Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin trabzon arası kaç kilometre

  1 ziyaretçi

  mersin trabzon arası kaç kilometre bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mersin - Trabzon Otobüs Bileti En Ucuz 400 TL | NeredenNereye.com

  Mersin - Trabzon Otobüs Bileti En Ucuz 400 TL | NeredenNereye.com

  Mersin Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Mersin Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

  Şalpazarı ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Beşikdüzü, doğuda Tonya ilçeleri, güneyde Gümüşhane ve Giresun illeriyle çevrilidir. Eskiden Vakfıkebir’e bağlı bir bucak olan Şalpazan 1987’de çıkanlan yasayla ilçe yapıldı. Şalpazan Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1968’dir.

  Yüzölçümü 207 km2 olan Yomra ilçesi doğuda Arsin ilçesi, güneyde Gümüşhane ili, güneybatıda Maçka ilçesi, batıda Merkez ilçe, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir. İlin orta kesiminde yer alan ilçe toprakları dağlık ve engebeli alanlardan oluşur. Kıyı kesiminin hemen ardında başlayan Trabzon Dağları birdenbire yükselir, ilçe alanından kaynaklanan sulan kısa ve hızlı akışlı bazı dereler toplar. Bunlardan başlıcası ilçe merkezinde Karadeniz’e dökülen Kalafa Deresi’dir. Yomra ilçesi doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. Dağlık alanlar kestane, kızılağaç, kayın ve meşe ormanlarıyla kaplıdır. Yüksek kesimlerde hayvancılık ve sayfiye açısından önem taşıyan yaylalar vardır.

  Önemli bir bölümü kırsal kesimde yaşayan ilçe halkı geçimini daha çok tarımdan sağlar. Başlıca bitkisel ürünler mısır, fındık ve patatestir. Az miktarda elma, çay, armut ve fasulye de yetiştirilir. Hayvancılık önemli gelir kaynaklarındandır. Kıyı kesiminde geleneksel uğraş balıkçılıktır. İlçenin küçük ölçekli sanayisi balıkyağı ve balık unu, katgüt, galvanizli sac, tuğla fabrika ve imalathanelerini kapsar. İlçe topraklarında kireçtaşı yatakları ve bazı şifalı madensuyu kaynakları vardır.

  Tarihine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöre 1959’da ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1953’te kuruldu. Eski adı Dirona olan Yomra kenti Karadeniz kıyısında yer alır. İl merkezine yalnızca 12 km uzakta, Trabzon kentinin bir mahallesi görünümündedir. Karadeniz Sahil Yolu boyunca çizgisel olarak batıya doğru geliştiğinden Trabzon kentiyle bütünleşme eğilimi göstermektedir. 

  Yazı kaynağı : www.neredennereye.com

  Mersin Trabzon Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

  Trabzon Mersin Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

  Mersin Trabzon arası kaç km - Mersin Trabzon arası kaç saat -

  Mersin Trabzon arası kaç km - Mersin Trabzon arası kaç saat -

  Mersin ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

  Mersin ili;

  Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

  Trabzon ili;

  Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

  Mersin Trabzon Arası Kaç KM

  Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 km’dir. Mersin Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 641 km’dir.

  Mersin Trabzon Arası Kaç Saat

  Mersin Trabzon arası kaç saat; Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Mersin Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 641 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

  Özel araç ile;

  10 saat

  Otobüs ile;

  12 saat

  Uçak ile;

  1 saat 21 dakika

  Mersin Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

  Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup

  Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

  Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

  Mersin Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

  Mersin Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

  Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

  Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

  Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

  Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : sehirsorgula.com

  Mersin - Trabzon arası kaç km? 895 Km

  Kaç km? 895 Km

  Kaç saat? 10 saat 46 dakika

  Yazı kaynağı : www.illerarasimesafe.com

  Trabzon ile Mersin Arası Mesafe Kaç Kilometre, Haritalı Yol Tarifi

  Trabzon ile Mersin Arası Mesafe Kaç Kilometre, Haritalı Yol Tarifi

  Mesafe Sorgulama  » Trabzon Mersin Arası Kaç Km

  Trabzon ile Mersin arası kuş uçuşu direkt mesafe 641 kilometre
  Karayolu ile Trabzon ile Mersin arası uzaklık 893 kilometre

  Trabzon ile Mersin arası yol kaç saat sürer

  Trabzon ile Mersin arası karayolu ile olan mesafe otomobil ile yaklaşık olarak sürmektedir.

  Trabzon ile Mersin arası seyahat uçak ile yapılırsa uçuş süresi 0 saat, 48 dakika sürer.

  Trabzon ile Mersin arası yol güzergahını aşağıdaki haritadan inceleyebilir ve karayolu vasıtasıyla yol tarifini görebilirsiniz, ayrıca havayolu ile direkt uçuş rotasını da inceleyebilirsiniz. Trabzon, Türkiye ile Mersin, Türkiye arasında karayolu ve havayolu ile ulaşım harıtası. İyi yolculuklar dileriz.

  Trabzon ve Mersin arasındaki mesafe haritası

  Yazı kaynağı : www.mesafesorgulama.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap