Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mhp milletvekilliği aday adaylığı ücreti

  1 ziyaretçi

  mhp milletvekilliği aday adaylığı ücreti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MHP'den adaylık ücretlerine indirim: 'Deprem tarifesi...'

  MHP'den adaylık ücretlerine indirim: 'Deprem tarifesi...'

  AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta seçim yapılmasını öngören Cumhurbaşkanı Kararını’nı imzalamasının ve kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da seçim takvimini başlatmıştı. 

  Buna göre milletvekilliği seçimleri için kamu görevlilerinin istifasınailişkin süreç başlamış ve görevlilerin 16 Mart’a dek görevinden istifa etmesi gerektiği açıklanmıştı. YSK’nin takvimi belirlemesinin ardından siyasi partiler de kolları aday adaylığı başvuruları için sıvadı. Siyasi partilerde de aday adaylığı başvuruları başlıyor. 

  Bu kapsamda, MHP’de aday adaylığı başvuruları yarın saat 09.00’dan itibaren kabul başlayacak ve 21 Mart Salı günü saat 17.00’ye dek devam edecek.

  Aday adayları belirlenen bu tarihler arasında MHP Genel Merkezi’ndeki Seçim İşleri Kayıt Kabul Birimi’ne şahsen ve belgelerin aslıyla başvuruda bulunacak. Kayıt işlemlerini hızlandırmak isteyen aday adayları ise ön kayıt işlemlerini “https://basvuru.mhp.org.tr” adlı internet sitesinden online olarak yapabilecek. 

  3 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ

  MHP’de bu yıl aday adaylığı başvuru ücretleri Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından düşük tutuldu. Aday adaylığı başvurusunda bulunacak adaylar için istenen ücret 3 bin TL olarak belirlendi. Aday adaylarından yüzde 40 ve üstü engelli olanlardan da başvuru aidatı alınmaması kararlaştırıldı. 

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki günkü partisinin Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu üyeleriyle yaptığı toplantı sonrasındaki açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için siyasi partilere bu yıl 3 kat fazla ödeneğin depremden etkilenen 11 ile ve depremzede yurttaşlara aktarılacağının düşünüldüğünü açıklamıştı. 

  Bahçeli, Hazine yardımı alan diğer partilere de yardımın depremzedelere aktarılması çağrısında bulunmuştu. MHP, Hazine yardımı ile birlikte aday adaylarından gelecek başvuru aidatlarını da yine depremden etkilenen 11 ildeki depremzedelere aktaracak.

  Parti seçim çalışmalarını ise daha önceki yıllarda aldığı Hazine yardımlarından karşılayacak. 

  KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GIRECEK

  Öte yandan Cumhur İttifakı’nda “AKP, MHP, BBP gibi partilerin bazı illerde ortak milletvekili aday listeleriyle seçimlere girip girmeyeceği” tartışılıyordu.

  Ancak MHP, daha önceki seçimlerde olduğu gibi 14 Mayıs’taki seçimlerde de 81 ilde kendi parti amblemi ve kendi milletvekili adaylarıyla seçime katılacak. Milletvekili adayları ise partinin seçim kurulunca belirlendikten sonra Genel Başkan Bahçeli’nin onayı sonrasında YSK’ye bildirilecek. 

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Partilerin milletvekilliği adaylığı için başvuru ücretleri belli oldu: En uygun MHP en pahalı CHP

  MHP’de aday adaylığı başvuru tarihi ve ücreti belli oldu

  Siyasi partilerin milletvekili aday adaylığı başvuru ücretleri belli oldu | CHP, 30 bin TL ile en yüksek ücreti belirledi

  Siyasi partilerin milletvekili aday adaylığı başvuru ücretleri belli oldu | CHP, 30 bin TL ile en yüksek ücreti belirledi

  Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi partiler milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvuru koşullarını belirledi. Başvuru ücretini AKP 20 bin TL, CHP 30 TL olarak belirledi. Yüksek Seçim Kurulu da bugün yaptığı toplantıda, seçimin başlangıç tarihini 18 Mart olarak açıkladı.

  28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak. YSK Başkan Ahmet Yener, bugün yapılan toplantıda alınan kararı, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilli Seçimlerinde, seçim takviminin başlangıç tarihi 18 Mart 2023 olarak belirlenmiştir” diyerek açıkladı.

  Siyasi partiler milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvuru koşullarını belirledi. CHP deprem bölgesinden yapılacak aday adaylığı başvuruları için para almazken, AKP, ücretlerin AFAD hesabına yatırılmasını istedi.

  Adalet ve Kalkınma Partisi

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira başvuru ücreti almayı kararlaştırdı. AKP’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları bugün (13 Mart) başlayacak ve 16 Mart’ta sona erecek. Başvuru yapacakların belirlenecek asgari tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına bağış olarak yatırması gerekiyor.

  Cumhuriyet Halk Partisi

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekilliği aday adaylığı başvurusu bugün (13 Mart) başlıyor. Başvurular 20 Mart’a kadar sürecek. Parti genel sekreterliğinden il örgütlerine gönderilen yazıya göre, başvuru ücreti 30 bin Türk Lirası olarak belirlendi. Kadınlar, gençler ve yüzde 40’ın üzerinde engeli bulunanlar, milletvekili başvurusu için 15 bin Türk Lirası ödeyecek. Deprem bölgesindeki Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Osmaniye ve Gaziantep’ten başvuru yapanlardan ücret alınmayacak. Aday adaylarından 3 bin Türk Lirası dosya ücreti alınacak. 

  Milliyetçi Hareket Partisi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), başvuru aidatını 3 bin TL olarak belirledi. Aday adaylarından yüzde 40 ve üstü engelli olanlardan başvuru aidatı alınmayacak. MHP’nin milletvekili aday adaylığı başvuruları 14 Mart’ta başlayıp 21 Mart’ta sona erecek. Aday adayları, MHP Genel Merkezi seçim işleri kayıt kabul birimine şahsen ve belgelerin aslıyla müracaat edebilecek.

  İYİ Parti

  İYİ Parti’nin (İYİP) kadın ve erkek milletvekilliği adaylık başvurusu için tek rakam belirlendi, adaylardan 7 bin 500 TL alınacak. Engelli ve gazilerden başvuru ücreti alınmayacak.

  Saadet Partisi

  Saadet Partisi’nin (SP) milletvekili seçimleri aday adayı müracaatları genel merkezde ve il başkanlıklarında kabul edilecek. Saadet Partisi’nden milletvekili aday adayı olmak isteyenler müracaatlarını 11- 17 Mart 2023 tarihleri arasında il başkanlıklarına veya doğrudan genel merkeze yapabilecekler. Saadet Partisi, milletvekili aday adaylığı katkı payını, erkekler için 15 bin TL, kadın ve gençler için 10 bin TL, engelliler için 5 bin TL olarak belirlendi. Deprem bölgesindeki iller için (Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana, Elazığ) aday adaylığı katkı payı alınmayacağı belirtildi.

  Türkiye İşçi Partisi

  Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) ise milletvekili adaylarından parti için herhangi bir maddi katkı istenmeyecek. Adaylık başvurusunda deprem bölgelerinde yaşayan yurttaşlar için en az bir gıda ve bir hijyen kolisi hazırlanıp iletilmesi şartı konuldu. 

  Yeniden Refah Partisi

  Yeniden Refah Partisi (YRP), milletvekili adaylığı için başvuru ücretini erkekler için 7 bin 500 TL, kadınlar için ise 5 bin TL olarak belirledi. Deprem bölgesinde olanlar ya da depremden etkilenenlerden ise ücret alınmayacak.

  Başvuru ücreti ve takvimi henüz belli olmayan siyasi partiler 

  Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin milletvekilliği aday adaylığı başvurusu ücretleri ve başvuru tarihleri henüz belli olmadı. 

  Yazı kaynağı : medyascope.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap