşük kaldı. Fransa'nın şampiyon olduğu takdirde dağıtacağı prim 300 bin Euro.

  Türkiye'den sonra en yüksek primi veren Galler'de bu rakam 100 bin Euro'yu geçmedi. Onları 80 bin Euro'yla Macaristan ve İzlanda izledi.

  İşte çok konuşulan Milli Takım'lar ve primleri!

  İşte çok tartışılan prim yorumları!

  İlker Yağcıoğlu: "Böyle bir ortamda prim mevzusunu gündeme taşımak doğru değil. Bu turnuva sonrasında konuşulur. Bizim dönemimizde böyle birşey yoktu. Biz Hollanda'yı yendiğimizde sadece 10 bin dolar prim almıştık. Bunu da hiçbir şekilde gündeme getirmezdik."

  Oktay Derelioğlu: "Eğer bu haberler doğruysa oyuncular büyük bir yanlışlık içinde. A Milli Takım forması altında prim tartışması geçemez. Bu futbolcuların durumu zaten iyi. Böyle bir kavganın içine girilmez. Bayrak söz konusuyla prim ve para asla konuşulmamalı."

  Evren Turhan: "Biz her zaman milli duygular içinde mücadele ederdik. Eğer böyle birşey varsa bu yanlış. Tüm dengeleri bozar. Para en son planda olmalı. Önemli olan bayrak. Çünkü oradaki insanlar zaten yüksek kazanıyor. Primlerle servete konacak halleri yok..."

  Yazı kaynağı : spor.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap