Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin otelleri denize sıfır

  1 ziyaretçi

  mersin otelleri denize sıfır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mersin Otelleri

  Antik Kentler: Mersin’de, eski medeniyetlerden miras kalan yaşam alanlarının sayısı oldukça fazladır. Eğer Mersin’de uzun bir tatil yapmak istiyorsanız antik kentleri baştan sona gezebilirsiniz. İlk durağınız Silifke’nin çok ziyaret edilen Uzuncaburç Kalıntıları olabilir. Ardından; Erdemli’deki Kanlıdivane, Anamur’daki Anemurium Antik Kenti, Mezitli’deki Soli Antik Kenti, Silifke’deki Olba Antik Kenti, Mersin Merkez’deki Yumuktepe Höyüğü, Tarsus’taki Gözlükule Höyüğü ve yine Anamur’daki Titiopolis Antik Kentlerini ziyaret edip tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  Kaleler: Mersin, kale kalıntılarıyla da ön plana çıkan bir şehirdir. Kentteki kale sayısı da oldukça fazladır. Günümüzde de sağlamlığıyla dikkat çeken ve yapılan çalışmalarla turizme kazandırılan kaleleri Mersin gezilecek ve görülecek yerler listenize alabilirsiniz. Meydancık Kalesi, Gözne Kalesi, Mut Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi sağlam yapılarıyla şehrin güzel kale yapılarıdır. Diğer taraftan Tokmar Kalesi ve Sinap Kalesi de çok sağlam kale kalıntıları olmamakla birlikte, tarihi yapıları özel ilgisi olanların ziyaret etmeden geçmediği kalıntılar arasında bulunuyor.

  Müzeler: Mersin’in birçok noktasına yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkarılmış eşi benzeri olmayan eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Tarsus Müzesi, Mersin Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Silifke Müzesi, Anamur Müzesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, zengin kalıntılarıyla şehrin en çok ziyaret edilen müzelerinin başında gelmektedir.

  Kilise ve Camiler: Tarihin farklı dönemlerinde inşa edilmiş ait cami ve kiliseleri Mersin gezilecek yerler listenize alabilirsiniz. Mut ilçesinde bulunan Dağpazarı Kilisesi, Silifke’deki Cambazlı Kilisesi, 6 minaresiyle Hazreti Mikdat Cami, Taşucu’ndaki Aya Tekla Kilisesi tarihi yolculuklarınızın başlangıçları olabilir.

  Mağaralar: Mersin, aynı zamanda mağaraları ile de ünlüdür. Doğal oluşumları sebebiyle Mersin turizmini canlandıran mağaralar, güzellikleri sebebiyle ziyaretçilere farklı deneyimler sunuyor. Ülkemizin en önemli mağaralarına ev sahipliği yapan Mersin’de; Anamur’daki Köşekbükü Mağarası, Aydıncık’taki Gilindire Mağarası, Narlıkuyu’daki Astım Dilek Mağarası, Cennet ve Cehennem Mağaraları’nı mutlaka gezi rotanıza eklemelisiniz.

  Plaj ve Koylar: Özellikle yaz sezonu başladığında Mersin plajları da hareketlenmeye başlar. Taşucu’ndaki Akçakıl Koyu, Silifke’deki Boğsak Adası, Kızkalesi Plajı, Atakent Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koyu Mersin’de denize girebileceğiniz yerlerin ilk sıralarında bulunuyor. İl merkezinde yer alan halk temiz plajlarını da denize girmek için tercih edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.tatilbudur.com

  Mersin Denize Sıfır Oteller

  Mersin Denize Sıfır Oteller Hakkında

  Akdeniz’in en güzel tatil şehirlerinden olan Mersin, sahillerinin güzelliği ve otellerinin rahatlığı ile bilinmektedir. İsterseniz şehir içi otelleri tercih edebilir, isterseniz denize sıfır Mersin otellerini seçebilirsiniz.

  Denize sıfır konumları ile en çok tercih edilen ve beğenilen otelleri ile Mersin, yaz sezonu boyunca pek çok turistin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Hayal ettiğiniz gibi bir tatil planı yapmak için sizi bekleyen Mersin otellerine hemen Gezinomi’den göz atabilirsiniz.

  Mersin denize sıfır oteller ve size sunulan en uygun ödeme seçeneklerine hemen göz atmalı, en çok beğendiğinizi tercih ederek planlarınızı ona göre yapmalısınız. Hatta Mersin gezilecek yerler listesi yaparak, tatiliniz için faydalı detayları yakalayabilir, tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu yılın en eğlenceli tatil seçeneklerinin sizi beklediğini en uygun fiyat seçenekleri ile görebilir, rahat edeceğiniz tatil planlarınızı sevdikleriniz ile yapabilirsiniz. Mersin otelleri ve denize sıfır olanlar ile Akdeniz’in en güzel sularında yüzmenin heyecanını şimdiden yaşayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.gezinomi.com

  Mersin Denize Sıfır Oteller - En uygun tatil fiyatları tatilvitrini.com'da

  Mersin Otelleri

  Mersin Bölgesi

  Yeryüzü cenneti Mersin’ i görmeye ne dersiniz? Anadolu’ nun her noktasında farklı hissettiren, iklimine doğasına ve lezzetlerine âşık olacağınız taşı toprağı Akdeniz kokan şehir.

  1830 yıllarında iskelesi bile olmayan balıkçı şehri Mersin, o dönemlerde nüfusu ortalama 1.000 - 2.000 arası devam ederken 1900 yıllarda nüfusu gittikçe artan ve iskelesi olan bir şehir haline gelmiştir. 9 ayrı ülkenin mandırasını taşıyan 300 gemi gelip gitmesi ile ticarete tam anlamıyla başlamıştır.

  Mersin, birçok uygarlığın var olduğu önemli bir bölgedir. Akdeniz kıyılarında güneşi bol günleri, çam ormanlarıyla süslenmiş havasıyla adeta sarhoş olacağınız sahil şeridi,  sayısız doğal güzelliklerinin yanında, yöresel ve uluslararası şenlikleri, efsaneleri,  kültürel zenginliği ile bölge olarak, turizm sektörü için önemli bir konuma ve potansiyele sahiptir.

  Türkiye' nin en yüksek gökdeleninin bulunduğu bu doğa harikası şehir, beraberinde zengin lezzetleri ile de misafirlerine kendini sürekli hatırlatmaktadır. Mutfağı ile meşhur olan Mersin’ de Tantuni, İçli Köfte, Çökertme gibi eşsiz tatları deneyimleyebilirsiniz.

  Kızkalesi Plajı, Silifke’ deki Boğsak Adası, Taşucu’ ndaki Akçakıl Koyu, Susanoğlu’ ndaki Yapraklı Koyu ile denize kuma güneşe doyacak ve asla geri dönmek istemeyeceksiniz.

  Mersin Gezilecek Yerler

  Mersin’ e gitmek istiyorsanız eğer ilk gezilmesi gereken yer bizce Cennet - Cehennem Obrukları. Silifke’de yer alan bu eşsiz doğa harikası Mersin’in en popüler gezilecek yerleri arasında. Çukurlardan birisine cehennem çukuru denmesinin sebebi tabanına donanım yardımı olmadan inilememesi. Cennet çukurunun olduğu çöküntüye bu ismin verilmesinin sebebi ise çöküntüde tarihi kilisenin yer alması. Farklı efsanelere de konu olan mağaralardan Cennet’ in derinliği 70, Cehennem ’ in ise 128 metre olmaktadır. 

  Tarsus Şelalesi Tarsus’ un kuzeyinde Berdan Çayı üzerinde bulunan Tarsus Şelalesi, yemyeşil ağaçları, doğal güzelliği ve akan masmavi suları ile nefes aldıran ve adeta cennetten bir bölümü andıran görüntüsü ile gidilmesi gereken yerler arasında.

  Doğu Akdeniz’ in en büyük marinası olma özelliğini taşıyan Marina, 2011 yılından bu yana kara ve deniz olmak üzere toplam 1.000 yat bağlama kapasitesine sahiptir. Birçok kişinin buluşma noktası haline gelen marinada mavinin sonsuzluğunu seyredebilir, kafe ve restoranlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  Erdemli, Şeytan Deresi Vadisi’ nde M.Ö. 1. ve M.S. 2. yy. arasında yapıldığı düşünülen Adam Kayalar ülkemizin en manevi yapılarından biridir. O dönemin ileri gelenleri ya da önemli komutanları tarafından ailesi ve çocuklarına minnet duygusundan dolayı yaptırıldığı biliniyor.

  Rivayete göre, gençler farklı inanca sahip hükümdarın zamanında yaşıyorlardı. İmparatorun putperest olduğu, putperestliği kabul etmeyen insanları öldürttüğü iddia edilir. Hükümdar farklı inanca sahip olan 6 genci çağırıp tehdit eder,  fakat onlar inançlarından ayrılmak istemezler. Gençler inançlarını korumak için halka ve hükümdarına sırt çevirip şehri terk ederler. Yolda giderken bir çoban ve köpeği de onlara katılır. Dağda bir mağaraya girerler, dua ederek merhamet dilerler.

  Hükümdar gençleri sorar, kaçtıklarını ve mağaraya sığındıklarını haber alıp adamlarıyla mağaraya gider. Mağaranın ağzını kapattırır. İnanca göre gençler ölmez, yüzyıllar boyunca uyumaya devam ederler. Yedi Uyurlar Mağarası, yerli ve yabancı turistleri bölgeye çeken en önemli tarihi yerler arasındadır.

  Yazı kaynağı : www.tatilvitrini.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap