Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin toki çekilişi ne zaman 2022

  1 ziyaretçi

  mersin toki çekilişi ne zaman 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mersin TOKİ başvurusu 2022! Hangi ilçeye kaç sosyal konut yapılacak?

  Mersin TOKİ başvurusu 2022! Hangi ilçeye kaç sosyal konut yapılacak?

  TOKİ Mersin başvurusu 2022 ne zaman, Mersin’e kaç TOKİ konutu yapılacak, TOKİ konutlarının yapılacağı Mersin ilçeleri hangileri, Mersin TOKİ konutları kura çekilişi 2023 ne zaman? Merakla beklenen sorular cevabını buldu.

  TOKİ MERSİN’YA 5 BİN 100 KONUT YAPACAK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı programda yaptığı açıklama sonrası Mersin’e yapılacak TOKİ konutu sayısı 5 bin 100 olarak duyuruldu.

  TOKİ MERSİN BAŞVURUSU NE ZAMAN?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konut başvurularının 14 Eylül 2022 Çarşamba gününden itibaren başlayacağını bildirdi. Mersin’de da TOKİ konut başvuruları aynı gün başladı.

  TOKİ SOSYAL KONUT FİYATLARI (2022 - 2023)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konutlarının fiyatlarına ilişkin de bilgi verdi. Erdoğan, "Maliyet fiyatları üzerinden yüzde 40 indirim yapılacak. Vatandaşlarımız 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan taksitle sahip olabilecek. 850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecektir.

  İstanbul'da hane geliri 18 bin, diğer illerde 16 bin lira olan vatandaşlarımız başvurabilecektir. Taksit ödemeleri sözleşmenin imzalanmasıyla başlayacaktır. Ticari kazanç kaynağı haline getirmek isteyenlere ise fırsat vermeyeceğiz. Kendi aklınca devleti kandırarak TOKİ'den ev almaya çalışanlar hem ödediklerini kaybedecek hem evlerini kaybedecek. Sıkı bir denetim mekanizması kuracağız." ifadelerini kullandı.

  MERSİN’DA KAÇ TOKİ KONUTU YAPILACAK? (2022-2023)

  İşte 2022 TOKİ konutu yapılacak Mersin merkez ile diğer ilçeler ve konut sayıları:

  TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Konut, Konut Arsası ve Sanayi Sitelerinin olacağı projeden; gençler, emekliler, şehit yakınları, gaziler ve engelliler öncelikli olarak faydalanabilecek.

  Genç kategorisine 14 Eylül 1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlar müracaat edebilecek.

  Proje ile dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması hedefleniyor.

  TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

  Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

  TOKİ MERSİN KONUT KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN? (2022-2023)

  14 Eylül 2022 itibariyle başlayan TOKİ sosyal konut başvuruları, 31 Ekim 2022 itibariyle sona erecek. E-Devlet başvurularında ise son tarih 28 Ekim 2022. Sonrasında kura çekişinin planlanması yapılacak ve ilk temel Ocak ayında atılacak.

  TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (2022-2023)

  TOKİ başvuruları daha önce olduğu e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankalardan yapılacak.

  TOKİ KONUT BAŞVURUSU VE AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN

  Mersin Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir,  Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus 2022 TOKİ başvuru ne zaman, TOKİ evleri başvuru şartları, 2022 TOKİ başvuru, TOKİ başvuru 2022 - 2023, TOKİ kura çekilişi 2022, TOKİ kura çekilişi 2023, Merkez TOKİ evleri, TOKİ başvuru 2022 fiyatları, TOKİ başvuru e devlet 2022, TOKİ başvurusu nasıl yapılır, TOKİ başvuru nereye yapılacak, TOKİ Kura çekilişi isim listesi 2022 - 2023 aramalarının sonuçlarına HaberDairesi.com adresinden ve Haber Dairesi sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

  Haber Dairesi (Mersin Haber)

  Yazı kaynağı : haberdairesi.com

  Mersin TOKİ Sosyal Konut ve Arsa Kura Çekimi Duyurusu 2022 İsim Listesi Sonuçları Ne Zaman?

  Mersin TOKİ Sosyal Konut ve Arsa Kura Çekimi Duyurusu 2022 İsim Listesi Sonuçları Ne Zaman?

  TOKİ Mersin Kura Çekimi Duyurusu. TOKİ konut arsa ve işyeri Kura Sonuçları İsim Listesi Ne Zaman Açıklanacak?

  TOKİ 250 bin sosyal konut ve 1 milyon arsa başvurusunda sona gelindi. Başvuruda sona gelinmesi ile birlikte konut ve arsaya başvuru yapanlar kura çekiminin ne zaman yapılacağını, kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda kura çekimi hakkında son bilgilere ve başvuruya ilişkin detaylara yer verdik.

  TOKİ'DEN KURA DUYURUSU

  TOKİ'den konut kurası hakkında yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  "Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

  1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

  Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.

  Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.

  EV FİYATI NE KADAR?

  İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir'de 3+1'ler en düşük 950 bin lira olacak aylık taksiti 3 bin 562 lira olacak. İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya'da 2+1'ler en düşük 679 bin lira olacak. Diğer iller 2+1 608 bin TL'den başlayan fiytat ve 2280 TL'den başlayan taksitlerle olacak. Diğer iller için 3+1'ler 850 bin liradan başlayan fiyat ve 3187 TL'den başlayan taksitlerle satılacak.

  ARSA FİYATI NE KADAR?

  MÜSTAKİL ARSA : Yüzölçümü planlama durumuna göre yaklaşık 350 m2 ile 500 m2 arasında değişen, 1 adet en fazla Brüt 150,00 m2 konut yapmaya müsait arsa. 30 ila 500 metrekarelik müstakil parsel arsanın fiyatı 192 bin 500 TL'den başlıyor. Taksit miktarı ise 1604 TL.

  MÜŞTEREK ARSA: Yüzölçümü değişiklik gösteren, plan yapılaşma koşullarına göre toplu yapı yapmaya müsait, birden fazla hissedarı olan arsa. Hisseli parsellerin fiyatı 112 bin 500 TL'den başlıyor. Taksitleri ise 937 TL'den başlayacak. 

  KURA SONRASI PEŞİNAT

  Kura çekiminden sonra ev ve arsa için peşinat ödemesi olacak. Peşinat ev fiyatının yüzde 10'u kadar olacak.  Kadın erkek TOKİ'ye başvuru yapanlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

  KURA ÇEKİMİ DUYURUSU

  Mersin kura çekimi hakkında yapılan açıklamada Kasım ayı itibarıyla kuraların başlayacağına yer verildi. Ancak net bir tarih verilmedi. TOKİ Mersin kura çekimi başladığında , sonuçları ve isim listesi belli olduğunda haberdar olmak için finans7 uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>>TIKLAYIN

  Huawei için >>>TIKLAYIN

  Finans7.com  | Ankara

  Yazı kaynağı : www.finans7.com

  TOKİ Mersin Mezitli çekiliş sonuçları

  TOKİ Mersin Mezitli çekiliş sonuçları

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mersin'in Mezitli ilçesinde inşa edilen TOKİ Mersin Mezitli Evleri için kuralar çekiliyor.

  262 adet daireden oluşan projede kuralar bugün çekilecek. TOKİ Mersin Mezitli kura sonuçları henüz açıklanmadı. 

  TOKİ Mersin Mezitli projesinde alt ve orta gelirli vatandaşlara özel satışa çıkarılan konutlar 2 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. Projede dairelerin başvuru ücreti 500 TL olarak açıklandı.

  TOKİ Mersin Mezitli 2019 projesindeki 2+1 daire fiyatları 142 bin 500 TL olarak açıklandı. Projede yüzde 12 peşinata, 180 ay vade imkanı sunuluyor.

  TOKİ Mersin Mezitli kura sonuçları

  TOKİ Mersin Mezitli 2019 kura sonuçları noter huzurunda açıklanıyor. 

  TOKİ Mersin Mezitli 2019 projesi 20 soruda tüm detaylarıyla!

  Kura sonuçları için tıklayın

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap