Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  milli eğitim bakanlığı 5000 personel alımı

  1 ziyaretçi

  milli eğitim bakanlığı 5000 personel alımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak! Kontenjan dağılımı, şartları ve başvuru tarihi...

  Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak! Kontenjan dağılımı, şartları ve başvuru tarihi...

  Milli Eğitim Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 250 büro personeli, 4 avukat; taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire, 21 avukat olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel istihdam edecek. illi Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Merkez teşkilatımız dışında 80 ilimiz için ihdas edilen 4 bin 746 kişilik sözleşmeli personel pozisyonlarında önceliği deprem felaketinden etkilenen illerimize vereceğiz. Ailemize katılacak yeni üyelerimize, milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

  MEB 5 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN KONTENJAN DAĞILIMI

  KPSS ŞARTI OLACAK MI?

  Milli Eğitim Bakanlığı personel alımları için KPSS Şartı aranacak. Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den lise için P94, Önlisans için P93 ve lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

  BAŞVURULAR NE ZAMAN?

  Personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşullarının önümüzdeki günlerde ilan edileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Merkez teşkilatımız dışında 80 ilimiz için ihdas edilen 4 bin 746 kişilik sözleşmeli personel pozisyonlarında önceliği deprem felaketinden etkilenen illerimize vereceğiz. Ailemize katılacak yeni üyelerimize, milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  MEB 5000 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023! Kontenjan ve Şartlar?

  MEB 5000 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023! Kontenjan ve Şartlar?

  Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Az Önce 16 Mart 2023 tarihi ile gelen duyuruya göre MEB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 5 kontenjan da Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli 5000 Personel Alım yapılacak. Söz konusu yayımlanan duyuruda Kontenjan dağılımı bilgisi verildi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere MEB personel alımı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

  2023 yılı MEB 5000 Personel Alacak!

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer az önce resmi Twitter hesabı üzerinde yayımladığı duyuruya göre 5000 Personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda açıklama;

  BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! SENDE KATIL

  İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

  5 Bin Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Açıklandı!

  Mahmut Özer 5000 personel alımı kontenjan dağılımınıda açıkladı. Buna göre;

  Resmi Duyuru:

  Başvuru Şartları Ne Olacak?

  MEB Sözleşmeli personel alımı için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edilmektedir. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

  " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

  Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

  KPSS Şartı Aranacak Mı?

  Milli Eğitim Bakanlığı Alımları için KPSS Şartı aranacak. Bu yönde adaylardan 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

  Mülakat Yapılacak Mı?

  MEB personel alımları sözleşmeli olarak yapılacak. Adayların Mülakat beklentisi yok. Ancak İlan kılavuzu yayımlandığında detaylar belli olacaktır.

  Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

  MEB Sözleşmeli personel alımı duyurusu yayımlandı. Ancak söz konusu duyuruda başvuru tarihlerine ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. Bu kapsamda ilgili ilanın en yakın zamanda yayımlanması beklenmektedir. Bu hafta içerisinde beklenen ilandan haberdar olmak için

  İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ. İLAN ANINDA CEBİNİZE GELSİN

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  MEB personel alımı ne zaman? MEB ne kadar personel alacak? MEB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

  MEB personel alımı ne zaman? MEB ne kadar personel alacak? MEB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

  MEB bünyesinde istihdam edilemek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bakan Mahmut Özer, yaptığı açıklamada personellerin merkez ve taşra teşkilatında görevlendirileceğini ifade etti. İstihdam edilecek personeller öncelikli olarak afet bölgesindeki illerde görevlendirilecek. İşte, ayrıntılar...

  MEB NE KADAR PERSONEL ALACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada MEB bünyesinde çalışacak 5 bin sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

  MEB HANGİ KADROLARA PERSONEL ALACAK?

  Sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Merkez Taşra Teşkilatında 250 büro personeli ve 4 avukat alımı yapılacak.

  Taşra Teşkilatında ise 4.000 büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire ve 21 avukat alımı yapılacak.

  MEB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

  Özer'in yaptığı paylaşımda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışacak 5000 kişi için başvuru tarihinin ileri bir zamanda açıklacağını belirtti.

  Yapılan açıklamada, "Personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşulları önümüzdeki günlerde ilan edilecek." denildi.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap