Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  marmaray metrobüs aktarma durakları

  1 ziyaretçi

  marmaray metrobüs aktarma durakları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Metrobüsten MARMARAY’a aktarma durakları hangileri?

  Metrobüsten MARMARAY’a aktarma durakları hangileri?

  Söğütlüçeşme Metrobüs durağından MARMARAY ın Söğütlüçeşme istasyonuna geçebilirsiniz. İkisi yanyana zaten.

  Cevizlibağ Metrobüs durağından MARMARAY’a MR11 otobüsleri gidiyor. (Kazlıçeşme istasyonuna) Yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. (MR11 Cevizlibağ’da Avrupa Konutları tarafındaki İETT durağından geçiyor.)

  Zeytinburnu Metrobüs durağından MARMARAY’a MR20 otobüsleri gidiyor. (Kazlıçeşme istasyonuna) Yaklaşık 15-20 dakika sürüyor.

  Şirinevler Metrobüs durağından MARMARAY’a MR20  otobüsleri gidiyor. (Kazlıçeşme istasyonuna) Fakat MR20 den Ataköy 3. Kısım durağında inip ATAKÖY MARMARAY İstasyonu’na da gidebilirsiniz. Ataköy Marmaraya gitmek yaklaşık 5, Kazlıçeşme Marmaraya gitmek yaklaşık 15 dakika sürüyor.

  Yenibosna Metrobüs durağından MARMARAY’a MR20 otobüsleri gidiyor. (Kazlıçeşme istasyonuna) Fakat MR20 den Ataköy 3. Kısım durağında inip ATAKÖY MARMARAY İstasyonu’na da gidebilirsiniz. Ataköy Marmaraya gitmek yaklaşık 10, Kazlıçeşme Marmaraya gitmek yaklaşık 20 dakika sürüyor.

  Beşyol Metrobüs durağından MARMARAY’a Florya dolmuşları gidiyor. (Florya istasyonuna) Yaklaşık 10-15 dakika sürüyor. (Florya dolmuşları Yeşil Vadi Arsa Ofisinin olduğu tarafraki duraktan geçiyor.)

  Yazı kaynağı : www.metrobusharitasi.com

  Metrobüsten MARMARAY’a (YHT’ye) Aktarma Durağı - www.NasılGidilir.İstanbul

  Metrobüsten MARMARAY’a (YHT’ye) Aktarma Durağı - www.NasılGidilir.İstanbul

  Metrobüsten MARMARAY’a ve YHT’ye Hangi Durakta Aktarma Yapılıyor?

  Metrobüsün Söğütlüçeşme durağından  MARMARAY’a aktarma yapılabiliyor. Söğütlüçeşme’de metrobüs ve MARMARAY durakları yan yana bulunuyor.

  Ayrıca,

  Metrobüsün Küçükçekmece durağından  MARMARAY’a aktarma yapılabiliyor.

  Eğer YHT‘ye gidecekseniz, YHT trenleri Söğütlüçeşme İstasyonu’nda duruyor. Söğütlüçeşme’de YHT’den metrobüse geçiş yapabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.metrobusharitasi.com

  Marmaray Durakları | Marmaray Güzergahı 2022 - Metro | Metrobüs | Marmaray Durakları

  Marmaray Durakları | Marmaray Güzergahı 2022 - Metro | Metrobüs | Marmaray Durakları

  Marmaray Durakları

  Milyonlarca kişiyi taşıyan Marmaray ile ilgili ilk yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda hızlıca Marmaray istasyonları ve güzergahından bahsedeceğiz. Avrupa ile Anadolu yakasını birbirine bağlayan en önemli toplu taşıma araçlarından birisi olan Marmaray, iki etap şeklinde açılmıştır. İlk etabı, 2013 tarihinde ikinci etabı ise güncel hali olarak 2019 yılında tamamen hizmete açılmıştır. Halkalı-Gebze Marmaray hattı durakları şu şekildedir.

  Halkalı-Gebze metro hattı olarak geçmektedir. 43 durak yer almaktadır. Gebze – Halkalı toplam yolculuk süresi 106 dakikadır. Üsküdar Marmaray duraklarıda aynıdır.

  Tüm Marmaray Durakları – İstasyonlar

  Marmaray Tren Saatleri

  Gebze ile Halkalı arasında 15 dakikada bir sefer yapan Marmaray trenleri, aynı zamanda Zeytinburnu – Maltepe arasında da 8 dakikada bir ek tren seferleri yapmaktadır.

  Gebzeden kalkan ilk tren saat 06:00’da, son tren ise 22:50’de kalkmaktadır. Aynı zamanda diğer taraf Halkalı durağında da ilk tren saat 06:00’da son tren ise 22:58’de kalkmaktadır. Yukarıda ki tabloda detaylı olarak tüm saatleri görebilirsiniz.

  Marmaray Kaç Dakika Sürüyor (Halkalı-Gebze)

  Marmaray durakları tam olarak 42 adettir. Bu yolculuk, Gebze’den çıkan birisi için ortamala olarak 115 dakikada Halkalıya götürebilir. Yani 1 saat 15 dakika sürmektedir.

  Marmaray Aktarma Durakları

  Marmaray istasyonlarında pek çok metro veya metrobüse ve vapura aktarma yapabilmek mümkün. Bunların listesi aşağıda ki gibi. Fakat halen açılmayan bazı metrolar var. Yolculuğunuzu planlamadan önce buna dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Aktarma yapılabilen Marmaray Durakları :

  Marmaray YHT Durakları

  Yüksek hızlı tren kullanan yolcuların Marmaray güzergahında durabileceği 7 adet durak bulunmaktadır. Bunlar : Gebze, Pendik, Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı. Ayrıca bu durakları kullanarak, Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman illerine geçiş yapabilirsiniz. YHT aynı zamanda yeni duraklar açıyor olacak. Bunlarıda yazımızda açıldığında paylaşıyor olacağız. Bu sebeple web sitemizi aralıklarla kontrol etmenizde fayda vardır.

  Marmaray Ücret Tarifesi

  7 istasyonda bir ücret güncellemesi yapılmaktadır. Buna göre tam yolculuk fiyatları şu şekilde.

  Gidilen durağa göre ücret tarifesi ;

  Yazımızın böylelikle sonuna gelmiş bulunuyoruz. Faydalı olması dileğiyle.

  Daha fazla bilgi, durak hesaplama ve resmi site için lütfen tıklayınız. marmaray.gov.tr

  Metro ile ilgili yazılarımız için lütfen tıklayın. metroduraklari.com

  Metrobüs ile ilgili yazılar için lütfen tıklayın. metroduraklari.com

  Yazı kaynağı : www.metroduraklari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap