Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  memur emeklileri maaş farklarını ne zaman alacaklar

  1 ziyaretçi

  memur emeklileri maaş farklarını ne zaman alacaklar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Memur ve memur emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? 2022 ocak maaş fakları ne zaman yatacak, bugün mü?

  Memur ve memur emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? 2022 ocak maaş fakları ne zaman yatacak, bugün mü?

  Emekli maaş farkları ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılında memur ve memur emeklilerine verilen ilk 6 ay için yüzde 5'lik zammı yüzde 7.5 olarak güncelledikleri açıklayınca, gözler zam farkının yatacağı tarihe çevrildi. Peki, Zamlı memur ve emekli zammı ne zaman ödenecek?

  MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

  Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. Ancak Meclis'te görüşmeleri süren, memur ve emekliye ek zammı içeren teklifin; oluşan zam farklarının 15 Ocak'ta yatırılması için bu hafta yasalaşması gerekiyordu. Ancak teklifin kalan 8 maddesinin görüşmeleri 18 Ocak Salı gününe bırakıldığı için, maaş zammı farklarının 15 Ocak'ta yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu oldu. AK Partili yetkililer, maaş bordrolarının dün kesildiğini belirterek, "Eğer düzenleme çarşamba günü Genel Kurul'da kabul edilseydi farklar 15 Ocak'a yetişecekti. Eğer teklif 13 Ocak yasalaşsaydı gece ek bordro ile yine yetiştirilebilecekti. Ancak görüşmeler salı gününe kaldığı için memur ve emekli maaş zammı farkları 15 Ocak'a yetişmeyecek" dedi. AK Partili yetkililer, fark ödemesi için yeniden bir düzenleme yapılabileceğine işaret etti.

  SSK emeklilerine zamlı maaş 17-26 Ocak’ta, Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş 25-28 Ocak’ta yatacak.

  MEMUR MAAŞ ZAMMI

  Memur ve memur emeklilerine yapılacak olan zam oranlarını belirleyen 2021 yılı Temmuz-Aralık enflasyon rakamı belli oldu. TÜİK'in açıkladığı verilere göre yıllık enflasyon yüzde 36,08 olurken Aralık ayı TÜFE yüzde 13,58 oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılında memur ve memur emeklilerine verilen ilk 6 ay için yüzde 5'lik zammı yüzde 7.5 olarak güncellediklerini yılın ilk kabine toplantısının ardından açıkladı. Böylece memurlar yüzde 30.5 oranında zam almış oldu.

  Toplu sözleşmelerde enflasyon farkının oluşması halinde maaşa zam olarak yansıması maddesinden dolayı milyonlarca kişinin maaşında değişiklik yaşanıyor. Memur ve memur emeklileri için toplu sözleşme ile belirlenen 2022 yılı zammı ilk 6 ay için yüzde 7.5, ikinci 6 ay içinse yüzde 7 zamdı. 2023'ün ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için de yüzde 6 zam yapılacak. 2022'de ilk 6 aylık süreçte enflasyon yapılacak olan yüzde 5'lik zam oranını aştı. Bundan dolayı maaşlara yüzde 30,50 oranında fark yansıtılacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Emekli maaş farkları ne zaman yatacak, ödenecek? Gözler emekli maaş farkları ödeme tarihine çevrildi

  ZAMLI MAAŞ FARKI EMEKLİ/MEMUR 2022 || Memur emekli zam farkları ne zaman yatacak, hangi gün (SKK, Bağ-Kur, memur ve memur emeklisi) ? - Son Dakika Haberleri Milliyet

  Hafta sonu 15-16 Ocak 2022 emekli maaşı yatar mı? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

  Hafta sonu 15-16 Ocak 2022 emekli maaşı yatar mı? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

  Emekli ve memur maaşının açıklanmasının hemen sonrasında zamlı maaşların ne zaman yatacağı araştırılmaya başlandı. Maaşların yatacağı tarih kesinleşirken SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farklarını da farklı tarihlerde alacakları ortaya çıktı. En düşük emekli maaşı ise 2500 TL oldu.

  Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak?

  Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. SSK emeklileri zamlı maaşları 17-26 Ocak tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri ise 25-28 Ocak tarihleri arasında alacak. Ayrıca memur emeklileri ek olarak yüzde 2.5'luk zamdan yararlanacak.

  2022'nin Ocak ve Haziran döneminde uygulanmak üzere SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yüzde 25.47 zam yapılacak. Emekli maaşlarının ödeme günlerinin hafta sonu veya resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda maaşlar aynı günde yatacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılındaki yüzde 5 oranındaki toplu sözleşme zammının yüzde 7.5'e yükseltildiğini belirtti. Böylece memur maaşlarına yüzde 30.5 zam yapıldı. Memur emeklilerinin aylıkları da ocak ayında yüzde 30.5 yükselecek.

  15-16 Ocak 2022 hafta sonu emekli maaşı yatar mı?

  1 Ocak itibariyle ödeme günlerinin cumartesi ve pazar günü ile resmi tatil günlerine rastlaması halinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın normal ödeme gününde yani zamanında ödenecek, yani tatil günlerinde de artık ödeme yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Emekli memur maaş farkları 2022 ne zaman yatacak? Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personeller ve emeklilerin zamlı maaşları ve 15 günlük farkları ne zaman, ayın kaçında yatıyor?

  Emekli memur maaş farkları 2022 ne zaman yatacak? Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personeller ve emeklilerin zamlı maaşları ve 15 günlük farkları ne zaman, ayın kaçında yatıyor?

  ZAMLI EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE ZAMAN YATAR?

  Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

  17-26 OCAK: SSK emeklilerine zamlı maaş

  25-28 OCAK: Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş yatırılacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap