Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  memur emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  memur emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi 2022 yılında ne kadar?

  Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi 2022 yılında ne kadar?

  Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi 2022 yılında ne kadar?

  Emekliler için önemli bir ek gelir olan emekli ikramiyesi bayram tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. 2018 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde verilen emekli ikramiyesi bu yıl zamlanmayarak 1.100 TL olarak belirlendi. Emekli bayram ikramiyesi 4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

  Emekli ikramiyesi, geçim sıkıntısı yaşamanın yanında bir corona virüsü salgını ile zor günler geçiren emeklilerin kısa bir süre de olsa yardımcısı oluyor. Emekli bayram ikramiyesi için tarih belli oldu.

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyenin 1100 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

  CHP geçtiğimiz hafta, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liradan 4 bin 253 liralık net asgari ücret tutarına yükseltilmesini isteyen bir kanun teklifinde bulunmuştu. Yasa teklifinde, bankalar, sigorta şirketleri, ticaret ve sanayi odaları ve borsalardan emekli olanlara da bayram ikramiyesi verilmesini önerilmişti.

  Öte yandan, emekli bayram ikramiyelerinin son 5 yılda sadece yüzde 10 arttığına vurgu yapan DİSK-AR ise emeklinin enflasyona göre 5 yıllık ikramiye kaybını gidermek için bu bayramda 4 bin 500 TL ikramiye ödenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

  NTV’de soruları cevaplandıran Bilgin, “Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok. Popülist taleplere kaymamamız lazım, biz gerçekçiyiz” dedi.

  EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

  4/a'lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b'li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c'li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

  ERDOĞAN EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ İÇİN KAPILARI KAPATTI

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün yaptığı açıklamada emekliye bayramda ödenecek ikramiyede artışın şu an gündemde olmadığını söylemişti.

  Partisinin grup toplantısı sonrası TBMM koridorlarında gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramda verilecek emekli ikramiyeleriyle ilgili olarak “Çalışma Bakanı’nın dediği gibi, emekliye bayram ikramiyesi 1100 lira olacak” dedi.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  2022 Emekli Bayram �kramiyesi Ne Zaman �denecek? Ne Kadar Olacak?

  1000 TL Emekli Bayram �kramiyesi Ne Zaman Yatacak?

  Ramazan Bayramı emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

  Ramazan Bayramı emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

  Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya alınan bayram ikramiyeleri senede iki kez emekli olan kişilere ödeniyor. Bayram öncesinde yapılan ödemelerde emekliler bayram ihtiyaçlarını karşılıyorlar. 2021 yılında 1100 lira olarak ödemesi gerçekleştirilen bayram ikramiyelerinin 2022 yılında ne kadar olacağı merak konusuydu. Konuya ilişkin Bakan Bilgin'den önemli açıklama geldi.

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

  Son dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekliye bayram ikramiyelerinin tarihlerini açıklayarak "Yaklaşık 12 milyon emeklinin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri 27-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacak." dedi. 

  2022 RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

  İkramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı Bakan Bilgin'in açıklaması ile netleşti. Ödemeler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1100 TL olarak ödenecek. 

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

  Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

  ÖDEMELER NE ZAMAN?

  2018 yılında başlayan emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 kere olmak üzere Emekli vatandaşlara ödeniyor. Emekli bayram ikramiyesi bu yıl 2 Mayıs Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesabına yatırılacak.

  Bakan Bilgin, “1.100 TL olarak bayram ikramiyelerinin 28-29 Nisan’da ödenmesi planlanıyor” dedi. Bilgin asgari ücrete enflasyon farkı ve memur maaşlarına eşel mobil uygulanmasının da gündemlerinde bulunmadığını açıkladı.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap