Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  marilyn monroe estetiksiz hali

  1 ziyaretçi

  marilyn monroe estetiksiz hali bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Marilyn Monroe da estetik yaptırmış!

  Marilyn Monroe`nun ev hali

  Eski dönemde Hollywood yıldızları nasıl güzelleşiyordu?

  Eski dönemde Hollywood yıldızları nasıl güzelleşiyordu?

  Eğer günümüzdeki yıldıkların aşırıya kaçtığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

  Hollywood’da estetik cerrahi Paleo diyeti veya Twitterfingers kadar yaygın bir uygulama. Bugünlerde olasılıklar o kadar sınırsız ki, bana ünlülerin altın çağını hatırlattı. Günümüzün yüksek çözünürlüklü ekranlarının arkasında yaşamamalarına rağmen Eski Hollywood yıldızları da daha azıyla yetinmiyordu – belki de çok daha fazlasını yapıyorlardı– yüz gerdirmeden daha yaratıcı şeyler yapmanın yolunu bulmaları gerekiyordu.

  İşte ünlü Hollywood yıldızlarının yüzlerinde yaptıkları bazı değişiklikler.

  1. SAÇ ÇİZGİSİ ELEKTROLİZİ

  Hollywood’un eski dönemlerinde, saç çizgileri (ve beyaz güzellik idealleri) çok etkiliydi. Asıl adı Margarita Carmen Cansino olan Rita Hayworth, İspanyol kökenliydi ve saçlarını kızıla boyayıp saç çizgisini değiştirmeye karar vermişti.

  Saç çizgisini yeniden şekillendirmek amacıyla bir yıl süreyle elektroliz işlemi yaptırdı. Bu işlemde saçları kalıcı olarak yok etmek amacıyla foliküllere “şok” vermek için ince metal bir çubuk kullanılıyordu. Sonuç olarak, Hayworth’ın saç çizgisi bir inç yukarı çıktı ve yeni görünümü iyi kötü kariyerine başlamasına yardımcı oldu.

  Marilyn Monroe da elektrolit yaptırması ile ünlüydü. Yüz şeklini değiştirmek için alnının ortasındaki saç çizgisi üzerinde bulunan v şeklindeki noktayı yok ettirmişti.

  Bugünkü uygulamalar daha az mı acılı? Yıldızlar (özellikle Kardashian’lar) göz farı ile doldurarak saç çizgilerinin daha koyu ve net görünmesini sağlıyor.

  2. ELMACIK KEMİĞİ HİLESİ

  Marlene Dietrich, keskin elmacık kemikleri ile ünlüydü ama söylentiye göre bunlar doğuştan gelen kemik yapısının bir özelliği değildi. Geleneğe göre Alman-Amerikan güzellik uygulamalarında, elmacık kemiklerini vurgulamak amacıyla azı dişleri çekiliyordu. Siz hala dolgu yaptırmanın kulağa hoş gelmediğini mi düşünüyorsunuz?

  3. YÜZ GERME

  Eğer şüpheniz varsa, bilmelisiniz ki Dietrich’in acı eşiği çok yüksekti. Diş taktiklerinin yanı sıra yüz germe yönteminin hayranıydı. Hem cerrahi bant hem de stratejik olarak bükülmüş saçlar kullanılarak yüzdeki cilt yukarı çekiliyordu.

  NOT: Bunu evde denemeyin. Öncelikle yüz deriniz son derece iyi durumda. Çok değerli olan esnekliğini kaybetmesini istemezsiniz. Ayrıca folikülleri aşındırmanın gereği yok çünkü bu durum kalıcı saç kaybına neden olabilir.

  4. BURUN OPERASYONU

  Her yıldızın ve annelerinin burun estetiği yaptırdığı günümüzün aksine, bu operasyon eski Hollywood yıldızları arasında daha az popülerdi ve daha riskliydi. Yani burun estetiği yapılıyordu ve kimin yaptırdığını tam olarak söylemek zordu ama Monroe'nun kafatası röntgeni burnunun uç kısmındaki kıkırdağı değiştirmek için bir çeşit operasyon geçirdiğini ortaya koymuştu.

  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap