Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  meb uzman öğretmenlik sınav sonuçları

  1 ziyaretçi

  meb uzman öğretmenlik sınav sonuçları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2022 Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları nasıl öğrenilir? MEB ile Uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı! SON DAKİKA

  Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Açıklandı.

  Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Açıklandı.

  19 kasım 2022 tarihinde yapılan Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilden gelen öğretmenlerle 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yemek programına katıldı. Programda gündeme ve eğitime ilişkin birçok konuda açıklama yapan Erdoğan, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik yazılı sınav sonuçlarını da açıkladı.

  - T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu aşağıdan bakabilrisiniz.

  https://www.meb.gov.tr/sinavlar/sonuc/sorgu.php?SINAV_ID=EC3B15ED327E4E8703B37C29494C691D

  Sınav sonucu aşağıdaki istatistikler oluştu.

  Erdoğan'ın açıklamasına göre 432 bin 672 öğretmen uzman öğretmenlik yazılı sınavına katıldı. Bu öğretmenlerin 422 bin 368'i başarılı oldu. Uzman öğretmenlik yazılı sınavından muaf olanlarla birlikte MEB'deki uzman öğretmen sayısı 516 bin 974'e yükseldi.

  Başöğretmenlik yazılı sınavına başvuran 68 bin 067 uzman öğretmenden 66 bin 422'si başarılı olarak başöğretmen olmaya hak kazandı. Doktora eğitimini tamamlayan 297 öğretmenle birlikte MEB'deki başöğretmen sayısı da 66 bin 697'ye yükselmiş oldu.

  Uzman öğretmenlik sınavına giren öğretmenlerden 10 bin 304'ü başöğretmenlik sınavına giren uzman öğretmenlerden ise bin 645'i başarısız olarak sınavı kazanamayan toplam öğretmen sayısı ise 11 bin 949 oldu.

  fiu-3zdx0aeq85x.jpeg

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları sorgulama: 2022 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu nasıl nereden öğrenilir? - Yeni Şafak

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2022 MEB SORGULAMA

  Uzman Öğretmenlik Sınavı sonuçları açıklandı! MEB Uzman Öğretmenlik Sınavı sonuçları görüntüleme ekranı

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR AÇIKLANDI)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR AÇIKLANDI)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI! İŞTE SONUÇ SORGULAMA EKRANI

  19 Kasım’da düzenlenen Uzman öğretmenlik sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

  2022 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

  Sınav sonucuna göre uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı alanlara, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonucu - Son Dakika Haberleri

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonucu - Son Dakika Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında, uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı.

  Açıklamada; "Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu." ifadelerine yer verildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta sonu Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavları, Türkiye genelinde 28 bin 650 salonda düzenlendi.. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarına toplam 595 bin 598 aday katılım sağladı. Sınavlarda öğretmenlere 5 seçenekli 100 soru yöneltildi. Sınavlarda 100 puan üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılacak.

  Adaylar, sınav sonuçlarını meb.gov.tr adresi üzerinden veya odsgm.meb.gov.tr adresinden erişebilecek. Sınavlarda 70 puan ve üzerinde alarak başarılı olan öğretmenlerin sertifikaları 4 Ocak tarihinde verilecek.

  Sonuçlara itiraz edilebilecek

  Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Adaylar belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

  Sınav sonuçları için tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap