Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersinde piknik yapılabilecek yerler

  1 ziyaretçi

  mersinde piknik yapılabilecek yerler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mersin Piknik Yerleri

  Tantuninin Başkenti Mersin’de Görülecek 21 Yer

  Tantuninin Başkenti Mersin’de Görülecek 21 Yer

  Mersin, medeniyetlerin doğduğu, bir zamanlar Büyük İskender’in yürüdüğü, Aziz Paul’ün, Karacaoğlan’ın yaşadığı, ‘Yedi Uyurlar’dan ‘Üç Güzeller’e her yerinden tarih fışkıran renkli ve zengin bir şehir... Peki bir hafta sonunuzu Mersin'e ayırdığınızda nereleri gezmeli? İşte size en güzel 20 adres...

  1- Yerin 30 kat altına yapılacak en gizemli yolculuk; Cennet-Cehennem Çökükleri

  Mersin denilince ilk akla gelen yerlerden biri Silifke ilçesinde bulunan, yerin 30 kat altındaki Cennet – Cehennem çökükleri. Çukurlardan birine Cehennem denilmesinin sebebi ekipman yardımı olmadan inilememesi, Cennet denilmesinin sebebi ise, burada eski bir kilisenin yer alması. Birçok efsaneye konu olan Cennet’in derinliği 70, Cehennem’in derinliği ise 128 metre.

  Silifke’de, Cennet-Cehennem’e yürüme mesafesinde olan Astım Mağarası 200 metre uzunluğunda bir alana sahip. Adını astım hastalarına iyi gelen havasından alan mağara 3. jeolojik döneme ait. Mağaranın çevresindeki ağaçlara dileklerini bağlayan ziyaretçilerden ötürü Astım Mağarası, 'Dilek Mağarası' ismiyle de bilinir.

  Dünyada tarımın ilk yapıldığı yerlerden biri olarak gösterilen Yumuktepe Höyüğü, Mersin’in Toroslar ilçesinde yer alıyor. Neolitik çiftçilerin kurduğu kentin tarihi M.Ö. 7’inci yüzyıla dayanıyor Yumuktepe’de, binlerce yıl öncesine dair buğday ve zeytin yetiştiriciliği ile ekmek üretiminin izlerine rastlanıyor. Günümüzde sadece yaz aylarında sürdürülen kazı çalışmaları ile Anadolu coğrafyasına ait birçok bilinmeyene ışık tutulması amaçlanıyor.


  4- Eşsiz zarafete sahip Adam Kayalar

  Erdemli sınırları içindeki Adam Kayalar, ülkemizin en özgün yapıtlarından biri olarak günümüze ulaşan yerlerden biri. Kızkalesi beldesine 7 kilometre mesafede bulunan yapı yalnızca Anadolu tarihi açısından değil, dünya tarihi açısından da sayılı örneklerden biri. Yapı dokuz niş içerisinde 11 erkek, dört kadın, iki çocuk, bir dağ keçisi ve Roma kartalı kabartmasından oluşuyor.

  Hristiyanlığın yayılmasında önemli rol oynayan, incil kayıtlarında da ismi geçen Aziz Paul adına yaptırılmış kilise Anadolu’daki en önemli kültür miraslarından biri olma özelliğini taşıyor. Hristiyanlık için önemli bir hac işlevi gören kiliseye yılın birçok döneminde ülkemizdeki Hristiyan vatandaşlar kadar, yabancı Hristiyanlar da ziyaret ediyor. Tarsus’un tarihinde önemli yere sahip kilise günümüzde müze işlevi görüyor.

  St. Paul, Cicero, Julius Casear, Athenedoros, Nestor, Kleopatra, M. Antonius, Augustus ve Hadrian gibi isimlerin yürüdüğü rivayet edilen yol Tarsus’a 15 kilometre uzaklıktaki Sağlıklı Köyü’nde yer alıyor. M.S. 4’üncü yüzyıla kadar kullanıldığı düşünülen Roma Yolu’nun genişliği 3 metre kadar.3 km'lik kısmı sağlam durumdadır. Yolun her iki tarafında bulunan korkuluk duvarı yol boyunca devam etmektedir. Yol güzergahı üzerinde Roma ve Bizans devirlerine ait mezarlar ve yolla ilgili yonarım kitabeleri bulunmaktadır.

  Kerpiç, ahşap ve taş yapılardan oluşan bu evler Cumhuriyet döneminin izlerini yansıtıyor. Belirli bir düzende olmasa da, Tarsus sokaklarında tarihe ışık tutan bu yapıları gözlemleyebilirsiniz.Tarih boyunca hep cazibe merkezi olmuş bu güzel coğrafya, medeniyetlerin ve kültürlerin izlerini taşıyor.

  8- 1500’lerden günümüze ticaretin merkezi Kırk Kaşık Bedesteni

  Tarsus’un ticaret hayatının merkezlerinden Kırk Kaşık Bedesteni, Ramazanoğulları tarafından 1579 yılında yaptırılmış ve bugüne kadar bölgede ticaretin nabzını tutmuştur. Kısa bir dönem medrese olarak da kullanılan bedesten cumhuriyet dönemiyle birlikte kapalı çarşı olarak faliyet göstermiştir.

  9- Mağaradan Aya Tekla Kilisesi’ne dönüşen yapı

  Silifke sınırlarında yer alan kilise, Aziz Paul’ün öğretilerinden etkilenip bölgeye gelen Aya Tekla adına yaptırıldı. Hristiyanlığın henüz yayılmamış olduğu yıllarda bir mağara içerisinde dinin yayılmasına katkı sağlayan Aziz Tekya adına, mağara 4. yüzyılda kiliseye dönüştürüldü.

  10- 500 çeşit kuş türünün bulunduğu Göksu Deltası

  Silifke’de yer alan Göksü Deltası Mersin şehir merkezine 85 kilometre mesafede. Delta, içerisinde 500 çeşit kuş türünü barındırması açısından ülkemizdeki en önemli doğal merkezlerden biri kabul ediliyor. Kuş gözlemcilerinin uğrağı haline gelen deltada dürbün ve ve ilgili ekipmanlarla gelmek şart.  11- Mamure Kalesi

  1500 yıllık Mamure Kalesi Akdeniz kıyısında en iyi şekilde korunmuş Orta Çağ kalelerinden biridir. Zafer kazanan Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar gibi farklı orduların üsluplarını taşıyan özgün bir Orta Çağ tahkimatına sahiptir. 23.500 metrekarelik bir alanı kaplayan kale Türkiye’nin en büyük kalelerindendir.

  1999 yılında bir çoban tarafından Aydıncık ilçesine 10 kilometre mesafedeki Gemi Durağı yakınlarında tesadüfen bulunan Aynalıgöl son yılların en popüler yerlerinden biri. İçerisinde yarısı tuzlu yarısı tatlı suya göl barındıran mağara, sarkıt ve dikitleriyle görkemli bir görünüme sahip.  13- Denizin ortasındaki kale; Kızkalesi

  Denizin 200 metre açıklarında balıkçı motorlarıyla ulaşılması mümkün Kızkalesi Mersin’in Erdemli ilçesi sınırlarında yer alıyor. Birden fazla şekilde ismi rivayet edilen Kızkalesi ile ilgili en sık anlatılan hikayede, baktırdığı falda kızını yılanın sokacağını öğrenen kral, denizin ortasına kale yaptırarak hizmetçileriyle beraber güzel kızını bu kaleye kapatır. Kızın canı birgün altın sarısı rengindeki “Tarsus Beyazı” üzümü ister. Saraydan gönderilen üzüm sepeti içinden çıkan bir yılan onu sokar ve öldürür.

  M.Ö. 700’lü yıllarda Rodos’lu koloniciler tarafından kurulan antik kent Mersin’in 14 kilometre güneybatısında yer alıyor. Neolitik, Helenistik ve Roma izlerini taşıyan ve ismini güneşten alan kent Mersin’in Mezitli ilçesinde yer alıyor. Günümüzde hala kazı çalışmaları sonucu çeşitli eserlerin toprağın altından çıkartıldığı Pompeiopolis’ten çıkan eserler Mersin Müzesi’nde sergileniyor.

  15- Ülkemizin her yerinde ondan bir iz olmazsa olmaz; Atatürk Evi Müzesi

  Şehrin en işlek caddelerinden Atatürk Caddesi üzerinde yer alan müze, Atatürk’ün 1925 yılında Mersin’i ziyareti sırasında eşi Latife Hanım’la birlikte 11 gününü geçirdiği ev. Daha sonra Anıtkabir Müzesi’nden gelen birtakım eşyalarla birlikte müze haline gelen ev 1992 yılında açıldı.

  16- Yaz geldiğinde serinlemek için buz gibi Anamur Çayı’ndan daha iyisi yok

  Buz gibi soğuk ve berrak bir suya sahip Dragon Çayı üzerinde bulunan Dibek bölgesindeki mesire alanlarında güzelce zaman geçirebilir veya çayda balıkavlayabilirsiniz.  17- Doğanın kolları arasında huzuru arayanlara gelsin; Ilısu Şelalesi

  Gülnar ilçesinin Ilısu köyünde bulunan Ilısu Şelalesi, Gülnar'a 67 kilometre, Ermenek'e 64 kilometre ve Mut'a 89 kilometre uzaklıktadır. Erik Deresinden (olukpınarı) ve Ilısu kaynağından çıkan su kaynakları ile beslenir. Şelaleden dökülen sular 5 km sonra Ermenek çayı’na katılır. Ilısu Şelalesi, özellikle ilkbahar aylarında en coşkun seviyesindedir ve oyduğu devasa kaya çatlağından fışkırırcasına yaklaşık 70 metrelik dik bir düşüş yapar.

  Doğanın zarafetinin ve büyüsünün somut bir örneği olan Mut ilçesindeki Yerköprü Şelalesi adeta elle çizilmiş yapay ve kusursuz bir tablodaki şelaleden farksız.

  Silifke’de 1200 rakımlı Toros platolarında bulunan kalıntılar bugüne dek Asurlular, Hititler, Babiller, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslar, Urartular ve Persler gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Helenistik çağda inşa edilen Uzuncaburç’ta Tören Kapısı, Sütunlu Cadde, Zeus Tapınağı, Şans Tapınağı, Antik Ana Mezarlık, Tiyatro, Yüksek Burç ve Uzun Burç görülebilecek kısımlar arasında.

  20- Tarsus Şelalesi

  Tam anlamıyla bir doğa harikası olan Tarsus şelalesi dinlenmek isteyenlerin ve piknik yapmak isteyenlerin vazgeçilmez noktaları arasında yer alıyor. Berdan Çayı üzerinde bulunan Tarsus Şelalesi özellikle hafta sonunda Tarsus ve çevresinde yaşayanların doldurduğu güzel bir piknik alanı. Roma döneminde eski mezarlık olan şelale çevresinde, sular çekilince gün yüzüne çıkabiliyor.

  Kaynak: Listelist
  Fotoğraflar: Trekearth, supergezginler, Panoramio, Vikipedi  Buraları görmeden "Türkiye'de yaşıyorum" demeyin!

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Mersin'de Gezilecek Yerler

  İçel (Mersin) Piknik Alanları – İçel (Mersin) Gidilecek Piknik Yerleri ve Mesire Alanları

  İçel (Mersin) Piknik Alanları – İçel (Mersin) Gidilecek Piknik Yerleri ve Mesire Alanları

  İçel (Mersin) Piknik Alanları

  Akdeniz Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden birisi olan Mersin yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgisi alanında bir şehirdir. Hem deniz hem de yayla turizmi açısından çok fazla tercih edilen şehirler arasında yer alıyor. Deniz kenarında bir piknik alanı tercih edebileceğiniz gibi yayla yerlerine doğru da çıkabilirsiniz. Mersin'in yakınlarında yüksek alanlarda birçok piknik yapılacak alana rastlayabilirsiniz.

  Beklentilere yanıt veren piknik alanları sayesinde Mersin özellikle yaz aylarında oldukça hareketli bir şehirdir. Yakın illerden de oldukça fazla ziyaretçi alan şehir deniz turizmi kadar yayla ve piknik turizmi açısından da tercih ediliyor.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  【2022】Mersin'de Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel +20 Yer

  【2022】Mersin'de Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel +20 Yer

  Mersin’de şehir merkezi hariç toplam da 13 İlçe bulunmaktadır.

  Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir

  2017 İstatistiklerine göre Toplamda 1.793.931 Kişilik bir nüfusa sahip olup, geçen yıla orantılı hızlı bir artış göstermektedir.

  Adana, Niğde, Konya, Karaman, Antalya gibi komşuları olan Mersin Akdeniz Bölgesinde Yer Almaktadır.
  Bir liman şehri olan Mersin, Başta Tantuni olmak üzere bir çok bir çok kendine has ve meşhur olan özel şeyler bulunmakta. Mersin’e eğer yolunuz düşerse Tantuni yemeden dönmeyin bence.

  Turistlik açıdan da aktif olan şehrimizin en güzel yerlerinden biridir. Son dönemlerde Tatilini mersinde geçirmek isteyenlerin sayısı oldukça artmakta. Eğer sizinde öyle bir planınız var ise, Size hazırladığımız listeye bir göz atın.

  Mersin’de Gezilecek Yerler Listesi

  Köşekbükü Mağarası

  Köşekbükü Mağarası

  Köşekbükü Mağarası: Mersin’de Anamur’da bulunur Köşekbükü Mağarası. Ovabaşı Köyü sınırlarında olan Köşekbükü Mağarası hem turistik bir gezi alanıdır hem de sağlık açısından ziyaretçi sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

  Mağaranın astıma iyi geldiği bilinmektedir. Mersin tatilinizde Köşekbükü Mağarası yakınındaki otellerin birinde konaklayarak bu 20.000 yıllık mağarayı kolaylıkla gezebilirsiniz.

  Anamur Çayı

  Anamur Çayı

  Anamur Çayı: Dragon Çayı üzerinde bulunan Dibek mevkisindeki mesire yerlerinde buz gibi suya girebilir, balık avlayabilir, tutamazsanız bile oradaki restorantlarda alabalık yiyebilirsiniz.

  Mamure Kalesi

  Mamure Kalesi

  Mamure Kalesi: Mamure Kalesi Türkiye’nin güneyinde, Mersin’in Anamur ilçesinde kıyı boyu uzanan bir Orta Çağ kalesi. İçerisinde Restorant çalışmaları başlamıştır ve Kısa sürede Ziyaretçilerine hizmet sunacaktır.

  Ilısu Şelalesi

  Ilısu Şelalesi

  Ilısu Şelalesi: Yüksek debili bir suya sahip olup 70 metre yükseklikten dökülerek inanılmaz bir görüntü oluşturur. Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan Ilısu Şelalesi aynı zamanda yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçıp yanına gelenleri serin havasında keyiflendiriyor.

  Bir şey daha vardır ki bu manzara fotoğraf karelerinde her ziyaretçisi tarafından ölümsüzleştirilmiştir. Sadece suların seslerini duymak bile ruhunuzu dinlendirmek için yetecektir; fakat bununla yetinmeyerek merakla çevreyi keşfetmeye başlarken bulacaksınız kendinizi.

  Yerköprü Şelalesi

  Yerköprü Şelalesi

  Yerköprü Şelalesi: Mut-Gülnar- Ermenek Üçgeninde Yer Alan, Bir Doğa Harikası Olan Yerköprü Şelalesi, Mut-Ermenek Güzergahından 5 Km. Kadar Gidildikten Sonra Şelaleye Gelinir.

  Toros Dağlarının Derinliklerinde Yer Alan Ve Milli Parklar Kanunu Çerçevesinde Tabiat Anıtı Kapsamına Alınan Ender Güzellikteki Şelale, Adeta Saklı Bir Cenneti Andırıyor.

  Zeyne Türbesi

  Zeyne Türbesi

  Zeyne Türbesi: Büyük bir bahçe içerisinde bulunan Zeyne Türbesi, Mersin’in Mut ilçesine bağlı olan Zeyne Kasabası’nda bulunmaktadır.

  Mersin’e özel aracınızla seyahat edecekseniz eğer hem Zeyne Türbesi’ni hem de Hazreti Mikdat Camii’ni ve Donuktaş Anıtı’nı kolaylıkla ziyaret etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Dağpazarı Kilisesi

  Dağpazarı Kilisesi

  Dağpazarı Kilisesi: Dağpazarı Kilisesi Mersin’e tatil için gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Dilerseniz siz de tatilinize bu kiliseyi dahil edebilirsiniz. Kilise, özellikle tarih severlerin dikkatini çekmektedir.

  Akçakıl koyu

  Akçakıl Koyu

  Akçakıl koyu: Bir tatilden lüks yerine sadelik, hareketli bir gece hayatı yerine sessizlik isteyenlerdenseniz eğer, Akçakıl Koyu’na bir tatil yapmayı planlayabilirsiniz.

  Huzuru ve sakinliğiyle dinlendirici bir bölge olan Akçalık Koyu, Mersin-Taşucu’nda bulunuyor. Silifke’nin sınırları içerisindeki bu tabiat güzelliği ilçe merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta. Taşucu’na ise 3 kilometrelik bir mesafede bulunuyor.

  Olba Antik Kenti

  Olba Urba Antik Kenti

  Olba Antik Kenti: Mersin tarihi kalıntılarıyla, doğal güzellikleriyle ve tarihi kalıntılarıyla en çok tercih edilen tatil ve gezi bölgelerinden biridir. Eğer Mersin’e bir seyahat düşünüyorsanız önce Mersin’in gezilecek yerlerinin bir listesini oluşturmalısınız.

  Gezi listenize; Silifke Kalesi, Gözne Kalesi, Limonlu Çayı, Anamur Çayı, Mamure Kalesi, Mezgit Kalesi, Uzuncaburç Kalıntıları ve Ilısu Şelalesi’ni ekleyebilirsiniz.

  Anemurium Antik Kenti

  Anemurium Antik Kenti: İngiliz Albay Francis Beaufor’un, Akdeniz‘de 19. yüzyılda yaptığı keşifler sırasında tanınan kentte, 1960 yılında Kanada Toronto Üniversitesi’nden Elisabeth Alfoldi Rosenbaum tarafından yüzey araştırmaları başlatılmış.

  Daha sonra Kanada British Colombia Üniversitesi’nden Prof. James Russel başkanlığında sürdürülen kazı ve restorasyon çalışmalarına ise 1998’de son verilmiş.

  Uzuncaburç Kalıntıları

  Uzuncaburç

  Uzuncaburç Kalıntıları: Türkiye’nin birbirinden güzel şehirleri arasında yer alır Mersin. Tarihiyle, doğasıyla ve lezzetleriyle… Misafirlerine tüm güzel yüzünü gösteren Mersin gezinizde ziyaret etmeniz gereken çok yer var.

  Mezgit Kale

  Mezgit Kalesi

  Mezgit Kale: Mersin Silifke’nin Türkmenuşağı Köyü’nde bulunan Mezgit Kalesi, aslında bir kale değil Korkusuz Kral olarak bilinen bir Kralın anıt mezarıdır.

  Silifke gezi listenize ekleyeceğiniz Mezgit Kalesi, günümüze kale gibi salam geldiği için kale olarak isimlendirdiği bilinmektedir.

  Limonlu Çayı

  Limonlu Çayı

  Limonlu Çayı: Aksıfat ve Eldilek derelerinin birleşiminden doğar Limonlu Çayı. Mersin-Erdemli’de gizlenmiş olan Limonlu Çayı çevresindeki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak unutamayacağınız bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

  Geziniz sırasında Limonlu Çayı’nda yemek yiyip doğayı dinleyeceğiniz tesislerde bulunuyor. Çayın uzunluğu 130 kilometreyi bulur. Doğanın içinde muhteşem bir alanda kendini gösteren Limonlu Çayı’na Uzuncaburç yönünden gidip Kızılgeçit Köyü’nden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Yanışlı Mağarası

  Yanışlı Mağarası: Mersin’e gelmişken burada suya girmeden mağara içerisinde dinlenmeden dönmeyin.

  Yedi Uyurlar mağarası

  Yedi Uyurlar mağarası: Gençler tek bir Allah’a inanmaktadırlar, fakat dönemlerinde ki hükümdar putlara tapmaktadır. Hükümdar gençlerin inancını duyduktan sonra, gençleri yanına çağırır ve inançlarından vazgeçmelerini söyler.

  Gençler bunu kabul etmez ve hükümdara rağmen inançlarından vazgeçmezler. Bunun üzerine hükümdarın onlara zarar vereceğini anlayan gençler, yaşadıkları toplumu terk etmeye karar verirler.

  Kanlıdivane

  Kanlıdivane

  Kanlıdivane: Mersin’in tarihi alanlarından biri olan Kanlıdivane, antik bir kent özelliği taşımaktadır. İlginç bir antik kent olan Kanlıdivane, Olba krallığının bir kentidir.

  Mersin-Erdemli’deki tatilinizde Kanlıdivane yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem bu antik kenti kolaylıkla ziyaret edebilir hem de diğer doğal ve tarihi alanları gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  Kayacı Vadisi

  Kayacı Vadisi

  Kayacı Vadisi: Kayacı Vadisi benzersiz manzarasıyla misafirlerini dinlendiren, huzur veren bir atmosfere sahip… Mersin’in Erdemli ilçesindeki bu doğal güzellik Limonlu Çayı’nın tüm görkemini de gözler önüne serer ve şehrin zengin coğrafyasının bir parçasıdır aynı zamanda.

  Tarsus Şelalesi

  Tarsus Şelalesi

  Tarsus Şelalesi: Mersin-Tarsus’ta bulunan Tarsus Şelalesi, bir mesire yeri özelliği taşır. Tam bir dinlenme ve doğayla iç içe olmak için çekici bir yer olan Tarsus Şelalesi yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak harika zamanlar geçirebilirsiniz.

  Çevresinde keşfedilmeyi bekleyen güzelliklere şahit oldukça doğaya hakim olduğunuzu hissedeceksiniz. Bu mesire alanında ister tek başınıza ister sevdiklerinizle birlikte muhteşem vakitler yaşayabilirsiniz.

  Belenkeşlik Kalesi (Kız Kalesi)

  Belenkeşlik Kalesi (Kız Kalesi)

  Kız Kalesi: Mersin, bir tatile sadece tabiat güzelliklerini değil, kalelerini, camilerini, kiliselerini ve diğer tüm tarihi kalıntılarını da dahil ediyor.

  Mersin’de tatil planlarınız varsa şehrin sağlam yapıları arasındaki Belenkeşlik Kalesi’ni gezmenizi öneririz. Belenkeşlik Kalesi, şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Soğucak Yaylası’nda yer almaktadır. Yapımı sırasında kesme blok taşlar kullanılmış olup, dikdörtgen bir mimariye sahiptir.

  Hz. Mikdat Camii

  Hazreti Mikdat Camisi

  Hz. Mikdat Camii: 6 minaresiyle ünlü olan tek cami Sultanahmet Camii olarak bilinir çoğu zaman. Fakat 6 minareye sahip iki cami daha bulunuyor. Biri Adana’da, diğeri ise Mersin’dedir.

  Cennet ve Cehennem Mağaraları

  Cennet ve Cehennem Mağarası

  Cennet ve Cehennem Mağaraları: Cennet ve Cehennem Çökükleri veya Cennet ve Cehennem Obrukları, Silifke – Narlıkuyu yakınlarında bulunan, doğal yollarla oluşmuş, tarihi ve turistik ilgi çeken, çok derin mağaralardır. Cennet Çöküğü ve Cehennem Çukuru olarak adlandırılmaktadır.

  Yapmadan Dönme

  Yazı kaynağı : www.gezilesiyer.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap