Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  meridian ses sistemi hangi ülkenin

  1 ziyaretçi

  meridian ses sistemi hangi ülkenin bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Meridian Audio Hangi Ülkenin Markasıdır

  Kiminmali.com sitesinde 9 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan "Meridian Audio Hangi Ülkenin Markasıdır" başlıklı bilgi şöyle;

  Meridian Audio Hangi Ülkenin Markasıdır

  Meridian Audio, 1977 yılında Bob Stuart ve Allen Boothroyd tarafından kurulan Meridian Audio Limited bünyesindeki hoparlörler, ev sineması ekipmanları markasıdır.

  Yüksek performanslı, yüksek doğrulukta ses ve video bileşenleri ve sistemleri üretmektedir.

  Meridian Audio Limited İngiltere merkezlidir.

  Yazı kaynağı : kiminmali.com

  Meridian ses sistemi nedir? Togg otomobile meridian ses sistemi

  Arabalarda Kullanılan En İyi Ses Sistemi Markaları!

  Arabalarda Kullanılan En İyi Ses Sistemi Markaları!

  Arabayla etkili sürüş deneyimleri yaşamak, motor gücünün verdiği hazzın karşısında duramamak, araba tasarımına tutkulu bir şekilde bağlı olmak ve teknolojik bir aracın içinde kendini iyi hissetmek dışında da önemsenen bir alan daha var. Müzik ses sistemi kalitesini önemseyen sürücülere, arabalarda kullanılan en iyi müzik sistemlerinin ne olduğunu anlatmaya çalışacağız. Detaylar haberimizde…

  1964 Yılında Amar Bose tarafından kurulmuş olan ses sistemi şirketi, ev ve otomotiv alanında profesyonel ses sistemi üretir. Kuruluş yılı itibari ile otomotiv sektörüne sonradan atılım gerçekleştiren bose şirketi, otomobiller için ilk ses sistemini Cadillac aracının seville modeline yerleştirmiştir.

  Ses konusunda gerçek sesi bire bir insan kulağına aktarmayı sağlayabilen bir kaliteye sahiptir. Bu konuda ki başarısı kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

  Hoparlörlerin küçük olmasına rağmen çıkardığı olağanüstü ses bu konuda hoparlör büyüklüğü ve ses kalitesi algısını yeniden şekillendiriyor.

  Şu anda kullanıldığı markalar ise Audi, Buick, Nissan, Infiniti, GMC, Chevrolet, Cadillac, Porsche olarak sıralanabilir.

  Bilgiyasar hoparlörleri, Akıllı hoparlörler, kulaklıklar ve arabalar için ses sistemi üreten bir firmadır.

  Sidney Harman ve Bernard Kardon tarafından 1953 yılında kurulmuştur.

  Günümüzde harman kardon denildiği zaman ses kalitesinin öncülerinden olduğunu anımsamayan yoktur. Akustik performansı en iyi şekilde yansıtan ve ses sistemiyle arabanın içinde adeta büyüleyici bir canlı performans ortamı yaratan firma, genel olarak lüks otomobiller için tercih ediliyor.

  Volvo marka lüks otomobillerde opsiyon olarak sunulan 660 watt gücünde 14 hoparlör ile keyifli bir deneyim imkanı sunuyor.

  Ses yayılması özelliği ile ortamda sesin nereden geldiğini algılayamadığınız, çok yönlü surround bir ortam sağlıyor.

  Düşük seviyeli seslerde bile bir derinlik sağlaması ve sahne genişliği sunması, harman kardon’u bir tık öne çıkarıyor.

  Yüksek çözünürlükte elde edilen seslerin bir başka öncüsü de Meridian Audio.

  1977 yılında kurulan İngiliz şirketi ses konusunda oldukça iddialı. Jaguar ve Land Rover gibi araçlarda denk gelme ihtimalinizin yüksek olduğu ses sistemi, bu araçlarda yine gerçeğe yakın ses ve olağanüstü netlik sunuyor. Tiz seviyesinin çok duru, Bas seviyesinin de çok dolu ve derin olması, Meridian Audio’yu ayrı bir yere koyuyor.

  Araç içine yerleştirilmiş yüksek ses kanalına sahip küçük hoparlörler, duyum alanını genişleterek, kullanıcının müziği en iyi şekilde dinlemesini sağlar.

  Jaguar Modeline özel 3 farklı opsiyon sunan Meridian Audio, 14 hoparlör, 380 wattlık güç, 20 hoparlör 825 watt güç, 26 hoparlör 1300 watt güç, ve çift kanallı subwoofer ile kulaklarınızın içinde adeta detaylı bir temizlik yapıyor.

  Land Rover modelinin içersinde de 1700 watt gücünde 26 adet hoparlör ile eşsiz bir ses deneyimi sunması, bu modellere sahip kullanıcıları özel kılıyor.

  Naim Audio Ses Sistemi

  Bir başka kalite ortağı ise Naim Audio. 1973 yılında İngiltere merkezli olarak kurulan firma 2008 yılında Bentley, 2011 yılında ise  Fransız bir hoparlör üretici şirketi olan Focallile ile birleşme kararı aldı. Gücüne güç katmasıyla ses konusunda iyi bir seviyeye ulaşma gayesi. meyvelerini vermişti.

  Dinleyicileri sesin asıl kaynağına götürüp, dinlerken derinlere inmesini sağlayan ve derinler de bir yerde yankılanan berraklığı duyumsamalarını hedefleyen bir kalite üretmeye çalışan Naim Audio, üst düzey mühendislerle sesi yalınlaştırıp, paraziti sıfıra indirerek her bir notayı eşit seviyede duymalarını sağlayacak teknolojik çalışmalara imza atıyor.

  Araba kapısında veya sesin çarptığı her yerde,  titreşimi hesaplayıp arabanın sese verdiği tepkiyi inceleyerek en iyi ses aktarmak için çalışmalar yapıyorlar. Görünen o ki Naim Audio ses konusunda oldukça emek harcıyor.

  Bentley marka otomobilde 2200 watt güç ve 23 hoparlör kullanmışlardır.

  Mark levinson ses sistemi şirketinin kurucusu Mark levinsondur. 1972 yılında kurulan şirket Amerika merkezlidir. Ses sistemi sadece Lexus marka lüks aracalar da bulunuyor. Bunun sebebi diğer arabalarının iç hacim akustiğinin Mark Levinson ses sistemine yakışır bir ortam sunmamasıdır. Güçlü hoparlörler’e surround ses kalitesine sahip firma rakip firma hoparlörlerinden de 2 kat daha güçlü olduklarını iddia ediyor.

  Ses sistemi konusunda söz sahibi olan bir başka firma da Bang & Olufsen. Danimarka merkezli şirket 1925 yılında kuruldu. Genellikle Audive Aston Martin marka otomobillerde kullanılan ses sistemleri üst düzey bir kalite sunuyor. Her birinin kendisine ait amfisi olan 23 farklı Hoparlör ve 1920 watt güç sağlayan bir sisteme sahip.

  Yazı kaynağı : www.arabam.com

  Ses sistemi konusunda öne çıkan markalar

  Ses sistemi konusunda öne çıkan markalar

  Ses sistemi konusunda öne çıkan markalar

  Otomobillerinde fazla vakit geçiren kullanıcılar için araçlar artık tahmin ettiğimizden daha eğlenceli durumda. Markalar bu eğlenceyi sağlamak için multimedya ve ses sistemlerine olabildiğince yatırım yapıyorlar. Ancak bazı üreticiler bu konuda profesyonel markalardan destek alıyorlar. Bu sayede kabin içine dağılan ses, araç içinde kullanılan ekipman ve dışarıdan duyulan gürültünün az ve rahatsız edici olmaması sağlanıyor. Biz de tüm bu durumları göz önünde bulundurarak kullanıcısına en iyi müziği dinleme imkanı sunan markaları bir araya getirdik.

  Müzik dinlemek için en iyi yerlerden biri otomobil olabilir. Ancak dinleyeceğiniz müziğe göre ses sisteminden beklentinizde yüksek olabilir. Son zamanlarda yeni otomobillerin ses sistemleri hakkında sizlere “gayet yeterli” diyebilirim. Ancak bu durumu “mükemmel” seviyesine çıkartan markalarda mevcut. Bu noktada öne çıkan 5 önemli ses sistemi üreticisi ve birlikte çalıştığı otomobil markasını bir araya getirdik. İşte başlıyoruz;

  Audi – Bang and Olufsen

  Audi modellerinde bulunan Bang and Olufsen ses sistemleri, yüksek seviyelerdeki watt’ları küçük ve birden fazla hoparlöre sığdırabilen, her hoparlörüne farklı bir görev yükleyen sistem olarak öne çıkıyor. Onlar için fazla ve kullanılmayan parçalar yoktur. Bunun yerine yüksek ses duvarı sayesinde kullanıcısına her zaman daha net bir ses sunar. Böylece B&O kullanıcıları dinledikleri müziğin netliğini çok iyi bir biçimde algılarlar.

  Bang and Olufsen’in sahip olduğu Acustic Lens teknolojisi sayesinde çalan müzik otomobil içinde yer alan her yolcuya aynı biçimde dağıtılır. Bu da inanılmaz bir ses tecrübesi yaşamanıza imkan tanıyor. B&O Audi haricinde BMW, Aston Martin, Mercedes-AMG ve Bentley markalarıyla da çalışıyor.

  BMW – Bowers & Wilkins

  BMW aslında uzun yıllar boyunca Harman Kardon ile ses sistemi konusunda bir birlikteliğe sahipti. Bowers & Wilkins ise otomobil ses sistemleri konusunda kendini yeni yeni kanıtlayan bir marka. Jaguar ile başlayan serüvene BMW’de katıldı. Diamond Dime tweeter’ları sayesinde öne çıkan marka bu hoparlörlerinde gerçek pırlantalar kullanıyor! Bu saf elmas katmanı sayesinde yüksek ses derecelerinde müzik olabildiğince saf olarak duyuluyor.

  Bowers & Wilkins ses sistemi BMW’nin haricinde Maserati, Jaguar ve Volvo markalarında da kullanılan bir marka.

  Range Rover – Meridian

  Range Rover’ın kullandığı Meridian ses sistemi markanın internet sitesinde “konserdeymiş  gibi” olarak nitelendiriliyor. Bu durumun iki sebebi var birincisi sistem, stereo sinyalini merkez ve çevre kanallarına harmanlayan ses işleme teknolojisine sahip. İkincisi ise araç içindeki misafirlerin müzikten bir şey kaçırmadıklarından emin olmak için yüksek ses kanalları görevi gören ve tavan döşemesi de dahil olmak üzere aracın etrafında küçük hoparlörler yerleştirilmiştir.

  Sonuç olarak tüm araçta daha refine ve dengeli olarak duyulan müzik sesi. Meridian, Jaguar ve McLaren markalarına da ses sistemi üretiyor.

  Mercedes – Burmester

  Burmester araç içinde bulacağınız en iyi ses sistemi üreticisi olmak istiyor. Özellikle içinde olduğu Mercedes otomobillerindeki şık tasarımlı tweeter’larını ben de hep sevmişimdir. Burmester markası hoparlörlerinin çıkış gücüne güvenmek yerine sesi üç boyutlu olarak duyurmaya odaklanan teknolojisine güveniyor.

  Burmester ses sistemi üreticileri arasında iyi bir iş çıkardı ve Mercedes severlerin de gönlünü kazandı. Marka ayrıca Porsche’nin Panamera modeli için ses sistemi üretiyor.

  Bentley – Naim

  Naim ilk defa duyduğunuz ses sistemi markalarından olabilir. İngiliz olan markanın başlangıcı ses modifikasyonu yapılan otomobillere parçalar üretmekle başlamış. Bu durumu şöyle açıklayabilirim Naim, Bentley için 20 hoparlörlü ve yüksek çıkış gücüne sahip bir ses sistemi tasarlamıştır. Hepsinin haricinde lüks otomobiller de her otomobilin olduğu gibi yüksek hızlarda rüzgar sesini içeriye alır. Bu durumda Naim ses sistemini rakiplerinden ayıran özellik şu oluyor; Sesin araç içinde yer alan her yolcuya ulaştığından emin olan dijital ses işleme teknolojisi. Ayrıca ses sisteminin Bentley sahipleri araçlarını şoförlü kullandıkları için arkadaki yolcuların tam olarak ses sisteminden faydalanmasını sağlayan bir modu da var.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap