Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  medine ile türkiye arasındaki saat farkı

  1 ziyaretçi

  medine ile türkiye arasındaki saat farkı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Medine ve İstanbul daki saat

  Medine, Suudi Arabistan'da saat kaç

  Medine Saat Ka�, Suudi Arabistan Medine Yerel Saati �u Anda Ka�t�r

  Medine, Suudi Arabistan'de saat kaç

  Medine, Suudi Arabistan'de saat kaç

  Saat Widget'ımızı sitenize koyun!

  Boyut: 120x140 px

  HTML kodunu al

  Özelleştir

  Boyut: 100x100 px

  HTML kodunu al

  Özelleştir

  Boyut: genişlik 126 px

  HTML kodunu al

  Özelleştir

  Saat Widget'ları ›

  Yazı kaynağı : bookeder.com

  TÜRKİYE SAATLERİNİ MEKKE'YE GÖRE AYARLIYOR

  TÜRKİYE SAATLERİNİ MEKKE'YE GÖRE AYARLIYOR

  Türkiye’nin saat konusunda yeni bir sisteme geçmesi konusundaki hazırlıkların, namaz saatlerini Suudi Arabistan’a göre ayarlamaya yönelik olduğu öne sürüldü. Yeni saat hesaplamasında Iğdır’dan geçen boylam esas alınacak ve Türkiye ile Suudi Arabistan arasında da saat farkı kalmayacak.

  Saat hesaplamasında İzmit’in üzerinden geçen 30. boylam (GMT+2) yerine Iğdır’dan geçen 45. (GMT+3) boylam esas alınacak. Bu durum da 60 dakikalık saat farkına neden olacak. Daha önce bir saat fark olan Orta Avrupa ülkeleriyle Türkiye arasında iki saat ve daha önce 2 saat fark olan İngiltere’yle saat farkı 3’e çıkacak. Suudi Arabistan, Irak ve İran gibi ülkelerle ise hiçbir saat farkı kalmayacak.

  MEKKE MEDİNE NAMAZI İDDİASI

  DSP Bursa eski milletvekili Ali Rahmi Beyreli, yeni düzenlemenin ve artacak saat farkının Avrupa ile ticari ve ekonomik ilişkileri zedeleyeceğini savunarak şunları söyledi:

  ‘’AB’te tam üyelik hedefi olan bir ülkenin, bu uygulamayı yapmaması gerekir. Bu değişiklikteki asıl amaç ise, Suudi Arabistan saat dilimini kullanarak, namaz saatlerini Mekke ve Medine’ye göre ayarlamaktır. Ben öteden beri referansın Suudi Arabistan olduğunu söylüyorum. Zaman kullanımı açısından Suudi Arabistan’a tam uyum amaçlanıyor. Bundan sonraki adım da, resmi tatil gününün, Pazar yerine Cuma’ya alınması olabilir’’

  KARANLIKTA MESAİ

  Enerji Bakanlığı, Türkiye’nin saatini ayarladığı GMT+2 olarak tanımlanan 30. boylamdaki referans meridyeninin, GMT+3 olarak tanımlanan 45. boylama alınmasına ve yaz saati uygulamasının tamamen kaldırılmasına ilişkin yasa tasarı taslağı hazırlamıştı. Bu düzenleme sonucu, Türkiye’nin Avrupa ülkeleriyle saat farkı artacak, Doğu ülkeleriyle arasındaki fark ise azalacak.

  Bu değişiklik ile 45. boylam esas alındığında Ankara’da özellikle Aralık, Ocak ve Şubat aylarında güneş saat 08.00’de doğacak ve 17.30’da batacak. Edirne’de ise Aralık, Ocak ve Şubat aylarında güneş saat 08.30’da doğacak ve 18.00’de batacak. Böylece vatandaşlar, sabah saatlerinde henüz güneş tam doğmadan yola çıkmak zorunda kalacak. (Gazeteport)

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Türkiye saatini Mekke'ye mi ayarladı?

  Türkiye Saat Kaç? Şu An Türkiye’de Saat Farkı, Saat Dilimi Canlı

  Türkiye Saat Kaç? Şu An Türkiye’de Saat Farkı, Saat Dilimi Canlı

  Saat Nedir? Saat, zamanı ölçmeye yarayan alettir. İki farklı zaman arasındaki farkı insanlar tarafından oluşturulan ölçüler dahilinde ölçmeyi sağlar. Saatin rakamları arasındaki açılar 30 derecedir.

  Türkiye saat kaç, şu anda Türkiye'de saat kaç, Türkiye saat dilimi sorularına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Türkiye şu anda saat geçiyor.

  Saat Dilimleri herbiri 15 derecelik, Greenwich, İngiltere'den başlayan, insaların saatin bulundukları bölgede ve dünyanın başka bir bölgesinde kaç olduğunu öğrenmelerine yardım etmek için oluşturulan coğrafi yer küre dilimleridir.Örneğin sayfamızda Türkiye saat dilimi nedir? sorusuna cevap bulabilirsiniz.

  Türkiye Saat Dilimi Europe/Istanbul'dir.

  Saat, ilk defa MÖ 4000'lerde Mısır'da kullanılmaya başlanmıştır. Mısırlılar, Güneş'in her gün belirli bir düzende doğup battığını keşfetmişti. Bundan yararlanarak güneş saatini icat etmeyi başardılar.

  Saatler dakikalara, dakikalar saniyelere bölünmüştür.1 saat 60 dakika, 1 dakika 60 saniyedir.1 günde 24 saat, 1440 dakika ve 86400 saniye vardır.Dünya güneş etrafındaki bir tam turunu 24 saatte tamamlar.Günümüzde Eşitlenmiş Evren Zamanı (UTC) ve Uluslararası Atomik Saat (IAT) gibi sistemler, zamanın tam ve doğru olarak hesaplanabilmektedir.

  AM: Ante Meridiem - Öğleden Önce

  PM: Post Meridiem: Öğleden Sonra

  Sayfamızda Türkiye ait AM ve PM bilgilerini öğrene bilirsiz. Şu anda Türkiye Öğleden Sonra (PM) zaman dilimde.

  Yazı kaynağı : www.saatkacgo.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap