Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mide botoksu yaptiranlarin yorumları

  1 ziyaretçi

  mide botoksu yaptiranlarin yorumları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mide Botoksu

  Mide botoksu yaptıranların yorumları, şikayetleri ve önerileri

  Mide botoksu yaptıranların yorumları, şikayetleri ve önerileri

  Norveçli bilim adamlarının 2004 yılında bu yana çeşitli denemeler sonucunda kilo vermede olumlu etkilerine dair onay verdikleri mide botoksu Türkiye’de de uygulanmaya , başlandı. 20 dakikada gerçekleşen mide botoksu operasyonu, kilo vermek isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet görüyor. “Mide botoksu nedir, ne işe yarar? Mide botoksu yaptıranların olumlu ve olumsuz görüşleri nelerdir?” sorularının cevapları haberimizde…

  MİDE BOTOKSU NEDİR, NASIL KİLO VERDİRİR?

  Mide botoksu, endoskopik yöntem ile midenin belli alanlarına botilinum toksin (botoks) enjekte edilerek kilo verdirme yöntemidir. Mide botoksu iştahı keser, Ghrelin (açlık hormonu) seviyesini düşürür, böylece kısa sürede zayıflamakta önemli rol oynar. Mide botoksunun kilo üzerindeki etkisi şöyledir:

   Midenin belli alanlarındaki kas tabakalarına enjeksiyon yapılarak mide kaslarının çalışması yavaşlatılıyor. Midede kasılmayı sağlayan kaslar yavaşladığında gıdalar midede uzun süre kalabiliyor. Bu durum mide boşalma süresini geciktirerek yemek sonrası ani kan şekeri yükselme ve düşmelerinin de önlenmesinde etkili oluyor.

  Mide botoksu sonrası midede asit salınımı azalır ve kişi uzun süre tokluk hissi yaşar. Ghrelin (açlık hormonu) seviyesi azalır böylece iştah kontrol altına alınır. Mide botoksu tedavisinde %15-20 kadar kilo kaybı hedeflenir. Mide botoksu sonrası 3 gün içerisinde iştah azalır, kişi az yemek yer, kilo verme süreci artık başlamış demektir.

  MİDE BOTOKSU ZARARLARI NELERDİR?

  Mide botoksu genel anlamda güvenli kabul edilse de nadiren de olsa bazı kişilerde yan etkiler meydana gelebiliyor. Mide botoksunun yan etkileri şunlardır:

  MİDE BOTOKSU NASIL YAPILIR?

  Mide botoks uygulaması cerrahi bir müdahale gerektirmez. Obezitenin ameliyat dışı tedavilerinden biridir. Vücutta herhangi bir kesi açılmadan, genel anestezi gerekmeden endoskopi eşliğinde yapılan bir işlemdir. Midenin belli alanlarındaki kas tabakalarına belli miktarda botilinum toksin (botoks) enjekte edilir. Bu işlem mide bölgesindeki düz kasları etkileyecek biçimde uygulanır, böylece sinir sistemi ya da sindirim sistemi olumsuz bir biçimde mide botoksundan etkilenmemektedir. Mide botoks uygulama esnasında ve sonrasında ağrı, acı hissedilmez ve ortalama 20 dakikalık bir işlemdir.

  MİDE BOTOKSU KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  Fazla kilolarından muzdarip kişiler, sadece spor yaparak kilo veremeyen ve zayıflamak isteyen kişiler, vücut kitle indeksi 25-40 arasında olan herkes mide botoksu yaptırabilir. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

  MİDE BOTOKSU KİMLERE UYGULANMAZ?

  Mide botoksu bir ameliyat değildir. Ancak işlemin yapılabilmesi için belli kriterler söz konusudur. Mide botoksu yapılması uygun olmayan kişiler şöyle sıralanabilir: 

  MİDE BOTOKSU SONRASI İNSANLAR İSTEDİĞİNİ YİYEBİLİR Mİ?

  Mide botoksu sonrası beslenme 2 saat sonra yapılabilir. Asitli içecekler, şekerli şuruplar, fast food tarzı aşırı yağlı yiyecekler, alkol, karbonhidratlar ve paketli gıdalar tüketmemeye özen göstermeli. İşlem sonrası ilk 3 gün kahve içilmemeli. Ayrıca hacmi küçük ancak kalorisi büyük gıdalar tüketilmemeli.

  Mide botoksu konusunda uyarıda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Kar, mide botoksunun tek başına bir zayıflama yöntemi olmadığı konusunda uyarıda bulunuyor.

  MİDE BOTOKSU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

  MİDE BOTOKSU SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

  Mide botoksu sonrası beslenme tarzına dikkat etmek gerekir. Mide botoks uygulama sonrası diyetisyeniniz tarafından beslenme listesi verilir. Mümkün olduğunda sağlıklı beslenme programına bağlı kalınması, mide botoksundan etkili sonuçlar almanızı sağlar.

  HASTANEDE YATMAK GEREKLİ MİDİR?

  Mide botoksu işlemi sonrası hastanede yatmak gerekmiyor. İşlemin ertesi günü işe gidilebiliyor, kişi aynı gün sosyal yaşantısına geri dönebiliyor.

  SİGARA İÇMEK MİDE BOTOKSUNA ZARAR VERİR Mİ?

  Mide botoksunun ardından bulantı, hazımsızlık ve şişkinlik görülebilir. Sigaranın mide botoksuna olumlu ve olumsuz herhangi bir etkisi bulunmuyor. Ancak mide botoksu sonrasında ve yaşamınız boyunca sigara içmeniz sağlığınıza zararlı olduğundan içmemelisiniz.

  MİDE BOTOKSUNUN ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

  Mide botoksunun etki süresi ortalama 5-6 ay sürmektedir.

  GEBE VE EMZİRENLERE MİDE BOTOKSU YAPILABİLİR Mİ?

  Gebe ve emzirenlerde mide botoksu uygulanmaz.

  MİDE BOTOKSU ZAYIFLAMAKTA ETKİLİ Mİ, KAÇ KİLO VERDİRİR?

  Mide botoksu yeterli miktarda, midenin uygun alanına enjekte edildiğinde kilo verdirmekte oldukça etkilidir. Kişinin yaş, cinsiyet, vücut kitle indeksi ve beslenme düzenine bağlı olarak 15-35kg arası kilo vermesi sağlanır.

  MİDE BOTOKSU YAPTIRANLARIN OLUMLU VE OLUMSUZ YORUMLARI

  Mide botoksu yaptıran kişiler olumlu ve olumsuz görüşleri şöyle:

  2 hafta önce mide botoksu yaptırdım. İlk hafta hareketsiz bir yaşam tarzım olmasına rağmen 3 kilo verdim. İkinci hafta ise yediklerime dikkat etmediğim için kilo veremedim. Nefsinize hakim olabileceğinizi düşünmüyorsanız kesinlikle yaptırmayın, paranıza yazık olmasın.

  1 ay önce mide botoksu yaptırdım. 2 doz yaptırdım ve 6 kilo verdim çok memnunum. Botoksun etkisi 7-8 ay sürüyor. Bu süreç sona erince “eyvah tekrar kilo alır mıyım?” düşüncesi yaşamıyorsunuz. Artık sağlıklı beslenmeyi öğreniyor ve zayıfladıkça mutlu oluyorsunuz.

  Yaklaşık 15 gün önce mide botoksu yaptırdım. Doktorun tüm tavsiyelerine uydum. İlk hafta sadece sıvı beslenme vardı ve doktorun verdiği protein mamalarını tükettim. İkinci hafta ise püre tarzı gıdalarla beslendim. 2 hafta sonunda tam tamına 5 buçuk kilo verdim. Bu hafta tekrar diyet programı verdi onu uyguluyorum ancak henüz kilo veremedim. Mide botoksu tokluk hissi veriyor vermesine. Ancak o kadar para vermeye değer bir tokluk hissi yok. Açıkçası verdiğim paraya yazık olmasın diye yememek için kendimi frenliyorum diyebilirim. Zaten diyetlere alışkın bir bünyem var. Mide botoksu ne kadar etkili oldu bilemiyorum.

  Ben de 3 hafta önce mide botoksu yaptırdım. Hipertansiyon hastası olduğum için kullandığım ilaçlardan dolayı biraz zor kilo veriyorum. Bu işlemi yaptırdıktan 5 gün sonra ciddi bir iştah kaybı başladı. Psikolojik olan yeme isteğimi bastırdı. Ayrıca bu süreçte egzersiz de yapılırsa kesinlikle kilo verdiriyor. Diyetisyenin verdiği listede sebze yemeği et , tavuk vs. var. Ekmek hiç yok. Süt ve yoğurt en çok tükettiğim besinler arasında. 2 haftada 4 kilo verdim. İrademi koruyarak bu şekilde devam edeceğim.

  20 gün önce bende mide botoksu yaptırdım. Bu süre içerisinde 5 kilo 400 gram verdim. İlk günler hafif bir iştah kaybım oldu o kadar. Mide botoksu yaptırmak isteyenler bu işlem sonrası kendiliğinden zayıflamayı düşünüyorsa hiç yaptırmasın. Mide botoksu sadece diyet yapmanızı kolaylaştırıyor. Yine canınız birşeyler çekiyor ancak iradenizi kaybetmemeniz gerekiyor.

  10 ay önce mide botoksu yaptırdım. Bu süre zarfında kilo verdim ancak kilo vermem durunca psikolojik olarak etkilendim. Daha çok yemeye başladım, etki etmediğini düşündüm. Daha sonra tekrar zayıflama yoluna gittim ancak yine başarısızlıkla sonuçlandı.  Mide botoksu ben de pek bir işe yaramadı. Her şey sizde bitiyor. Mide botoksu yaptırdım kesin zayıflarım diye bir şey söz konusu değil.

  Yazı kaynağı : www.mavikadin.com

  Mide Botoksu

  Mide Botoksu Nedir?

  Mide botoksu, endoskopik uygulama sayesinde mideye enjekte edilen botoks toksiniyle midenin küçülmesi uygulamasına denir. Kilo vermek için oldukça etkili olan bu yöntem günümüzde sıklıkla uygulanan zayıflama yöntemleri arasında yer alır.

  Uzman hekimlerin kontrolünde uygulanması gereken bu uygulama sonrasında hastada iştah kaybı oluşarak mide boşalma süresi gecikir. Bu sayede zayıflama gerçekleşerek hastanın istenen forma ve sağlığa ulaşması sağlanır. Sağlıklı ve güvenli olan bir uygulama olup gelişen teknoloji sayesinde sıklıkla zayıflama tekniği olarak kullanılan uygulamalar arasında yer alır.

  Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

  Midenin kasılmasını sağlayarak toksin enjekte edilmesi şeklinde yapılan mide botoksu son derece başarılı sonuçlar veren işlemlerdir. Totalde 20 dakika gibi bir sürede tamamlanan işlemler endoskopik teknik kullanılarak hastanın ağızından müdahaleyle yapılır.

  Herhangi bir kesi olmadan tamamlanan işlemin kolay yapılabilmesi ve hastanın rahatsızlık hissetmemesi için mutlaka anestezi altında yapılması uygundur. Hastanede yatılması gerekmediğinden hasta gündelik hayatına işlem sonrası dönebilir.

  Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

  Mide botoksu işlemleri kesinlikle ameliyat olmayıp tamamen endoskopik bir uygulamadır. 1-2 saat gözetim altında kalınması yeterli olup hastane yatışına gerek duyulmaz. Mutlaka işlem öncesinde muayene olunması ve hasta uygunluğunun belirlenmesi önem taşır.

  Diyet ve spor yaparak kilo veremeyenler, vücut kitle endeksi 40’ın altında olan kişiler, obez olmayan ve kilo vermek isteyen kişiler uzman hekim kontrolleri sonrasında uygun görülen kişilerdir. Bu kişilere uygulama yapılabilir ve istenilen forma kavuşması kolay bir şekilde ameliyatsız olarak sağlanabilir.

  Mide Botoksu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Mideye uygulanan botoks işlemleri sonrasında beslenme düzeni dışında dikkat edilmesi gereken çok fazla bir kural mevcut değildir. Asitli ve fastfood yiyeceklerin, içeceklerin tüketilmesi sakıncalı olup aşırı yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmesinden kaçınılmalıdır. Sağlıklı beslenme ve egzersiz programlarına dikkat edilerek kalıcı sonuçların elde edilmesi mümkündür.

  Tüm işlemler yapılmadan önce muayene olunması ve uygulama öncesinde 6 saat açlık gereklidir. Anestezi işlemleri için anestezi uzmanları tarafından gerekli işlemlerin yapılması kusursuz bir şekilde uygulamanın tamamlanmasına yardımcı olur.

  Mide Botoksunun Yan Etkileri Var mı?

  Botoks uygulamaları tıp alanında sıklıkla kullanılan işlemlerdir ve doğru kişiler, uzman hekimler tarafından yapılması halinde herhangi bir zararı bulunmaz. Uzman hekimlerin muayenesi sonrasında uygun görülen kişilerde herhangi bir yan etki görülmezken, kas hastalıkları ve alerjisi olan kişilere yapılması yan etki yaratabileceğinden uygun değildir.

  Mide Botoksu ile Zayıflayanlar

  Mide uygulamaları içerisinde cerrahi olmamasından dolayı tercih edilen botoks işlemleri yeterli ve doğru miktarlarda uygulanması halinde oldukça etkilidir. Diyet ve spor yapılarak verilemeyen kiloların yok edilmesi için oldukça etkili olan bu teknik sonrasında zayıflayan kişilerin beslenmelerine dikkat etmesi de önem taşır. Zayıflayanlar uzman hekimlerin önerilerine dikkat etmesi halinde etkili sonuçları kalıcı bir şekilde sabit tutabilirler.

  Mide Botoksu ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

  Diyet ve spor yapılarak verilemeyen kiloların giderilmesi için etkili olan mide botoksu sonrasında kilo verilmesi hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Doğru dozlarda botoks toksinin enjeksiyonu sonrasında 15-35 kilo arası kilo verimi söz konusudur. Kesinlikle kilo verilmesi garanti edilmeden işlemler yapılır ve kilo verilmesi hastaya bağlı olarak değişir.

  Mide Botoks Sonrası Nasıl Beslenmeli?

  Botoks işlemleri sonrası sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı uygulanmalıdır. Aşırı yağlı, karbonhidratlı yiyecekler kaçınılarak asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

  Mide Botoks Kimler Olamaz?

  Gebe ve emziren, botoks maddesine alerjisi olanlara, vücut kitle endeksi 40 üzerinde olan, mide kanseri gibi ciddi rahatsızlıkları olan kişilere uygulama yapılması uzman hekimler tarafından doğru bulunmaz. Bu nedenle mutlaka muayene olunması ve hastanın tüm bilgileri uzman hekimle paylaşması önem taşır.

  Mide Botoks Gerçekten İşe Yarıyor mu?

  Botoks işlemleri düzenli ve sağlıklı beslenme programına devam eden, hastaya uygundur kanısı konulması halinde doğru bir şekilde uygulama yapılmasıyla işe yarayan bir zayıflama tekniğidir.

  Mide Botoks Kaç Ay Etkili?

  Cerrahi olmayan mide botoksu işlemleri genellikle 5-6 ay kadar etkili olur. Kalıcı sonuçların devam edebilmesi için mutlaka düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzenine sadık kalınması gereklidir.

  Mide Botoks Kaç Yaşında Olur?

  Zayıflamak isteyen kişiler için uygun olan, diyet ve sporla verilemeyen kilolarından kurtulmak isteyen 15-65 yaş arası herkese uygulama yapılabilir.

  Mide Botoks Sonrası Sigara İçilir mi?

  Sigara normal koşullarda sağlıklı bir yaşam için zararlı olan bir alışkanlıktır. Mide botoksu işlemleri sonrası botoks açısından bir zararı olmasa da içilmesi önerilmez.

  Mide Botoksunda Kahve İçilir mi?

  Düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzeninin önerildiği mide botoks sonrasında asitli içeceklerden ve fastfood yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Kahve içilmesinde bir sakınca görülmeyip mutlaka uzman hekimlere danışılarak tüketilmesi önem taşır. İlk 3 gün kahve içimi için uyarı yapan uzman hekimler de dikkate alınmalıdır.

  Mide Balonundan Ne Farkı Vardır?

  Botoks işlemleri endoskopik bir şekilde yapılır. Mide balonu da aynı şekilde yapılabilirken çıkarılması sonrası ani iştah açılması riski bulunur. Mide botoks işlemlerinde etkileri yavaş yavaş geçmesinden dolayı kişi iştahını daha rahat kontrol edebilir.

  Mide Botoks Tehlikeli mi?

  Botoks toksini doğru dozlarda uygulanması halinde vücuda herhangi bir zararı bulunmaz. Uzman hekimler tarafından steril ve uygun şartlarda işlemlerin yapılması herhangi bir tehlike yaratmayıp oldukça güvenli olmasını sağlar.

  Mide Botoksunda Kaç Ünite Kullanılır?

  Botoks işlemleri için hastanın uygunluğu ve durumu önem taşır. 20 dakika kadar süren bu işlem öncesinde ne kadar uygulama yapılması gerektiği belirlenir. Bu sayede doğru dozlar yeterli kadar uygulanarak herhangi bir yan etki görülmeden işlemler tamamlanır. Mide botoksu işlemlerinde mutlaka hastanın genel durumu kontrol edilerek ihtiyaç olan doz kadar botoks toksini enjeksiyonu yapılmalıdır.

  Mide Botoksu Yaptıranlar

  Uzman kişilerle muayene sonrası uygunluğu belirlenen kişilere doğru botoks işlemleri yapılması halinde güvenli olan bir zayıflama tekniğidir. Günümüzde sıklıkla uygulanan botoks işlemleri son derece sağlıklı olup yaptıran kişilerin memnuniyetini kazanan tekniklerden olmuştur. Mide botoksu yaptıran kişiler diyet ve spor yaparak veremediği kilolarından kolay bir şekilde kurtularak daha fit ve güzel bir görünüme kavuşabilirler.

  Mide Botoksu Yaptıranların Yorumları

  15 ve 65 yaş arası herkese kadın ya da erkek fark etmeden uygulanabilen botoks işlemleri son derece güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Botoks işlemlerini tercih eden kişilerin memnun kaldıkları ve istedikleri kiloya kolay bir şekilde ulaştıkları görülür.

  Önemli olan tüm cerrahi ve estetik işlemlerde olduğu gibi uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir. Bu sayede başarılı sonuçlar alınabilirken aynı zamanda kişilerin hayatları riske girmeden kolay bir şekilde çözüm olur.

  Mide Botoksu Fiyatları 2023

  Zayıflama tekniklerinin en başarılısı olan mideye uygulanan botoks işlemlerinin fiyatları uygulanacak olan merkez, uzman hekim ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapılması ve muayene olunması önem taşır.

  Bu sayede hem süreç hem de fiyatlar hakkında gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınabilir. Mide botoksu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : toygartoydemir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap