Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mehmet ali erbil nerede oturuyor

  1 ziyaretçi

  mehmet ali erbil nerede oturuyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mehmet Ali Erbil

  Mehmet Ali Erbil (8 Şubat 1957,[1] İstanbul), Türk oyuncu, sunucu, yapımcı, komedyen, şovmen ve seslendirme sanatçısı. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. 30'dan fazla filmde, 10'dan fazla dizide ve tiyatro oyununda oynamış, 5'ten fazla televizyon programının sunuculuğunu yapmıştır.

  Hayatı ve kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Tiyatro ve sinema sanatçısı Saadettin Erbil'in oğlu olarak 8 Şubat 1957'de İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. Ailesinin bir kısmının Türkmen[2] veya Kürt asıllı[3] olduğu söylenmektedir.

  1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümüne yatılı olarak girdi ve bu dönemde hocası Cüneyt Gökçer'di. Devlet Tiyatrosu'nda konuk oyuncu olarak başrolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, başta ‘Küheylan’ olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRT'de ‘Metronom’ adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT'den Kanal 6'ya geçiş yaptı. Daha sonra InterStar ve ATV'de dizi, Show TV’de de program yaptı.

  1985'te İlyas Salman'la birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı. Aynı yıl Nevra Serezli ile birlikte dönemin bir magazin dergisi olan Süper Gazete reklamında rol almıştır. ATV'de canlı yayınlanan Ya Şundadır Ya Bunda adlı programı sunarken yaptığı, RTÜK yasasına uygun olmayan hareketinin ardından televizyon programlarına ara vermiştir. Daha önce Emel Sayın'la birlikte Aşkım Aşkım adlı dizide oynamıştır. Kanal D'de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV'de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrar beyaz perdeye geçti. Mehmet Ali Erbil, Kanal D'de Çarkıfelek dışında çeşitli yarışma programları da yaptı. Bir dönem TGRT'de Çarkıfelek yarışmasını sundu. TNT (Türkiye) kanalında Açıl Susam Açıl adıyla şov tarzında yeni bir yarışma sundu. Daha sonra aynı kanalda kısa bir süre Çarkıfelek programı yaptı. Bu programdan da ayrıldı ve sunuculuğa Petek Dinçöz getirildi. 2012'den itibaren tv8'e geçerek Aşka Gel adlı programda sunuculuk yapmıştır. Mehmet Ali Erbil, 2015 yılında Star TV'de yayınlanan Çarkıfelek'in sunuculuğunu yapmıştır. Sinan Çetin'in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un Hemşo adlı filmlerinde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRT’de yayınlanan Bir Başka Gece adlı programın sunuculuğunu yaptı. Kanal 1'de yayınlanan Çarkıfelek adlı programı sundu. Ramazan geldikten sonra Fox'a Ece ve Çarkıfelek ile birlikte geçmiştir. Kanal 1'de Aşkım Aşkım dizisinin tekrar çekimlerinde yer aldı fakat kanal değişikliği yüzünden dizi sona erdi. Fox TV'de Ece sona erdi, fakat Çarkıfelek ile birlikte 50 Sarışın programı başladı. 50 Sarışın cuma akşamları 19.15'te yayınlandı. Pazartesiden perşembeye Tuba Ünsal'la Çarkıfelek'i sundu. Çarkıfelek'i son kez 2017 yılında Star TV'de sunmuştur. Dünyada sadece 100 kişide görülen Kaçış Sendromu hastası olan Erbil, [4] bekâr ve 3 çocuk babasıdır. Stelyo Pipis yıllardır menajerliğini yapmaktadır.

  Yıllara göre çalıştığı kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Sunuculuk[değiştir | kaynağı değiştir]

  Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Tiyatro[değiştir | kaynağı değiştir]

  Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

  Sinema[değiştir | kaynağı değiştir]

  Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Hangi ünlü nerede oturuyor?

  Mehmet ali erbil nerede yaşıyor

  Mehmet ali erbil nerede yaşıyor

  Geçtiğimiz yıl evinde düşerek kaburgasını kıran sonrasında ise kaçış sendromu hastalığıyla zor günler geçiren Mehmet Ali Erbil maddi durumu hakkında açıklama yaptı. 

  Milliyet'te yer alan habere göre; Erbil, çalışamadığı dönemde kiralarla geçindiğini söyleyerek, “Allah’tan bugüne kadar satıp savmamışım ev almışım, kiralarla geçiniyorum. Ancak bu pandemi döneminde kiralar da ödenmiyor. Allah sağlık versin ne yapayım. Allah dünyayı da şu beladan kurtarsa sonra kavuşsak birbirimize" dedi.
   

  Yasmin Erbil Zincirlikuyu'dan ev...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Mehmet Ali Erbil'in akıl almaz evi

  Mehmet Ali Erbil'in akıl almaz evi

  İnternette blog hazırlayan tanıdık isimlerin sayısı her geçen gün artıyor. Şu sıralar bloglarıyla en çok ilgi görenler ise Fatih Terim'in küçük kızı Buse ile Mehmet Ali Erbil'İn üyük kızı Sezin Erbil Yazgan.

  İki yıl önce evlenip yuvadan uçan Sezin Erbil, hazırladığı blogda ünlülerin evlerinin kapılarını çalıp tüm ayrıntılarıyla onların yaşam alanlarını görüntüleyecek. Bu işe de babası Mehmet Ali Erbil'in eviyle başladı.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap