Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mamak belediyesi hayvan barınağı

  1 ziyaretçi

  mamak belediyesi hayvan barınağı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi

  Konya ve Mamak'ta 'köpek katliamı' iddiası... 2 gözaltı - VeryansınTV

  Konya ve Mamak'ta 'köpek katliamı' iddiası... 2 gözaltı - VeryansınTV

  Son aylarda sokak köpeklerinin saldırıları gerekçe gösterilerek yapılan nefret yayınları sonrası yurdun dört bir yanından ‘işkence’ haberleri geliyor.

  Son olarak Konya ve Ankara Mamak’tan gelen haberler dehşete düşürdü.

  Rock müzik şarkıcısı Hayko Cepkin’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, Konya Hayvan Barınağı’ndaki vahşeti gözler önüne serdi.

  Cepkin’in paylaştığı videoda barınak görevlilerinin bir köpeği, başına kürekle vura vura katlettiği görüldü!

  Cepkin paylaşımında, “Yetkin kişiler ulaşsın diye yayınlıyorum. Yoksa görüntünün üstünü hemen elimle kapattım siz de kapatın. Görmeyin, görmeyin vahşeti, ziyan olsun bu vicdansızları hayatı, zehir olsun yaşamı, gülmeye yeltense ağlamak nasip olsun nesiyle gurur duyayım lan ben bu hayatın” ifadelerine yer verdi.

  MAMAK’TA KATLİAM İDDİASI

  Twitter’da ‘Mamak’ta Katliam Var’ etiketi gündem oldu. Mamak ilçesinde yaşayan Aynur Öztürk isimli vatandaş beslediği köpeklerin belediye çalışanları tarafından öldürüldüğünü hatta zabıta ekiplerinin kendisini darp ettiğini öne sürdü.

  Yaşadıklarını anlatan Öztürk, şu iddialarda bulundu:

  “Gönüllü olarak baktığım küpeli, kısırlaştırdığım köpeklerimin barınağa alınacağı söylendi. Eşimle birlikte olayın olduğu yere geçtik. Barınak aracının içerisinde kanlar içerişinde yatan iki köpek vardı. Bir de benim baktığım 3 yaşındaki ‘Haçiko’ cinsi köpeğim vardı. Onu da bayıltmışlar, çırpınıyordu. O köpeğimi geri aldım. Onu kurtardım fakat araç içerisindeki kanlı iki köpeğin akıbetini bilmiyorum. Ardından da zabıta ekipleri geldi.

  ‘ZABITA EKİPLERİ DARP ETTİ’

  Video çekiyordum. Mamak Belediyesi zabıta ekipleri elimden çekti ve beni darp etti. Telefonumu yere fırlatıp yamulttular. Beni itmeye başladılar. Parmağımda darp izi var. Mamak Belediyesi ile kısırlaştırma işlemi için defalarca iletişime geçtim. Her seferinde bir bahaneyle köpekleri kısırlaştırmadılar. Ben defalarca söyledim kısırlaştırma olsun diye. Arabanın için kan revan içindeydi. Köpekler ölmüştü. Kanları üzerime bulaştı. Barınaktaki şartların çok iyi olmadığını biliyorum. Kendi köpeğimi kanlar içerisinde olan arabaya attıklarını gördüm. Zabıta ekipleri tarafından darba uğradım.”

  MAMAK BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

  Mamak Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “24.11. 2022 tarihinde saat 08.22’de çözüm merkezimize gelen ihbarla Doğukent Caddesinde bir aracın çarpması ile kanlar içinde kalarak hayatını kaybeden bir sokak köpeği yapılan ihbar üzerine Veteriner Müdürlüğü görevlileri tarafından araca alınmıştır. “Çalışmalar esnasında Veteriner Müdürlüğünün görevini yapmasına engel olmak isteyen, görevlilere saldıran ve yalan haber yayan şahıs hakkında yasal işlemler başlatılmıştır,” denildi.

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SORUŞTURMA

  Görüntülerle ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, “Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır.” denildi.

  2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

  Yazı kaynağı : www.veryansintv.com

  MAMAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI - HAYVAN BARINAĞI

  Mamak Belediyesi Köpek Şikayetleri - Şikayetvar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap