Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  merkez bereket gıda sanayi ve ticaret a.ş kimin

  1 ziyaretçi

  merkez bereket gıda sanayi ve ticaret a.ş kimin bilgi90'dan bulabilirsiniz

  O satışın ardından Latif Topbaş'ın serveti bakın ne kadar oldu

  O satışın ardından Latif Topbaş'ın serveti bakın ne kadar oldu

  Türkiye'de indirim mağazacılığı yapan BİM Birleşik Mağazalar,ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu yüzde 14.78'lik borsaya kapalı olan payların tamamını sattı.

  Peki Topbaş'ın serveti bu satışla birlikte ne kadar oldu...

  KAP'a yapılan bildirime göre BİM satışının toplam tutarı 718 milyon TL oldu.

  Böylece Mustafa Latip Topbaş’ın kişisel serveti Forbes rakamlarına göre 1.3 milyar dolara çıktı.

  Satıştan önce Topbaş dünyanın en zengin 1940’ıncı işadamıydı. Forbes’un 2017 listesine göre Mustafa Latif Topbaş Türkiye’nin en zengin 27. adamı oldu.

  Satış işlemi  Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye hisse başına 61 TL'den gerçekleşti. Bu satışla Mustafa Latif Topbaş'ın BİM'de payı kalmadı.

  Topbaş, KAP'ta yayınlanan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

  MERKEZ BEREKET GIDA'YA SATTI

  "16.05.2017 tarihinde, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’ndeki %14,78’lik sermaye oranına tekabul eden 44.876.992 adet halka kapalı paylarımın tamamını yine şahsımın kontrolü altında olan Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne borsa dışından 61,00 TL birim fiyattan satmış bulunmaktayım.

  Satış sonrası Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’nde doğrudan payım kalmamıştır.

  Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. yönetiminde ve kontrolünde bir değişiklik bulunmamaktadır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır."

  MUSTAFA LATİF TOPBAŞ KİMDİR

  Mustafa Latif Topbaş, 1944 yılında İstanbul'da doğdu. İş hayatına 1961 yılında tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Bahariye Mensucat A.Ş.'de ortak ve yönetici olarak başladı.

  Cüneyt Zapsu ve kardeşi Aziz Zapsu‘nun Al 1994 yılında kurdukları BİM'in kurucu ortakları arasında Mustafa Latif Topbaş da yer aldı ve İdare Meclisi Başkan Vekili olarak görev üstlendi. 2005 yılından itibaren İdare Meclisi Başkanlığı, Ocak 2010'dan itibaren ise İcra Kurulu Başkanlığı görevlerine geldi.

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : odatv4.com

  Mustafa Latif Topbaş kimdir?

  Mustafa Latif Topbaş kimdir?

  BİM'in şirket ortağı olan İşadamı Mustafa Latif Topbaş kimdir? Topbaş BİM hisseleri ile ilgili açıklama yaptı. İşte o karar...

  BİM`in şirket ortağı olan Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu kapalı hisseleri sattı. 

  Mustafa Latif Topbaş 1944 yılında İstanbul'da doğdu. 1961'de tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Bahariye Mensucat A.Ş.'de ortak ve yönetici olarak iş hayatına atıldı. İlerleyen yıllarda muhtelif sanayi ve ticaret şirketlerinde kurucu ve idareci olarak görev aldı. 1994 yılında BİM'in kurucu ortakları arasında yer aldı ve İdare Meclisi Başkan Vekili olarak görev üstlendi. 2005 yılından itibaren İdare Meclisi Başkanlığı, Ocak 2010'dan itibaren ise İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 2009 yılında Forbes'in "en zengin 100 Türk" listesinde 25. sıraya yükselmiştir. 2012 yılı Forbes dergisine göre ise 1.4 milyar US$ serveti ile 14. sırada yer almaktadır. Mustafa Latif Topbaş evli ve 4 çocuk sahibi.

         

  Türkiye'de indirim mağazacılığı yapan Bim Birleşik Mağazalar, ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu yüzde 14.78'lik borsaya kapalı olan payların tamamını sattı.

  Satış işlemi Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye hisse başına 61 TL'den oldu. Bu satışla Mustafa Latif Topbaş'ın Bim'de payı kalmamış oluyor.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  BİM'de hisse devri! Ünlü iş adamı tüm hisselerini sattı

  BİM'in Sahibi Değişti

  BİM'in Sahibi Değişti

  BİM`in şirket ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu kapalı hisseleri sattı.

  Türkiye’de indirim mağazacılığı yapan Bim Birleşik Mağazalar,ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu yüzde 14.78’lik borsaya kapalı olan payların tamamını sattı.Satış işlemi Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye hisse başına 61 TL’den oldu.Bu satışla Mustafa Latif Topbaş’ın Bim’de payı kalmamış oluyor. Böylelikle BİM’de en büyük hisse sahibi de değişmiş oldu.

  Şirketin KAP açıklaması şöyle:

  16.05.2017 tarihinde, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’ndeki %14,78’lik sermaye oranına tekabul eden 44.876.992 adet halka kapalı paylarımın tamamını yine şahsımın kontrolü altında olan Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne borsa dışından 61,00 TL birim fiyattan satmış bulunmaktayım. Satış sonrası Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’nde doğrudan payım kalmamıştır. Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. yönetiminde ve kontrolünde bir değişiklik bulunmamaktadır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  İLGİLİ HABER:

  A101 Kimin?

  BİM Ortaklık Yapısı

  TL
  %

  Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  44.876.992
  14,78%

  Ahmet Afif Topbaş
  28.340.000
  %  9,33

  Diğer (Halka Kapalı)
  14.748.000
  %  4,86

  Diğer (Halka Açık)
  215.635.008
  71,03%

  Toplam
  303.600.000
  %  100

  Yazı kaynağı : www.helalplatform.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap