Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  maltepe miting alanı kaç kişilik

  1 ziyaretçi

  maltepe miting alanı kaç kişilik bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Maltepe miting alanı kaç kişilik?

  Maltepe miting alanı kaç kişilik?

  <video:1006321>

  Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, İstanbul Maltepe'de yaptığı mitinge 5 milyon kişinin katıldığını söyledi.

  Maltepe Parkı, İstanbul Anadolu yakası Maltepe sahilinde 400 metre genişliğinde ve 3,5 kilometre uzunluğunda 1 milyon 200 bin metrekarelik alana yapılan dolgunun ardından oluşturuldu.

   CHP'nin 2017'de yaptığı Adalet Mitingi'nin ardından da kapasitesi tartışma konusu yapılan Maltepe Miting alanı bugün hıncahınç doldu. Alana giremeyen onbinlerce yurttaş ise sahil şeridinde ve denizdeki teknelerden mitingi takip etti. 

  "5 MİLYON KİŞİ"

  Muharrem İnce, mitinge 5 milyon kişinin katıldığını söyledi. Mitingi canlı yayınlayan Halk TV de polis kaynaklarının mitinge yaklaşık 5 milyon kişinin katıldığını doğruladığını duyurdu.

  Alana giremeyenler dışarıdan mitingi takip etti.

  Erdoğan: Emniyetten rakamı aldım

  AKP Genel Başkanı ce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Eyüp'te yaptığı son seçim mitinginde İnce'nin Maltepe mitingine katılanların sayısı hakkında Ankara'da 75 bin, İstanbul'da 285bin rakamını vererek 'emniyetten rakamları aldım" dedi..

  <haber-yatay:1006352,1006313,1006341,777542>

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Maltepe miting alanı kaç kişilik?

  Maltepe miting alanı kaç kişilik?

  <video:777543>

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 25 gün önce Ankara Güvenpark'ta başlattığı Adalet Yürüyüşü'nde sona gelindi. Yürüyüşün finali, Maltepe miting alanında Adalet Mitingi ile yapılacak. Mitinge katılımın 1 milyon kişinin oldukça üzerinde olması beklenirken, bunaltıcı sıcağa rağmen mitingin başmasına saatler kala Maltepe'deki miting alanı büyük oranda doldu.

  YANDAŞ MEDYA MİTİNGİ GÖRMÜYOR

  Türkiye'nin gündemindeki Adalet Mitingi, Sabah, Akşam, Star ve Milliyet gibi yandaş gazetelerin internet sitelerinde yer almıyor.

  MİTİNGİN SUNUCUSU: 2 MİLYON KİŞİYE SUNUCULUK YAPIYORUM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne başlamasının beklendiği dakikalarda miting alanında kürsüye çıkan Barış Bozkurt, alanı dolduranlara hitaben "Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum" diye seslendi. Bozkurt kürsüde yaptığı konuşmada "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu platformdan yürümeye başladığında ve sonuna kadar gittiğinde sizlerden yüksek sesle 'hak, hukuk, adalet' sloganını uzunca söylemenizi rica ediyoruz. Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum" dedi.

   Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yaptığını vurgulayan Bozkurt, şunları söyledi:

  "Tam 25 gün önce Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, Ankara Güvenpark'tan hareket eden 'Adalet Yürüyüşü' korteji, İstanbul Maltepe Meydanı'nda 'hak, hukuk, adalet' diye haykırıyor. Sizler Maltepe Meydanı'nda bu sloganla inanın yüksek desibelde bir mesaj vereceksiniz. Sizlerden ricamız; Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu meydana geldiğinde konuşmasından hemen önce 25 gün önce Ankara'da başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü bu platformun üzerinde sonlandıracak. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu platformdan yürümeye başladığında ve sonuna kadar gittiğinde sizlerden yüksek sesle 'hak, hukuk, adalet' sloganını uzunca söylemenizi rica ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız da sizlerle birlikte 'hak, hukuk, adalet' sloganını sizlerle beraber atarak, bu platformda 'Adalet Yürüyüşü'nü sonlandıracak. İyi ki buradasınız, omuz verdiniz, destek oldunuz. Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı'nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum" 

  CHP'li Özgür Özel: Miting alanında 1 milyon 600 bin kişi var

   CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise miting alanında 1 milyon 600 bin kişinin olduğunu açıkladı.

  ALAN KAÇ KİŞİLİK?

  Sosyal medyada Adalet Yürüyüşü'ne yönelik başlatılan kampanyayı sürdüren hesaplardan, mitinge katılacak kişilerin sayısı hakkında şimdiden bir kampanya başlatıldı. Bazı hesaplardan miting alanının kapasitesinin 100 binin altında olduğu iddia ediliyor. 

  Sosyal medyada yürütülen kampanyaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de miting alanının 85 bin kişilik olduğunu iddia etti. 

  CHP PM Üyesi Mehmet Ali Çelebi ise Gökçek'in bu iletisine "Biz seni parsel hesabını iyi yaparsın bilirdik" diye yanıt verdi.

  Ancak 7 Hazian 2015 seçimleri için AKP'nin Maltepe miting alanında yaptığı mitingde, AKP'ye yakın gazeteler meydanda 2 milyon kişinin olduğunu yazmışlardı.

  Yandaş basında AKP miting için atılan bir manşet

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Maltepe Miting alanı kaç kişi alıyor?

  Maltepe mitingine kaç kişi katıldı! İnce'den 5 milyon iddiası

  Maltepe mitingine kaç kişi katıldı! İnce'den 5 milyon iddiası

  CHP'nin cumnurbaşkanı adayı Murarrem İnce'nin Maltepe mitingine kaç kişi katıldı? İnce'nin mitinge katılanların sayısının 5 milyon olduğunu iddia etmesi sosyal medyada olay oldu..

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 51 günlük seçim maratonunun son mitingini Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'nda yaptı. Mitinge katılım sayısı sosyal medyada günün konusu oldu. Muharrem İnce, bir TV programında yaptığı açıklamada, '"Tahminim İstanbul'daki mitinge katılım 2 milyon olur'' demişti.

  Maltepe miting alanını dolduran partililere seslenen İnce'nin katılıma ilişkin verdiği sayı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi:

  "ŞU ANDA 5 MİLYON İNSAN MALTEPE'DE"
  "Şu anda 5 milyon insan Maltepe’de ama hiç bir televizyon canlı vermiyor. Ahlaksızlığın böylesi dünyada yok. Bugün bu canlı yayını yasaklayanları canlı yayında yargılayacağız."

  MİTİNG ALANI KAÇ KİŞİLİK?
  Maltepe sahilindeki miting alanının kapasitesi konusunda CHP ve AK Partililer arasında tartışma konusu olmuştu. Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nun "adalet yürüyüşünü" tamamladığı Maltepe mitingine dair twitter sayfasında yaptığı paylaşımda kapasitenin 82.500 kişilik olduğunu iddia etmişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise miting alanında 1 milyon 600 bin kişinin olduğunu açıklamıştı.

  İstanbul Valiliği ise "Miting alanında yüzölçümü dikkate alınarak yapılan inceleme ve ölçümleme sonucunda; katılımcı sayısının yaklaşık 175.000 olduğu sonucuna varılmıştır" açıklamasında bulunmuştu.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap