Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  marlboro hangi ülkenin sigarası

  1 ziyaretçi

  marlboro hangi ülkenin sigarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Marlboro

  Marlboro

  Marlboro, dünyada en çok satan sigara markasıdır. ABD'de Philip Morris tarafından ve ABD dışında Philip Morris International tarafından üretilir.

  Amerika Birleşik Devletleri temelli sigara üreticisi olan Philip Morris, aralarında Marlboro da olan çeşitli sigara markalarını satmak üzere New York şubesini 1902'de açtı. 1924'lere kadar Marlboro "Mayıs gibi Ilımlı" sloganı temelinde reklam edilen kadınlara yönelik bir marka hüviyetindeydi.

  II. Dünya Savaşı'na kadar bu kapasite ile satışını sürdüren marka, savaş zamanında bocaladı ve marketten geçici olarak geri çekildi. Savaşın sonunda üç sigara markası; Camel, Lucky Strike ve Chesterfield ortaya çıktı ve sigara piyasasını elde tutan bir firma kurdu.

  1950'ler esnasında Reader's Digest adlı dergi sigara kullanımı ve akciğer kanseri hakkında bir dizi makale yayınladı. Bunun üzerine uyarı alan Philip Morris ve diğer sigara şirketleri filitreli sigaralar pazarlamaya başladı. Filtre başlıklı Marlboro 1955'te piyasaya sürüldü.

  Çeşitleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Philip Morris International

  Philip Morris International

  Philip Morris International (PMI), 160 ülkede satış yapan uluslararası bir tütün şirketidir. Şirketin hikâyesi 1847 yılında Londra'nın Bond Caddesi'nde Philip Morris adlı kişi tarafından tütün ve hazır sigaraların satıldığı dükkân ile başlamıştır.[2] 1902 yılında Gustav Eckmeyer tarafından satın alınarak faaliyete geçmiştir.[3] 1919 yılında Philip Morris Company Limited Incorporation adıyla Virginia'da kurulmuş ve bu yıl Philip Morris'in taçlı logosu kullanılmaya başlanmıştır.[2] 1924 yılında Philip Morris, Marlboro'yu piyasaya çıkartmıştır.[2] 1950 yılında ise Philip Morris International adıyla faaliyet göstermeye devam etti. 2007 yılında dünyadaki tütün piyasasının %15,6'sı PMI'a aittir ve dünyadaki en büyük tütün şirketidir. Dünya çapında 50'den fazla ülkede üretim yapan PMI, 75.600 kişiyi çalıştırmaktadır. André Calantzopoulos Camilleri'nin genel müdürü olduğu şirketin merkezi New York'tadır. PMI'ın Türkiye dağıtımını Sabancı Holding'in de %25 ortaklığı bulunduğu PMSA (Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş) yapmaktadır.[4]

  19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan şirket, 1954 yılında ABD dışında ilk defa Avustralya'ya açılmıştır.

  1984 yılında Marlboro ve Parliament markalarının tekel tarafından ithal edilmesiyle Türkiye pazarına girmiştir ancak 1994 yılında dağıtım hakları tekelden alınıp PHILSA'ya verilmiştir.[5] PHILSA 1991 yılında Philip Morris’in %75 ve Sabancı Holding’in %25 ortaklığıyla kurulmuştur.[6] PMI'ın Türkiye'deki fabrikası PHILSA ismiyle İzmir'in Torbalı ilçesinde 1992 yılının sonlarına doğru faaliyetlerine başlamıştır. Verilere göre bu fabrikada dakikada 20.000 adet sigara üretilmektedir.[7] PHILSA'nın merkezi Küçükçamlıca'da bulunmaktadır.[6]

  Yaygın olarak piyasaya sürdükleri sigara markaları Marlboro, Longbeach, L&M, Philip Morris, Bond Street, Chesterfield, Parliament, Lark, A-Mild, Morven Gold, Muratti, DJI Sam Soe, Multifilter ve Virginia Slims'tir. Türkiye'de günümüzde piyasada bulunan sigaraları Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Lark ve Muratti'dir.

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Türk malı sigaralar hangisi ABD malı olmayan sigara markaları

  Türk malı sigaralar hangisi ABD malı olmayan sigara markaları

  ABD markası sigaralar ile tütün ve içkilere yüzde 60 ile yüzde 120 arasında vergi zammı geldi. ABD menşeli sigaralara büyük zamın kapıda olması gözleri Türk malı olan sigara markalarına çevirdi. Peki Türk malı olan ve Türkiye'de üretilen sigaralar hangisi?

  Peki hangi sigaralar Amerika menşeli? Bu sigaralara vergi sonrasında zam gelecek mi? Bu noktada altını çizmemiz gereken resmi gazetedeki  'ABD'den ithal edilen' cümlesi olacak. Marlboro başta olmak üzere bir çok sigara ABD markası olsa da Türkiye'de üretiliyor. Haliyle astronomik vergi zammı 'ithal' edilen ürünler için olduğundan Sabancı'nın yüzde 20 ortağı olduğu Philip Morris'in sigaraları vergiden etkilenmeyecek.

  Amerikan sigaraları : Marlboro, Philip Morris, Basic, L&M, Chesterfield, F6, Parliament, Camel

  İsrail ve Sabancı şirketi: marlboro, chesterfield, lm, lark, murattı: israil, sabancı sirketi

  Türk sigara markaları: Maltepe - samsun - yeni bahar - salem

  ABD otomobil markaları : Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Hummer, Jeep

  ABD malı elektronik markalar : -Apple, Microsoft, Intel, Dell, HP, Amazon, AMD, Bose, IBM, Nvidia, Sandisk, Seegate, Viewsonic, Western Digital, Qualcomm, Alienware, Beats By Dre, Fitbit, Gemini ve Jabra.

  ABD markalı gıda markaları :  First Sakız, Falım, Kraft, Fritolay, Milka, Ruffles, Doritos, Lays, Cheetos, Mc Donalds, Burger başta olmak üzere bir çok hazır yiyecek zinciri de ABD menşeli.

  ABD malı içecek markaları : Coca Cola, Pepsi, Yedigün, Sprite, Fanta, Schweppes, Damla Su, Cappy

  ABD markalı temizlik ürünleri : Ace, Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe, Calgon, Clit Bang, Colgate, Dettol, Fairy, Finish, Head & Shoulders, Hacı Şakir, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor , Nıvea, Oral-B, Orkid, Palmolive, Pantene, Prima, Prima, Protex, Rinso, Rejoice, Sensodyne, Vileda, Vanish, Veet, Vim, Febreze, Koleston, New Wave, Discreet, Gillette

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap