Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mapfre sigorta hasar dosya sorgulama

  1 ziyaretçi

  mapfre sigorta hasar dosya sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mapfre Sigorta

  Mapfre Sigorta

  Sigortalı Online

  Poliçe Görüntüleme (Bireysel)

  Poliçe Görüntüleme (Diğer)

  Hasar Dosyası Görüntüleme

  Sağlık Planı Prim Hesaplama

  Trafik Prim Hesaplama

  Kredi Kartı Tahsilat Makbuzu (Sağlık)

  Kasko Poliçesi Sorgulama (SBM)

  Trafik Poliçesi Sorgulama (SBM)

  Kasko ve Trafik Sigortası Poliçesi Satın Alım Rehberi PDF (450 KB)

  DASK Poliçesi Satın Alım Rehberi PDF (458 KB)

  Yazı kaynağı : www.mapfre.com.tr

  Hasar Anında

  Oto Dışı Hasar Prosedürü - Mapfre Sigorta

  Oto Dışı Hasar Prosedürü - Mapfre Sigorta

  OTO DIŞI BEDENİ HASAR;

  Hasarın gerçekleşmesiyle birlikte sigortalının/mağdurun/hak sahiplerinin,  hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunması gerekir. Şirketimize hasar ihbarı yapılmasına müteakip , poliçe kontrolü akabinde hasar dosyası açılır. Dosya sorumlusu ve/veya dosyanın atandığı avukat  tarafından,  -var ise-  ilgililerden eksik evrak talebinde bulunulur. Eksik evrakın tamamlanmasının ardından dosya  hasar türüne göre ; sırası ile medikal , kusur ve aktüer incelemelerine tabi tutulur. İlgili belge/raporların da temininin ardından tüm belgeler tekrardan incelemeye alınır.  Teminat dahilinde olan talepler, arabulucu vasıtasıyla  ve/veya doğrudan olacak şekilde tazmin ve onay sürecine sokulur. Teminat dahilinde olmayan dosyalar açısından ret süreci başlatılır. Tüm bu süreçlerin tamamlanmasının ardından dosya kapatılmak sureti ile nihayetlendirilir.

  GEREKLİ BELGELER:

  İŞVEREN MALİ SORUMLULUK DOSYALARI İÇİN TALEP EDİLEN BELGELER

  KAZANIN ŞEKLİNE GÖRE TALEP EDİLEN EK BELGELER

  Tedavi masraf taleplerinde

  Maluliyet tazminat taleplerinde

  Vefat sebebi ile destekten yoksun kalma tazminat taleplerinde

  Ödeme İşlemleri için

  Yukarıdaki belirtilen bilgiler standart olup, hasar miktarı ve oluş şekline göre ek evrak talep edilmektedir

  Yazı kaynağı : www.mapfre.com.tr

  MAPFRE Sigorta | Genel Sağlık Sigortası, Kasko Değer, Hayat Sigortası

  Mapfre Sigorta'dan 2 Dk'da Sigorta Sorgulama Yapın

  Mapfre Sigorta

  Şirketin tarihçesi 1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır.

  2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE'nin, Çukurova Holding hisselerinin %80'ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren Mapfre Sigorta unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Getirdiği bir dizi yenilikçi yaklaşımla Türkiye Sigortacılık Sektöründe değişimin ve dinamizmin yeni yüzü olan Mapfre Sigorta, geçmişten bugüne getirdiği 60 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettirmektedir.

  Mapfre Sigorta, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı aracılığı ile tüm sigorta branşlarında hizmet vermekte ve geniş reasürans kapasitesi, mali gücü, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı sayesinde sektördeki en güçlü ve en güvenilir kuruluşlar arasında yer almaktadır.

  Mapfre Sigorta, açık arayla sektördeki en yüksek ödenmiş sermaye tutarına sahip iki şirketten biridir ve öz kaynak büyüklüğü açısından daima en güçlü kuruluşlar arasında yer almaktadır. Ödenmiş sermayesi 350 milyon TL olan Mapfre Sigorta, Türkiye'de AA(Tur) Finansal Güçlülük notuna sahip şirkettir. Fitch Ratings, Nisan 2011 tarihinde, şirketin Finansal Güçlülük Notunu "AA(Tur)" olarak teyit etmiştir.

  Şirket tarafından Ekim 2005 tarihinden itibaren uluslararası standartlar sertifikasyon kuruluşu TÜV Rheinland tarafından belgelenen ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Söz konusu belge, Eylül 2010 tarihinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi olarak yenilenmiştir.

  Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  Mapfre sağlık sigortası ile ailenizin ve kendinizin sağlığını güvence altına alabilirsiniz. Mapfre tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları poliçe içerisinde sunduğu acil diş paketi, ameliyatlar için bekleme süresi uygulamaması gibi ek teminatlardır. Özel hastanelerden uygun fiyatlarla yararlanmak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Sizde Mapfre sağlık sigortası teklifi alarak fiyat ve teminatları detaylı inceleyebilirsiniz.

  Mapre Kasko Sigortası

  Aracınızı kaza ve hasar risklerine karşı kasko sigortası ile koruyabilirsiniz. Kasko sigortasında yüksek maliyetli hasar masraflarını sizin yerinize sigorta şirketiniz öder. Kaza ya da hasar durumlarında Mapfre kasko anlaşmalı servislere aracınızı götürerek kasko avantajlarını kullanabilirsiniz. Kasko teklifi alarak fiyat ve teminatları karşılaştırmalı olarak inceleyin.

  Mapfre Trafik Sigortası

  Mapfre trafik sigortası yaptırarak karşı tarafa vereceğiniz zararları güvence altına alabilirsiniz. Zorunlu araç sigortası olan trafik sigortanızı geç olmadan yaptırın ve cezalardan kurtulun. Mapfre trafik sigortası teklifi alarak en uygun trafik sigortasını 2 dakikada bulabilirsiniz.

  Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

  Mapfre hasar dosya sorgulama ile hasar sürecinizin güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Mapfre Sigorta'nın hasar sorgulama sayfasından hasar dosya ya da poliçe numaranızı girerek süreci ilerletebilirsiniz. Bu sayede Mapfre hasar sorgulama internetten kolaylıkla yapılabilir.

  Mapfre Sigorta Anlaşmalı Servisler

  Mapfre sigorta poliçenizin limitlerine göre değişmek üzere, aracınızın anlaşmalı araç servislerinde göreceği tamir işlemlerinin masrafları Mapfre Sigorta tarafından karşılanır. Anlaşmalı oto cam servisleri ve anlaşmalı tamir servislerinde yapılan işlemler, hasar sürecinin orada yürütülmesi sonucu zaman kaybını önler.

  Anlaşmalı cam servisleri ve anlaşmalı araç tamir servislerinde yapılan işlemler farklı olabileceğinden yerleri de birbirinden farklı olabilir. Artı olarak sigorta şirketi anlaşmalı servislerde değişikliğe gidebilir. Bu yüzden Mapfre Sigorta'nın güncel anlaşmalı araç servisleri listesi incelenerek adım atılmalıdır.

  Mapfre Sigorta Anlaşmalı Servisler Listesinde;

  Anlaşmalı Araç Servisleri
  Anlaşmalı Oto Cam Servisleri
  Anlaşmalı Mini Onarım Servisleri
  bulunmaktadır.

  Mapfre Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kurumları

  Mapfre anlaşmalı hastanelerde göreceğiniz tedaviler için tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizin türüne göre ve poliçe kapsamındaki teminat limitleri kapsamında masraflarınız sizin adınıza doğrudan anlaşmalı kuruma ödenir.

  Sigorta şirketleri, anlaşmalı sağlık kurumlarını değiştirme hakkını saklı tutarlar. Bu nedenle sağlık hizmeti almak için herhangi bir kuruma başvurmadan önce listeden sigorta anlaşmalı hastane, sigorta anlaşmalı doktor, tanı veya tıp merkezlerini kontrol etmenizde fayda vardır. 

  Mapfre Yaşam Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları Listesinde Bulabileceğiniz Sağlık Kuruluşları

  Hastane
  Doktor / Hekim
  Klinik / Poliklinik
  Eczane
  Laboratuvar
  Radyoloji Merkezi
  Fizik Tedavi Merkezi

  Mapfre Sigorta Sıkça Sorulan Sorular

  Mapfre Sigorta İletişim Bilgileri Nelerdir? 

  Mapfre iletişim numarası 0850 755 0 755'dir. Mafre müşteri hizmetlerine bu numaradan ulaşabilirsiniz.

  Mapfre Sigorta Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Mapfre dosya sorgulama işlemi Mapfre Sigorta'nın online işlemler sayfasından yapılabilmektedir. Dosya numaranızı bilmeniz durumunda direkt bilgileri doldurarak dosyanızın güncel durumunu görebilirsiniz.

  Mapfre Genel Sigorta Adı Mı Değişti? 

  MAPFRE GENEL SİGORTA adı Ekim 2016 tarihinden itibaren de MAPFRE SİGORTA unvanı ,ile değişmiştir. Şuan Mapfre Sigorta unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

  Yazı kaynağı : www.sigortam.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap