Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  milli savunma bakanlığı askerlik yerleri

  1 ziyaretçi

  milli savunma bakanlığı askerlik yerleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama

  Millî Savunma Bakanlığı

  ASKERLİK YERLERİ açıklandı! E-devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı ile MSB 2023 Şubat celbi er sınıflandırma sonucu nasıl ve nereden öğrenilir?

  ASKERLİK YERLERİ açıklandı! E-devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı ile MSB 2023 Şubat celbi er sınıflandırma sonucu nasıl ve nereden öğrenilir?

  MİLLİ Savunma Bakanlığı, Şubat, Mart, Nisan 2023 döneminde silahaltına alınacak yedek subay, astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçlarının belirlendiğini açıkladı.

  Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Şubat, Mart, Nisan 2023 döneminde silahaltına alınacak yedek subay, astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları belirlenmiştir. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz" denildi.

  ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI!

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre, askerlik yerleri 25 Ocak 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden duyuruldu!

  Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak.

  Ancak yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu'nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dâhil) er statüsünde askere sevk edilecek.

  İşte sorgulama ekranı:

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap