Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin üniversitesi pedagojik formasyon sonuçları

  1 ziyaretçi

  mersin üniversitesi pedagojik formasyon sonuçları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mersin Üniversitesi - Duyurular - Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2021-2022 Güz Dönemi Duyurusu

  Mersin Üniversitesi Senatosu Kararı ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 27.09.2021 tarih ve 64953 sayılı yazısı uyarınca “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı” açacaktır. Programa sadece mezun adaylarbaşvurabilecektir. 

  Açılacak program için belirlenen kontenjan, başvuru koşulları ve başvuru süreci, kesin kayıt tarihleri, akademik takvim, ücret, istenen belgeler ve diğer detaylar içintıklayınız.

  MEB Talim Terbiye Kurulu 2021 Öğretmenlik Alanları için tıklayınız.

  YÖK'ün 4'lük Not Dönüşüm Çizelgesi için tıklayınız.

  Mersin Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Uygulama İlkeleri için tıklayınız.

  YÖK'ün 27.09.2021 tarih ve 64953 sayılı yazısında belirlenen “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Usul ve Esaslar" için tıklayınız.

  İrtibat E-mail adresi: [email protected]

  Yazı kaynağı : www.mersin.edu.tr

  Mersin Üniversitesi - Öğrenci - Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılı Ön Kayıt Duyurusu

  Mersin Üniversitesi - Öğrenci - Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılı Ön Kayıt Duyurusu

  2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı GÜZ döneminde Üniversitemizde açılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir.

  Başvuru İlanı İçin Tıklayınız

  Pedagojik Formasyon Akademik Takvimi İçin Tıklayınız

  Pedagojik Formasyon  Öğretmenlik Alanları İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.mersin.edu.tr

  Mersin Üniversitesi - Akademik - Eğitim Fakültesi -

   GENEL BİLGİLER

  Eğitim Fakültesi 16.02.1999 tarih ve 99/12444 Sayılı Kararname ile kurulmuştur. Kuruluşunda İlköğretim, Eğitim Bilimleri, Yabancı Diller Eğitimi, Türkçe Eğitimi ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü olmak üzere 5 Bölüm ve 3 Anabilim Dalı öğrencisiz olarak açılmıştır. Yükseköğretim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda Eğitim Fakülteleri Milli Eğitim Bakanlığının gereksinim duyduğu nitelik ve nicelikte öğretmenler yetiştirecek şekilde yeniden yapılandırılmış, bu yeni yapılanma çerçevesinde açılan Bölüm/Anabilim Dalları ile birlikte, Fakültemizde toplam 9 Bölüm, 26 Anabilim Dalı olmak üzere, açık olan lisans programı sayısı 9’dur. 2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz dönemi itibariyle öğrenci mevcudumuz 2448’e ulaşmıştır.

  Fakültemizde 6 programda lisansüstü eğitim yürütülmektedir. 10 Anabilim dalında tezli,  4 anabilim dalında tezsiz, bunlardan 1 tanesi uzaktan eğitim tezsiz, 2 ‘si II. öğretim tezsiz olmak üzere, 14 anabilim dalında yüksek lisans programı şeklindedir. Ayrıca, 5 anabilim dalında da doktora programı yürütülmektedir.

  Misyonumuz

  Eğitim Fakültesinin Misyonu, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, laiklik ve Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, evrensel değerler ışığında, modern, yaratıcı ve pozitif düşünen, katılımcı, üretken ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden üstün nitelikli bireyler yetiştirmek, yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapmak, bilgi ve teknoloji üretmek, üretimini toplum yararına sunarak bölgesel ve ulusal alanda gelişme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır.

  Vizyonumuz

  Eğitim Fakültesinin Vizyonu şunlardır:

  ·         Bireyi merkez alan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumsal barış ve uzlaşmanın esas tutulduğu bir sevgi ve hoşgörü içinde demokratik bir öğrenme ortamı yaratmak.

  ·         Ülkemizin her yönüyle üstün akademik standartlara sahip saygın bir fakültesi olmak.

  ·         Bilimin ışığında, vereceği eğitim-öğretim ve yapacağı bilimsel araştırmalar ile Ülkemizin teknolojik, ekonomik ve sosyal alanda çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunmak.

  Akademik Personel Sayısı


  Öğrenci Sayısı

  Yazı kaynağı : www.mersin.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap