Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  meb iletişim merkezi başvuru sorgulama

  1 ziyaretçi

  meb iletişim merkezi başvuru sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İletişim Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama

  Başvuru Sorgulama Ekranı

  Başvurunuz sonrası sistem tarafından size verilen numarayı T.C. kimlik numaranız ile birlikte girerek ONAY KODU GÖNDER butonuna tıklayınız.
  Kayıt esnasında girdiğiniz cep telefonu numarasına sistem tarafından sms olarak ONAY KODU gönderilecektir. Onay kodunuzu girdikten sonra başvurunuzun detaylarına ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.acikkapi.gov.tr

  E-Okul Sorgulama

  MEB'in İletişim Merkezi 'MEBİM 147', okula gönderilmeyen 351 öğrenci ile yaşça örgün eğitim dışına çıktığı tespit edilen 6 bin kişiyi eğitim öğretime kazandırdı.

  Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 1 Mart 2012'den bu yana hizmet veren 'MEBİM 147', 4 yıldır öğrenci, veli, öğretmen ve vatandaşlardan gelen her türlü talep, görüş ve önerileri etkin, hızlı şekilde çözüme kavuşturmaya ve soruları süratle cevaplamaya devam ediyor.

  'MEBİM 147' aracılığıyla 4 yılda yaklaşık 6 milyon 500 bin geçerli başvuru cevaplandı. Bu çağrıların yüzde 91'i bilgi edinme, yüzde 4'ü talep, yüzde 4'ü ihbar-şikayet ve yüzde 1'i de görüş-öneri başlıklarında oldu.

  Okula gönderilmediği iddiasıyla iletişim merkezini arayan öğrencilerin başvuruları, incelenmek üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine iletildi ve 351 öğrencinin eğitim öğretim hayatına devam etmesi sağlandı.

  MEBİM 147'ye başvurarak okula gönderilmediğini belirten fakat yaşça örgün eğitim dışına çıkmış olduğu tespit edilen 6 bin kişi de verilen bilgi ve yönlendirmeler sayesinde eğitim öğretime kazandırıldı.

  Aramaların yüzde 95'ine cevap veren merkez, araştırma ve inceleme gerektiren yüzde 5'lik başvuruları da merkez ve taşra teşkilatı birimlerine yönlendirdi.

  Yaklaşık 5 milyon 300 bin aramada sorular görüşme anında cevaplandırıldı. 'MEBİM 147' aracılığıyla öğretmen ve yöneticilerin personel işlemleriyle ilgili 351 bin başvuru da sonuçlandırıldı.

  'MEBİM 147', eğitim ana başlığında 4 yılda 3 milyon 662 bin 4 kez açıköğretim lisesi ve ortaokulu, 322 bin 606 kez öğretmen atama ve yer değiştirmeleri, 207 bin 165 kez yeni orta öğretime geçiş sistemi ile ilgili arandı. Bu hat, 131 bin 202 kez ortaöğretim kurumları yönetmeliği, 106 bin 428 kez seviye belirleme sınavı, 104 bin 353 kez ÖSYM işlemleri, 91 bin 158 kez 4+4+4 eğitim sistemi, 86 bin 125 kez lise nakilleri, 76 bin 947 kez resmi tatiller, 71 bin 476 kez ilköğretim kurumları yönetmeliği için aranarak bilgi alındı.

  Eğitim ve öğretim desteği kapsamında 65 bin, ehliyet sınavlarıyla ilgili 80 bin, dershane dönüşüm süreciyle ilgili 12 bin arama da yanıtlandı. TEOG hakkında merkeze 550 bin çağrı geldi.

  'MEBİM 147' asılsız ihbar ve şikayetlerin önüne geçiyor

  İletişim Merkezi'ne iletilen ihbar ve şikayetler titizlikle inceleniyor. 'MEBİM 147' asılsız iddiaların önüne geçmek için vatandaşlardan, mevzuat gereği iddialarını somut delillere dayandırmasını istiyor, soyut ve genel nitelikteki ihbar ve şikayetler dikkate alınmıyor. Asılsız şikayet başvurularının en aza indirilmesi için işletilen bu süreçte başvuranların yüzde 58'inin şikayetinden veya ihbarından vazgeçtiği ya da görüşmeyi kendi isteğiyle sonlandırdığı görülüyor.

  Bütün aramaların yüzde 4'ünü oluşturan ihbar ve şikayetlerin sadece yüzde 1,4'ü başvurucular tarafından somut delillere dayandırılabildi. MEBİM 147'ye başvuranlara en geç 3 iş günü içerisinde yanıt veriliyor.

  MEB BAŞVURU TAKİP EKRANI GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : eokul.takvimegitim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap