Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  memur emekli ikramiyesi ne zaman yatar

  1 ziyaretçi

  memur emekli ikramiyesi ne zaman yatar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emekli ikramiyesi için tarih belli oldu! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

  Emekli ikramiyesi için tarih belli oldu! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

  Emekli ikramiyesi için tarih belli oldu! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

  Emeklilere 1100 TL bayram ikramiyesi 27-28-29 Nisan tarihlerinde ödenecek. 4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

  Emekliler için önemli bir ek gelir olan emekli ikramiyesi için tarih netleşti. Enflasyonun ve döviz kurlarının fırlamasına rağmen emekliye ödenecek bayram ikramiyesi artmadı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyenin 1100 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyenin 1100 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

  CHP geçtiğimiz hafta, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liradan 4 bin 253 liralık net asgari ücret tutarına yükseltilmesini isteyen bir kanun teklifinde bulunmuştu. Yasa teklifinde, bankalar, sigorta şirketleri, ticaret ve sanayi odaları ve borsalardan emekli olanlara da bayram ikramiyesi verilmesini önerilmişti.

  Öte yandan, emekli bayram ikramiyelerinin son 5 yılda sadece yüzde 10 arttığına vurgu yapan DİSK-AR ise emeklinin enflasyona göre 5 yıllık ikramiye kaybını gidermek için bu bayramda 4 bin 500 TL ikramiye ödenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

  NTV’de soruları cevaplandıran Bilgin, “Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok. Popülist taleplere kaymamamız lazım, biz gerçekçiyiz” dedi.

  EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

  4/a'lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b'li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c'li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

  ERDOĞAN EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ İÇİN KAPILARI KAPATTI

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün yaptığı açıklamada emekliye bayramda ödenecek ikramiyede artışın şu an gündemde olmadığını söylemişti.

  Partisinin grup toplantısı sonrası TBMM koridorlarında gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramda verilecek emekli ikramiyeleriyle ilgili olarak “Çalışma Bakanı’nın dediği gibi, emekliye bayram ikramiyesi 1100 lira olacak” dedi.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  'Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak' sorusu cevap buldu.. Bayram ikramiyeleri için tarih netleşti

  'Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak' sorusu cevap buldu.. Bayram ikramiyeleri için tarih netleşti

  2018 yılında başlayan emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 kere olmak üzere emekli vatandaşlara ödeniyor. Emekli bayram ikramiyesi bu yıl 2 Mayıs Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesabına yatırılacak.

  Emekli ikramiyelerinin ödeme günleri ise şöyle:

  4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emeklilerin bayram ikramiyesiyle ilgili şöyle konuşmuştu:

  Türkiye'nin gündeminde olan çok önemli konulara Bakan Bilgin yanıt vermişti. NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Bilgin, emeklilere verilecek ikramiye tutarının 1100 lira olduğunu ve 28-29 Nisan tarihinde hesaplarına geçeceğini belirtmişti. EYT ile ilgili çalışmaların olmadığını söyleyen Bilgin, asgari ücrete zammın da gündemde bulunmadığını söylemişti.

  Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarının devam ettiğini ve bu yıl içinde kanunlaşacağını açıklamıştı.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  SON DAKİKA: Emekli ikramiyeleri için beklenen ödeme günü belli oldu! Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman, ayın kaçında yatacak? Emekli Ramazan Bayramı ikramiyeleri ile ilgili son dakika haberi - Ekonomi Haberleri

  SON DAKİKA: Emekli ikramiyeleri için beklenen ödeme günü belli oldu! Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman, ayın kaçında yatacak? Emekli Ramazan Bayramı ikramiyeleri ile ilgili son dakika haberi - Ekonomi Haberleri

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

  *Kimler ikramiye ödemesini alabiliyor?

  SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek. Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap