Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  marmaris yangını söndü mü

  1 ziyaretçi

  marmaris yangını söndü mü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Marmaris orman yangını söndü mü, son durum nedir?

  Marmaris orman yangını söndü mü, son durum nedir?

  Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde dün saat 20.00 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü.

  Alevler, 20.02’de Marmaris Yedi Adalar bölgesinde Deniz Kuvvetleri’ne ait İHA ile tespit edildi ve Orman Genel Müdürlüğü'ne bildirildi.

  İlk müdahale 20.10’da yapıldı. Alevlerin yaklaştığı bazı evler boşaltıldı. İş makineleriyle yangın şeritleri açıldı.

  Gece boyunca 1393 personel, 338 araç ve 35 iş makinesiyle alevlere müdahale edildi. Yoğun çalışma sonucu gece yangının önü belli noktalarda kesildi.

  Marmaris orman yangını söndü mü, son durum nedir?

  20 helikopter ve 14 uçakla müdahale ediliyor

  AFAD Mobil Koordinasyon Tırı ile 2 adet mobil baz istasyonu da bölgeye sevk edildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne ait 7 adet TOMA da çalışmalara destek verdi.

  Havanın aydınlanmasıyla söndürme çalışmalarına havadan ve karadan devam edildi. Alevlere 20 helikopter ve 14 uçakla aralıksız su bırakılıyor.

  Bölgeye yakın Değirmenyanı mevkiinde Ahmediye Sokağı'ndaki 20 kadar ev, olası bir tehlikeye karşı boşaltıldı. Yerleşim yerindeki 68 kişi ile 13 büyükbaş, 16 küçükbaş, 10 tavuk ve araçlar bölgeden uzaklaştırıldı.

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23.50’de bölgeye hareket etti. Bakanlar, çalışmaları bölgeden koordine ediyor.

  Bakan Kirişci, 200 hektarlık alanda etkili olan yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını belirtti.

  Bakan Soylu yangında sabotaj olup olmadığını değerlendirdiklerini açıkladı.

  Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Sabotaj ihtimali üzerinde de durulan yangınla ilgili Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından çıkış nedeninin tespiti için özel ekip kuruldu. 

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?

  Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?

  Marmaris’in Amazon Koyu’nda kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda saat dün akşam 20.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş alana yayılırken alevler Otluk Koyu istikametine hızla ilerledi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, yangının 20.02’de başladığını ve 20.10’da ilk müdahalenin yapıldığını duyurdu. Kirişci, "Devletimiz tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde yangına müdahale ediyor" ifadesini kullandı. Peki, Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü? Marmaris'te orman yangını nerede ve neden çıktı, haritadaki konumu?

  Marmaris'te orman yangını nerede çıktı (haritadaki konum), yangın neden çıktı?

  Muğla'nın Dalaman ilçesindeki orman yangınından sonra akşam saatlerinde Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi'nde 20.00’de Bördübet Mevkii, Küfre Koyu ile bu iki bölgenin ortasında 3 noktada aynı anda başlayan orman yangını devam ediyor.

  İlk belirlemelere göre, yangının 3 ayrı noktada aynı zamanda çıktığı, bu durumun da sabotaj ihtimalini artırdığı öne sürüldü.

  Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?

  Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saat 20.00’de Bördübet Mahallesi 17 adalar mevkiinde başlayan orman yangına karşı mücadele sabahın ilk ışıkları ile havadan müdahale ile devam ediyor. Yaklaşık 250 hektarlık bir alanda devam eden orman yangınına havadan 20 helikopter ve 14 uçak, karadan ise 688’i orman personeli olmak üzere toplam Bin 480 personel katılıyor. Rüzgarın şiddetinin dün geceye oranla düşmesi nedeniyle alevlerin ilerlemesi kısmen durdu.

  Orman Genel Müdürlüğü'nden "Günün ilk ışıklarıyla birlikte 20 helikopter, 14 uçak olmak üzere toplam 34 hava aracımız, sabaha kadar mücadele eden kara ekiplerimize destek vermek için göreve başladı. Son ateş sönene kadar karada ve havada inançla mücadelemizi sürdüreceğiz" açıklaması yapıldı.

  BİN 393 PERSONEL, 338 ARAÇ VE 35 İŞ MAKİNESİ GÖREVLENDİRİLDİ

  AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Burdur, Aydın, Denizli ve Antalya'dan AFAD ekipleri görevlendirilmiş; Afyonkarahisar, Kütahya, İzmir ve Uşak'taki AFAD ekipleri teyakkuz haline geçirilmiştir" denildi.

  Ayrıca İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; bölgede devam eden çalışmalarda bin 494 personel, 363 kamu aracı ve 39 iş makinesi görev yapıyor. 

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Marmaris yangını söndü mü? (VİDEO) Marmaris yangını son durum ne?

  Marmaris yangını söndü mü? (VİDEO) Marmaris yangını son durum ne?

  "MARMARİS'TEKİ DURUM CANIMIZI YAKIYOR"

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından paylaştığı orman yangını videosuna"Marmaris'teki durum canımızı yakıyor" notunu düştü.

  "EN KISA SÜREDE YANGININ KONTROL ALTINA ALINMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de; "Marmaris Bördübet Mevkii'nde orman yangını başlamış olup, Orman ve İtfaiye ekiplerimiz yangına müdahalelerini devam ettirmektedir. En kısa sürede yangının kontrol altına alınmasını temenni ediyorum" açıklamasını yaptı.

  Orman Genel Müdürlüğü ise yangına ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

  "Muğla / Marmaris'te çıkan orman yangınına 8 dakika içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdik. Ormanın kahramanları Yeşil Vatanımızı alevlere karşı korumak için fedakarca mücadele ediyor"

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap