Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mehmet aslantuğ yürek çıkmazı

  1 ziyaretçi

  mehmet aslantuğ yürek çıkmazı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yürek Çıkmazı'na yeni katılmıştı! Mehmet Aslantuğ ayrılık kararını açıkladı

  Yürek Çıkmazı'na yeni katılmıştı! Mehmet Aslantuğ ayrılık kararını açıkladı

  Salı akşamları TRT1'de izleyicisinin karşısına çıkan Gold Film imzalı Yürek Çıkmazı dizisinde bomba bir ayrılık yaşanıyor. Dizide İrem Helvacıoğlu'nun hayat verdiği avukat Zeynep'in babası Ali Fuat rolünü canlandıran Mehmet Aslantuğ diziden ayrıldığını açıkladı.

  Bir İstanbul Masalı, Sıcak Saatler, Hanımın Çiftliği, Kardeş Çocukları gibi birçok başarılı yapımda yer alan Aslantuğ ayrılık kararıyla ilgili sosyal medyada açıklama yaptı.

  Aslantuğ, yaptığı paylaşımda öncelikli olarak oğlu Can Aslantuğ'a seslendi. Açıklamasına, "KAPTANIN SEYİR DEFTERİ / Can ASLANTUĞ’a" diyerek başlayan Mehmet Aslantuğ, "Bu gece olduğu gibi, bazı anları kayda düşmekte yarar var!" sözleriyle dikkat çekti.

  Mehmet Aslantuğ 1

  'Ben de 1993/Yalancı adlı çalışmadan 30 yıl sonra dahil olduğum Yürek Çıkmazı'na son sahnelerimi de çekip bu akşam veda ettim' diyen Aslantuğ, 35 yıl önce TRT ekranlarında yer alan ve kendisinin de rol aldığı "İz Peşinde" dizisinin jeneriğini paylaştı ve şu sözleri not düştü:

  Mehmet Aslantuğ 3

  ''Can ASLANTUĞ’a
  Evlat,
  Üniversite bitiyor hayırlısıyla. Aktörlüğe heyecan büyüttüğüne göre, “SEYİR DEFTERİ” nin şahitliğinde birkaç cümle kurmak isterim. Bu gece olduğu gibi, bazı anları kayda düşmekte yarar var!

  Jeneriğini paylaştığım dizinin ekranda yayına girmesinden bu yana tam 35 yıl geçmiş. Adı, “İz Peşinde”…

  “Belene, Ağaların Düğünü, Kopuk Takımı, Vurguna İnmek, Karayar Köprüsü, Kapıları Açmak, Yalancı" gibi aynı çatı altında yaptığımız diğer projelerden yalnızca biri.

  35 mm çekildi. Türkiye’nin ilk en uzun dizisi. Meslek hayatımın özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş’la çalıştık. Saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

  35 yıl sonra bugün, hakikatten ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen; gerçeklerden ilham alan, sual eden, sorgulayan tavrımızdan rahatsız olup, “Böyle olursa bizle çalışamaz” diyen bir kibir içinde olabiliyorlar.

  Ben de 1993/Yalancı adlı çalışmadan 30 yıl sonra dahil olduğum Yürek Çıkmazı'na son sahnelerimi de çekip bu akşam veda ettim.

  Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye; ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek...

  Babanın yedeklediği bir umuda yolculuk ülkesi olmadı. Yedek pasaportu olmadı. Hiç hayalini de kurmadı.

  Mehmet Aslantuğ 4

  'AH BENİM GÖNLÜ GÜZEL OĞLUM'

  Meslek hayatında bu türden beklentilerle sınava girdiğinde; bir an bile düşünme, doğruyu terketme, senin için iyi olan şey halkın için sorunluysa eğer, aklını asla ikiletme!

  Çalışma hayatın başka ülkeleri dayatsa bile; derdin de, gönlün de ülkende olsun. Bu mühürlenmiş duyguyu yok sayarak terketme!

  Umutsuzluk bir hastalık evlat. Hiçbir şey için çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz. Geleceğiniz; aydınlık, bereketli, onurlu ve kutlu olsun''

  paylaşım

  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  Mehmet Aslantuğ kimdir, nereli, kaç yaşında? Mehmet Aslantuğ Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı?

  Mehmet Aslantuğ kimdir, nereli, kaç yaşında? Mehmet Aslantuğ Yürek Çıkmazı dizisinden neden ayrıldı?

  Yürek Çıkmazı dizisiyle ekranlara dönen Mehmet Aslantuğ sürpriz bir şekilde diziden ayrılma kararı aldı. Diziseveler, dizide İrem Helvacıoğlu'nun hayat verdiği avukat Zeynep'in babası Ali Fuat rolünü canlandıran Mehmet Aslantuğ'un neden ayrılık kararı aldığını merak ediyor. İşte, Mehmet Aslantuğ hakkında merak edilenler... 

  MEHMET ASLANTUĞ YÜREK ÇIKMAZI DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDI?

  Mehmet Aslantuğ, Yürek Çıkmazı dizisinde İrem Helvacıoğlu'nun canlandırdığı Zeynep karakterinin babasına hayat veriyordu. Diziye yeni katılan Aslantuğ ayrılık kararını sosyal medya hesabından duyurdu. Aslantuğ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "35 yıl sonra bugün, hakikatten ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen; gerçeklerden ilham alan, sual eden, sorgulayan tavrımızdan rahatsız olup, “Böyle olursa bizle çalışamaz” diyen bir kibir içinde olabiliyorlar." sözlerine yer verdi.

  MEHMET ASLANTUĞ KİMDİR?

  Mehmet Aslantuğ, 25 Eylül 1961 tarihinde Samsun'un Çarşamba ilçesinin Dikbıyık beldesinde dünyaya geldi. Mehmet Aslantuğ, anne tarafından Ubıh, baba tarafından Abzah olan Çerkes kökenli çiftçi bir ailenin 5. ve son çocuğu olarak doğdu.  

  İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'un Terme ilçesinde tamamladı.

  1978 yılında işletme fakültesine kaydını yaptırdı ancak öğrencilik yıllarında, Deneme Sahnelerinde başlayan oyunculuğunu, 1985 yılında, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme eğitimini tamamlayarak profesyonelleştirdi. 

  1993 yılında Detay Film'i kurdu. 1997-2000 yılları arasında atv'de yayınlanan Sıcak Saatler dizisinde canlandırdığı Sedat Yalçın karakteri ile ve yine atv'de 2003-2005 yılları arasında yayınlanmış Bir İstanbul Masalı dizisinde canlandırdığı Selim Arhan karakteri ile tanındı.

  MEHMET ASLANTUĞ ÖZEL YAŞAMI

  Mehmet Aslantuğ, 1996 yılında kendisi gibi oyuncu olan Arzum Onan ile evlendi. Çiftin bu evliliğinden Can adında bir oğlu dünyaya geldi.

  MEHMET ASLANTUĞ HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

  1986 - Gündoğmadan

  1987 - Ateş Böceği

  1987-1988  Belene

  1990-1995  İz Peşinde

  1990 - Başka Olur Ağaların Düğünü

  1990 - Vurguna İnmek

  1991 - Kopuk Dünyalar

  1991 - Karayar Köprüsü

  1992 - Kapıları Açmak

  1993 - Yalancı

  1994 - Yengeç Sepeti

  1994 - Gerilla

  1995 - Bir Kadının Anatomisi

  1996 - Kurtuluş

  1996 - Akrebin Yolculuğu

  1997 - Yeni Bir Yıldız

  1997-2000  Sıcak Saatler

  1999 - Merdoğlu

  2001-2002  Hırsız

  2003-2005 Bir İstanbul Masalı

  2009 - Hanımın Çiftliği - (Muzaffer Bey)

  2010 - Aşkın İkinci Yarısı (Senarist-Yönetmen)

  2011 - Canım Babam - (Doktor Kerem)

  2012 - Veda - Mehmet Reşat Bey

  2013-2014  Ben Onu Çok Sevdim - Adnan Menderes

  2015 - Racon: Ailem İçin

  2015 - Aşkın Kokusu - Aziz 

  2016 - Kördüğüm - Enver

  2017 - Direniş Karatay - Emir Celaleddin Karatay

  2019 - Kardeş Çocukları - Yıldırım Saner

  2021 - Masumiyet - Harun Orhun

  2022-2023  Yürek Çıkmazı - Ali Fuat

  MEHMET ASLANTUĞ ÖDÜLLERİ

  1990 - Altın Kelebek Ödülü

  1994 - Altın Kelebek Ödülü

  1997 - Altın Kelebek Ödülü

  2004 - Altın Kelebek Ödülü

  1992 - Altın Portakal

  1993 - Altın Portakal

  1994 - Altın Portakal

  1994 - Altın Koza

  1995 - Çağdaş Sinema Oyuncuları

  1998 - Altın Objektif

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Mehmet Aslantuğ konuk oyuncu olduğu

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : mobile.twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap