Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  masterchef fatmanur kaç yaşında

  1 ziyaretçi

  masterchef fatmanur kaç yaşında bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MasterChef'te yarışan Fatma Nur Uçar kimdir? Kaç yaşında? İşte biyografisi...

  MasterChef'te yarışan Fatma Nur Uçar kimdir? Kaç yaşında? İşte biyografisi...

  Masterchef'te eleme heyecanı artarak devam ediyor. Masterchef yarışmacıları arasında Fatma Nur Uçar da var. Fatma Nur Uçar ilk turda yaptığı sushi yemeği ile şeflerden üç evet almış ve ikinci tura yükselmişti. Fatma Nur ikinci turda ise balık çorbası yaparak adını bir üst tura yazdırmıştı. Bu yazıda Fatma Nur Uçar'ın biyografisine bakıyoruz.


  fatma nur uçar

  Fatma Nur Uçar Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

  Peki, Fatma Nur Uçar kimdir? Fatma Nur Uçar 23 yaşında. Yarışmaya Fethiye'den katılıyor. Fethiye'de bir otelde suşi şefliği yapıyor. Programda biyografisini şöyle anlatmıştı.

  "Fethiye'de suşi şefi olarak çalışıyorum. 10 yaşından beri bu meslekteyim. Okula gittiğim zamanlardan arta kalan zamanlarda çalışıyordum. Babamı çok seviyorum belki kızacak ama babam bu mesleği yapmamı hiçbir zaman istemedi. Her zaman karşı durdu. Lise kazandım, aşçılık lisesi kazandım, göndermedi. Üniversitede aşçılık kazanmak istedim bankacılık yazdı, bankacılık kazandım. Benimle 1.5 yıl kadar küstü. Baba özür diliyorum, seni çok seviyorum. Babam benim en büyük idolüm. Sonra biz barıştık. Ve bana tamam dedi, madem benden 1.5 yıl ayrı kalmaya dayandın, demek ki gerçekten bu mesleği seviyorsun dedi. Ben Fethiye'ye gittiğimde hiçbir şeyim yoktu. Evim yoktu, sadece bir valizim vardı. Tolga şef bana çok destek verdi. Hep dostum, ağabeyim, kardeşim her şeyim oldu. Zaten suşi mesleğini o öğretti. Sonra babam dedi ki, madem öyle kanıtla kendini. Ben de bir an buraya başvurdum. Fethiye'de tek başıma yaşıyorum"


  fatma nur uçar

  'Doğuştan Kalça Çıkığım Var'

  Fatma Nur Uçar yarışmanın 24. bölümünde turu geçtiğini öğrenince gözyaşı dökmüş ve "Sanırım benim de hayatımda güzel bir şeyler olmaya başladı" demiş ve şunları anlatmıştı:

  "Çok uzun zamandır mutluluktan ağlamıyordum. 23 yaşındayım, hayatımda belki bir ya da iki defa mutluluktan ağlamışımdır. Doğuştan kalça çıkıklığım olduğu için 3 santim kısalık. Bu hiçbir yerde engel olarak geçmiyor. Ama herkes beni gördüğünde şunu söyledi: Bu bacakla mı çalışacaksın, bu bacakla mı şef olacaksın... Her girdiğim yerde ne yapabilirsin ki, deyip sonra bütün şeflerimin gelip tebrik ederim lafını defalarca duydum. Herkes gördü ki 3 santim kısalık hiçbir şeye engel değilmiş. Arkamdan topal diye konuşan herkese büyük bir cevap olsun. Hep karşı çıktılar. Hep mani oldular. Ama ben kazandım"


  fatma nur uçar

  Ayşegül ile Dalgınlık Tartışması

  Fatma Nur Uçar, Masterchef'in 34. bölümünde Ayşegül ile yaşadığı dalgınlık tartışmasıyla da gündeme gelmişti. Ayşegül'ün 'dalgınlık' yorumuna tepki gösteren Fatma Nur Uçar, "Sağol Ayşegül ya valla... Ben sana böyle bir moral verdim arkada. İnsan bir olur belki geçersin der. Bir kırıldım, incindim..." diye yanıt verdi.

  Uçar yarışmanın yine 34. bölümünde İbrahim ile yaşadığı tatlı sert atışma ile de çok konuşuldu.

  Uçar, "Ben buraya güvendiğim için geldim. Bana senin gibi güvenmeyen çok insan oldu, sanırım şu an ağlıyorlar evde... Şefim dişliyimdir, arkadaşlara da söyleyeyim. Dişliyimdir. Asla kendimi ezdirmem. Tabi ki benim de bilmediğim yemekler olacaktır ama bilmediğim şeye de yorum yapmayı severim" dedi.

  Büşra'nın Üzerine İddiaya Girmesi

  Fatma Nur Uçar, yarışmanın başında Büşra'nın sözlerine karşı; 'Ben her şeyi çok çabuk anlayan bir insan olarak, anlamayanlara gülüyorum.' dedi. Fatma Nur Uçar'ın, Büşra Zambak'ın kazanmayacağı üzerine iddiaya girmesi de dikkat çeken ayrıntılardandı. Büşra Zambak'ın kazanmasının ardından tüm aday yarışmacıların Zambak'ı alkışlamasına rağmen bir tek Fatma Nur Uçar'ın alkışlamaması ve tebrik etmemesi de gözlerden kaçmadı.

  Fatma Nur Uçar Ana Kadroya Girdi Mi?

  Masterchef Türkiye'nin ana kadro seçmelerinde, ilk turda yarışmacılardan aşure hazırlamaları istendi. En iyi tabağı hazırlayan yarışmacılar, ikinci tur için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan sardalya kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda, Masterchef Türkiye'nin ana kadrosuna dahil olan 8. yarışmacı, Fatma Nur Uçar oldu. 


  Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

  Yazı kaynağı : www.lezzet.com.tr

  MasterChef Fatma Nur kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef Fatma Nur Uçar hakkında bilgiler

  MasterChef Fatma Nur kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef Fatma Nur Uçar hakkında bilgiler

  MasterChef Fatma Nur’un kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. MasterChef 2022 ana kadrosuna giren isimler arasında Fatma Nur Uçar da yer alıyor. Uçar yarışmaya Fethiye’den katılıyor.

  MASTERCHEF FATMA NUR KİMDİR?

  Fatma Nur Uçar 23 yaşında. 10 yaşından beri bu mesleğin içerisinde olduğunu söyleyen Uçar, Fethiye’de sushi şefi olarak çalışıyor. Fatma Nur Uçar ilk turda yaptığı yemekle üç evet almıştı. Fatma Nur Uçar, MasterChef 2022 ana kadro yarışmacıları arasına girdi.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  MasterChef Fatma Nur kimdir kaç yaşında? Fatma Nur Uçar aslen nereli, hayatı ve kariyeri...

  MasterChef Fatma Nur kimdir kaç yaşında? Fatma Nur Uçar aslen nereli, hayatı ve kariyeri...

  Fatma Nur Uçar kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. MasterChef'te ana kadroya girebilmek için mücadele eden isimler arasında yer alan Fatma Nur, 8. finalist olmaya hak kazandı. Peki Fatma Nur Uçar kimdir?

  MASTERCHEF FATMA NUR UÇAR KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

  Fatma Nur Uçar ilk turda yaptığı Sushi yemeği ile şeflerden üç evet alan ve ikinci tura yükselen Fatma Nur ikinci turda üçlü elemede Alis ve İsmail'den daha iyi bir balık çorbası yaparak adını bir üst tura yazdırmıştı.

  Fatma Nur Uçar 23 yaşında. 10 yaşından beri bu mesleğin içerisinde olduğunu söyleyen Uçar, Fethiye’de sushi şefi olarak çalışıyor.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap