Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  memleket partisi hangi ittifakta

  1 ziyaretçi

  memleket partisi hangi ittifakta bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Memleket Partisi

  Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı açıklandı!  Memleket Partisi hangi ittifakta, kimi destekleyecek?

  Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı açıklandı!  Memleket Partisi hangi ittifakta, kimi destekleyecek?

  Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım başladı. İttifaklarda adaylar belli olurken bugün cumhurbaşkanlığına aday olan 3. isim de belli oldu. Memleket Partisi tarafından yapılan açıklamalarda Memleket Partisi’nin ittifakları desteklemeyeceği ve kendi adayını çıkaracağı kesinlik kazandı. Peki, Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı kim? Memleket Partisi seçimlerde kimi destekleyecek? İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

  İşte Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı

  Memleket Partisi Cumhurbaşkanı Adayı, parti kurucusu Muharrem İnce oldu. Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan tarafından yapılan resmi açıklamalara göre partinin kararı Muharrem İnce’den yana oldu. "Değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Biz, Memleket Partisi olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce'nin kararıyla değil, MYK, PM ve delegelerin kararıyla değil, doğrudan parti üyelerinin önüne sandık koyarak Cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. “ diyerek süreci aktaran Sözcü Özkal, partinin bu yönde çalışmalara başlayacağını söyledi.

  “Üye sayısı 42 bin oldu”

  Partimiz 17 Mayıs 2021'de kurulmasına rağmen çığ gibi büyüdü. Bugün güncel üye sayımız kütükte 42 bin 713 ve bekleyen 62 bin 613'tür. Son günlerde çok yoğunluk olduğu ve maddi imkanlarımız olmadığı için gençlerimiz ve gönüllülerimiz yeni üye yazımına devam ediyor.

  "Oy birliğiyle muharrem ince seçilmiştir"

  Bizzat il ve ilçe binalarımıza gelerek sandık başında oy kullanan, deprem bölgesinden hem çadıra giden hem de sms ve e-posta ile oylamaya katılan üyelerimize, şuan partimize üye olmayı bekleyen partililerimize çok teşekkür ederiz. Sonuç olarak 105 bin 326 memleket sevdalısının oy kullanma hakkı kazandığını söyleyebiliriz. Yapılan seçim sonucu Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak oy birliğiyle sayın Muharrem İnce seçilmiştir.

  Muharrem İnce’den Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında ilk mesaj!

  Parti tarafından yapılan açıklama sonrasında Muharrem İnce’den ilk mesaj geldi. İnce mesajında “Haydi arkadaşlar, gençler, kadınlar… Umudunuzu yeniden yeşertin  Güzel günler göreceğiz Güneşli günler. Motorları maviliklere süreceğiz” dedi.

  Tüm bu açıklamalar ile birlikte günlerdir süregelen “Memleket Partisi hangi ittifakta” yer alacak sorusu da yanıtını buldu. Parti, seçimlere ittifaksız girmeye karar verdi.

  Yazı kaynağı : www.bgazete.com.tr

  4 siyasi partinin bir araya geldiği yeni ittifakta sona doğru gidiliyor

  Muharrem İnce’den ‘ittifak’ açıklaması

  Muharrem İnce’den ‘ittifak’ açıklaması

  Muharrem İnce’den ‘ittifak’ açıklaması

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partiler ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını belirtip, "Ocak sonu gibi açıklamamızı yaparız. Evet, görüşüyoruz. Zafer Partisi, Doğru Parti, DSP, Adalet Partisi ile görüşüyoruz" dedi.

  Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Partisinin Vişnelik Mahallesindeki il başkanlığı binasına geçen İnceyi, İl Başkanı İsmail Ceyhan ve partililer karşıladı.

  “İYİ Kİ GİTMİŞİM CHP’DEN”

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, 6lı masayı eleştirerek, şunları söyledi:

  “Karşıda muhalefete bakıyorum, bayrak kaldıran danışmanlar var. Partinin genel merkezinde basın toplantısı yapıyor, Türk bayrağını kaldırıyor, parti bayrağını koyuyor. Utanmıyor musunuz siz? Yazık, günah size be. Yazıklar olsun size. Türk bayrağını kaldıranları kendinize danışman yapıyorsunuz ya.

  Niye gittim CHP’den? İyi ki gitmişim CHP’den. Sizinle mi beraber olacağım? Biri bayrak kaldırıyor, öbürü ondan aşağı kalır mı? O da devrim kanunlarını kaldırıyor. Devrim kanunları yetmiyor, ilk 4 maddeyi kaldırıyor. O da yetmiyor, Türklüğü kaldırıyor. Hadi kaldırın da görelim bakalım.

  Bunların hepsi, Erdoğan’a çalışıyor. Muhalif falan zannetmeyin bunları. Bunların hepsi gizli Erdoğancı. Toptan göndereceğiz bunları. İktidarını da muhalefetini de toptan göndereceğiz. Onun için diyoruz ki ‘Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan’. Onun için diyoruz ki ‘Ne cumhur ne millet, tek yol Memleket’ diyoruz.”

  “SEÇİME YETİŞTİRİRLERSE MUTLU OLURUZ”

  6lı masanın adayını bir an önce açıklaması gerektiğini belirten İnce, “Seçime yetiştirirlerse mutlu oluruz tabi. Adayı seçimden sonraya bırakmazlarsa iyi olur. Erkeni, geçi artık hiçbir şey kalmadı. Türkiye normal bir hukuk devleti olsa Erdoğan, parlamentoyu feshederse seçimi erkene alırsa bir daha aday olamaz ama YSK buna onay verir mi, aday yapar mı; dersen onu da yapacaktır. O da ayrı mesele” dedi.

  Muharrem İnce, genel seçimlerde ittifak yapabileceklerini ve bunun için görüşmelerin sürdüğünü de açıkladı. Ay sonunda ittifak yapacakları partileri duyuracaklarını belirten İnce, “Görüşüyoruz. Yakında, ocak sonu gibi açıklamamızı yaparız. Evet, görüşüyoruz. Zafer Partisi, Doğru Parti, DSP, Adalet Partisi ile görüşüyoruz” diye konuştu. (DHA)

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  ‘Dördüncü İttifak’ üzerine çalışan liderlerden ilk kare

  İttifak görüşmelerine devam eden Memleket Partisi Doğru Partisi Adalet Partisi ve Zafer Partisi liderlerinden ilk fotoğraf geldi

  Hangi partiler Cumhur İttifakı yolunda? Dicle Canova son kulis bilgilerini aktardı

  Hangi partiler Cumhur İttifakı yolunda? Dicle Canova son kulis bilgilerini aktardı

  Cumhur İttifakı ve Millet İttfikakı cephesinde son durum ne? Hangi partiler Cumhur İttifakı yolunda ilerliyor? Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün deprem bölgesinde, sonra ne yapacak? Diğer partilerle görüşmeye ne zaman gidiyor? Muharrem İnce ile görüşecek mi? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova son kulis bilgilerini canlı yayında aktardı...

  Dicle Canova'nın CNN TÜRK canlı yayınında aktardığı bilgiler şu şekilde:

  "Hüda Par, ANAP, DSP, Yeniden Refah Partisi ile görüşmeler devam ediyor. DSP ve ANAP'ın yeşil ışık yaktığını ifade etmiştim. Hüda Par'ın AK Parti listelerinde seçime gireceği neredeyse kesinleşti gibi. Yeniden Refah Partisi'ne bir telif gitti ve bu teklif değerlendiriliyor. Yeniden Refah Partisi'nin kararı birkaç gün içerisinde verebilir. Yeniden Refah Partisi neden önemli. Nabız tuttum. Fatih Erbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu, sembolik bir anlamı var, bunu bir kenara koyuyoruz. Saadet Partisi, Milli Görüş'ün ana adresi olarak gösteriliyordu.Saadet Partisi Millet İttifakı'na dahil olduktan sonra ve Karamollaoğlu'nun üstlendiği rol Milli Görüş tabanını rahatsız ettiği söyleniyor. Saadet'in bu tavrından rahatsız olanların Yeniden Refah Partisi'ne yöneldiği söyleniyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Büyük Birlik Partisi Başkanı Destici ile görüştü. Bu seçimde yüzde 10 baraj yok, yüzde 7'ye indi. İttifakta olanlar baraja takılmayacak. BBP de ittifakın çatısı altında ama kendi adaylarını çıkarmak istiyor. Bunun bir diğer gerekçesi de her ilde aday çıkarırsak cumhurbaşkanlığı seçimine de destek vermiş olur. Handikapları da var. İttifak içindeki diğer vekil adaylarının oylarını bölebilir mi? İl il bu konulara çalışılıyor. Bu çalışmalara göre BBP'nin pozisyonu belli olacak. Burada öncelenen mesele Meclis çoğunluğu nasıl sağlanacak sorusuna verilecek cevaba göre şekillenecek.

  İttifak protokolünün YSK'ya sunulması YSK tarafından seçim takviminin açıklanmasından 5-6 gün sonra gerçekleşecek.

  AK PARTİ'NİN SEÇİM STRATEJİSİ

  Çok yoğun bir çalışma var. Cumhurbaşkanı da katılıyor çoğuna. Deprem sonrası pek çok şey değişti. Seçim kampanyası sloganlar sil baştan çalışıldı. Şimdi Maraş Şimdi İstanbul gibi sloganlar çalışıldı. Bir takım sürprizler de olacak. Ramazan ayınca kampanya deprem bölgelerinde olacak. Bakanların çalışmaları o bölgede devam edecek. Deprem yaşanan illerin bir kaçında belki bakanlar aday gösterilebilir. Bir netlik yok henüz ama çalışmalar devam ediyor.

  11 ildeki nabız yoklaması yapıldı ve AK Parti bu bölgede bir anket gerçekleştirdi. Ve AK Parti'nin o bölgelerde oy kaybı yaşamadığına yönelik sonuçlar var AK Parti'nin elinde.

  AK Parti'de adaylar önemli olacak. Her ilde o ilin sevilen sayılan kanaat önderi olanlara bakılıyor. Kampanyanın bir bütünü olacak ama bazı illere özel kampanya programları yapılabilir deniyor.

  Büyükşehirdeki Kürt seçmenler önemli. Artık Kürt seçmenin büyükşehirlerde daha etkin rol oynadığı görüşü hakim. O noktada Türkiye geneli çalışmanın dışında bazı illere özel çalışma görüş alışverişleri var.

  Mart ayının ortalarına doğru aday tanıtım toplantılarının yapılabileceği ifade ediliyor.

  MİLLET İTTİFAKI CEPHESİNDE NELER OLUYOR? KILIÇDAROĞLU NE YAPACAK?

  Kılıçdaroğlu deprem bölgesindeki programı bittikten sonra diğer partileri ziyaret edeceği söyleniyor. Hatta Ankara'da bir ekibin toplantı halinde hangi partiye ne zaman gidilecek randevulaşmayı yaptığı ifade ediliyor. En çok merak edilen HDP. Kılıçdaroğlu, zaten açıklamıştı gideceğini. HDP'nin masada yer alması, sonrasında seçim kazanılırsa bakanlık verilmesi vb. böyle bir düşünce yok. Bizim bir soframız var kim destek verirse ona kapımız açık gibi mesajlarla gidilecek. Bağımsız Türkiye Partisi Hüseyin Baş, onunla da görüşme planlanıyor. Malum Akşener masaya getirmişti ama bu kabul görmemişti. Ama o sofrada olması isteniyor. Diğer yandan Muharrem İnce mevzusu var. Son günlerde çok konuşuluyor kulislerde. Muharrem İnce ittifaka mı dahil olacak. Muharrem İnce'yle bir görüşme olacak mı diye. Benim edindiğim bilgilere göre Muharrem İnce ile Kılıçdaroğlu'nun görüşmesi planlanıyor. Bunun sebebi de şu deniyor. Muharrem İnce, adaylığı açıklandıktan sonra Kılıçdaroğlu'nu aradı ve tebrik etti. Dolayısıyla bu tebrik sonrası Kılıçdaroğlu'nun da Memleket Partisi'ni ziyaret planı dahiline alması üzerinde duruluyor. Muharrem İnce'yle görüşecek ama masa genişlemez.

  Muharrem İnce'nin ittifaka dahil olması düşünülmüyor deniyor. Bakanlık verilir mi, karşılıklı bir uzlaşma yolu aranır mı diye sorduğumda da hayır deniyor. Millet İttifakı artık 6 masadan oluşuyor. Bunun genişlemesi, yeni bir bakanlık verilmesi bunlar söz konusu değil. 

  Dünkü MYK toplantısında Kılıçdaroğlu'nun bundan sonraki süreci nasıl yürüteceği planlandı. Gittiği her ile orada çalışmakla görevlendirilen Büüykşehir Belediye başkanının görevlendirilmesi planlanıyor. Karadeniz'de İmamoğlu'nun İç Anadolu'da ise Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na eşlik etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı yardımcıları da farklı şehirlerde birlik görüntüleri verecekler."

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap