Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mardin artuklu üniversitesi alms

  1 ziyaretçi

  mardin artuklu üniversitesi alms bilgi90'dan bulabilirsiniz

  - Giriş - ALMS

  Yazı kaynağı : lms.artuklu.edu.tr

  T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ - Uzaktan Öğretim Sistemi

  Üniversitemizde, Önlisans, Lisans, Yüskek Lisans Doktora programları ile birlikte, İngilizce ve Arapça Hazırlık sınıflarıyla beraber Pedgojik Formasyon kurslarının tamamı 23 Mart 2020 tarihinden istisnasız tüm dersleriyle senkron ve asenkron yöntemlerle uzaktan eğitime başlamıştır. 

  Uzaktan eğitim faaliyetlerimizin Ortak dersler asenkron olup, düğer tüm derslerimiz senkron olarak  Öğrenme Yönetim Sistemimiz üzerinde gerçekleşmektedir.  Sanal sınıf ve öğretim yönetim sistemi olarak tamamen %100 yerli ve milli olan ürün olarak ALMS sistemi kullanılmakta olup, sanal sınıflar için ise Perculus Plus kullanmaktayız. İnternet bağlantı sorunu yaşayan, senkron dersi kaçıran veya dersi izlediği halde anlayamayan öğrencilerin bu kayıtları istedikleri zaman diliminde ve istedikleri kadar asenkron olarak izleyebilmelerine imkân tanınarak öğrenme sürecinin kalitesi artırılmaktadır. Sistemimizde şuan itibariyle 9553 kullanıcı, 336 Departman, 2264 ders tanımlanarak eğitim öğretim faaliyetlerimiz sürdürmekteyiz.

  Senkron ve Asenkron Uygulamalar

  PERCULUS yazılımı sayesinde tüm öğretim elemanlarımız haftanın her günü 24 saat istedikleri bir zaman dilinde senkron ve asenkron eğitimler yapmaktadır. Okulumuzun uygulamalı dersler haricinde hemen hemen tamamına yakını Perculus sistemini kullanarak Sanal Sınıflar oluşturarak Canlı Dersler yapmaktadırlar.

  Sınav Uygulamaları

  Öğretim Elemanları sınav uygulamaları konusunda farklı yaklaşımlarda bulunmalarına rağmen öğretim elemanların çoğunluğu öğrencilere belirli bir süre vererek evde yapılan sınavlar, araştırma ödevleri, projeler ve sunumlar şeklinde gerçekleştirmektedir. ALMS sistemiz sayesinde dileyen öğretim elemanı sistemde ödev aktivitesi tanımlayabilmekte ve ödev aktivitesi için teslim süresi kısıtlaması belirleyebilir. ALMS sistemi çoktan seçmeli, açık uçlu sınav veya eşleştirmeli sınav yöntemlerine uygun olup isteyen öğretim elemanlarımız sınav aktivitesini tercih etmektedirler. 

  Öğretim Elemanlarına Verilen Online Eğitimler

  Öğretim elemanlarına pandemi döneminin başlaması ile birlikte whatsup grupları oluşturularak ALMS sisteminin kullanımı ve PERCULUS Canlı derslerin nasıl yapılacağına dair canlı eğitim yine aynı sistem üzerinden yapılarak kayıt altına alınmış ve düzenlenen eğitim semineri oluşturulan gruplar sayesinde çok kısa bir sürede tüm öğretim elemanlarımız bu sistemi kullanabilecek düzeyde eğitilmişlerdir. Ayrıca uzaktan eğitim web sayfamız üzerinden ALMS- PERCULUS sistemlerini nasıl kullanacaklarına dair oluşturulan kavuzlar ile desteklendi.

  Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme ve Destek Çalışmaları

  Öğrenciler pandemi döneminin başlaması ile birlikte web sayfamız üzerinden yönlendirici bilgiler ile ALMS ve PERCULUS sistemlerini nasıl kullanacaklarına dair oluşturulan kılavuzlar ile desteklenmiştir. Ayrıca Öğrencilerimiz kurumsal mail adresimize 7/24 email yolu ile ve canlı telegram hattını aktif kullanarak sistemin kullanımı ile ilgili genel bilgilere ulaşmıştır.

  Bilgilendirici Toplantılar, Webinarlar, Dijital Ortamda Toplantılar

  ALMS Sisteminde öğrenme yönetim sisteminden bağımsız seminerlere uygun toplantı sistemimizde ayrıca bulunmaktadır. Bilgilendirici toplantılar ve youtube üzerinden canlı yayınlar için lisanslı zoom uygulamamız sayesinde kesintisiz bir canlı yayın çalışmaları serisi yapılmakta olup ayrıca zoom uygulaması sayesinde kurum içinde birimlerin kendi içinde toplantıları da yapılmaktadır.  

  Salgın Sonrasında Uzaktan Öğretim Faaliyetlerine İlişkin Planlamalar ve Yeni Düşünceler

  15 Haziran 2020 sonrasında yüz yüze eğitim imkânlarının bulunamaması halinde uygulamalı eğitimlere alternatif olarak online uzaktan eğitim merkezi olarak destek vermeye devam edilecektir. Uzaktan Eğitim Merkezi olarak akademik birimlerin talep etmesi halinde örgün eğitime destek olarak uzaktan eğitim sistemini eğitme destekleyici bir unsur olarak yapılması planlanmaktadır. Pandemi dönemi ile birlikte uzaktan öğretim faaliyetlerine olan ilginin artması ile birlikte lisans, önlisans ve yüksek lisans düzeyinde akademik birimlerin Uzaktan Öğretim Programlarının açılması konusunda merkezimiz olarak birlikte faaliyetlerimizi arttırmayı hedefliyoruz.

  Mardin Artuklu Üniversitesi

  Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü
   

  Yazı kaynağı : www.artuklu.edu.tr

  T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ - UZAKTAN ÖĞRETİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ

  Adres : Rektörlük Ek Binası 1.Kat 109 Nolu Oda Mardin Devlet Hastanesi Karşısı
  Tel (Santral) : +90 482 213 40 02 Dahili:1824-1825-1826-1827
  E-Mail : [email protected]
  facebook : https://www.facebook.com/mauzem/  
  Konum İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.artuklu.edu.tr

  T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ - UZAKTAN EĞİTİM İÇİN LİNK ADRESİ

  T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ - UZAKTAN EĞİTİM İÇİN LİNK ADRESİ

  UZAKTAN EĞİTİM İÇİN LİNK ADRESİ

  Kullanıcı Adı: Öğrenci No

  Şifre: Öğrenci Otomosyonunda Geçerli Şifreniz

  https://lms.artuklu.edu.tr/Account/LoginB

  Yazı kaynağı : www.artuklu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap