Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mahmut efendi hz kaç yaşında

  1 ziyaretçi

  mahmut efendi hz kaç yaşında bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mahmut Efendi Kimdir, öldü mü? İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri kim olacak?

  Mahmut Efendi Kimdir, öldü mü? İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri kim olacak?

  Mahmut Efendi öldü mü? İsmailağa cemaati lideri Şeyh Mahmut Ustaosmanoğlu'nun sağlık durumu nasıl soruları vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırlmaya başlandı. Son dakika haberine göre İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti. Peki Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, neden öldü?

  ŞEYH MAHMUT EFENDİ ÖLDÜ MÜ? MAHMUT USTAOSMANOĞLU NASIL?

  İsmailağa Cemaati'nin lideri ve şeyhi olan Mahmut Ustaosmanoğlu (Mahmut Efendi), 93 yaşında hayatını kaybetti.

  Bir süre önce yoğun bakıma kaldırılan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini torunu açıkladı. Torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular" ifadelerini kullandı.

  İSMAİLAĞA CEMAATİNİN YENİ LİDERİ KİM OLACAK?

  Nakşibendi tarikatının Halidiye Kolu İsmailağa Şubesi'nin Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu, bir süredir rahatsılığı nedeniyle tedavi görüyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hastaneye kaldırılamayan Şeyh Mahmut Efendi'nin yerine kim geçecek sorusu ise belirsizliğini koruyor.

  MAHMUT EFENDİ OPERASYON GEÇİRECEK

  Bu gelişmeden bir ay sonra İsmailağa cemaati şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin yeni bir açıklama geldi.

  Mahmud Ustaosmanoğlu'nun oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu tarafından cemaatin resmi yayın organlarında paylaşılan mesajda, doktorların söz konusu rahatsızlık konusunda ameliyat kararı verdiği duyuruldu.

  Mahmud Ustaosmanoğlu'nun hastanede "ufak bir operasyon" geçireceği bilgisi paylaşılırken, cemaatten ve sevenlerinden dua beklediği vurgulandı.

  "Mahmud Efendi Hazretlerinin Sağlık Durumu Hakkında Kamuoyuna Duyuru" başlığını taşıyan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

  "Mahmud Efendi Hazretlerimiz, geçtiğimiz günlerde hastanede tedavi görürken doktorları tarafından ufak bir cerrahi operasyon kararı alınmış ve operasyon tarihine kadar hanesinde istirahat etmesi uygun görülmüştü.
  Evinde bir müddet istirahatin ardından tekrar hastaneye geçilerek gereken tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

  Geçireceği ufak çaplı bu operasyonun sağlıklı bir şekilde icra edilmesi için dualarınızı bekler, kamuoyuna saygıyla duyururuz."

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Mahmut Ustaosmanoğlu Hakk'a yürüdü! İsmailağa Cemaati Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir?

  Mahmut Ustaosmanoğlu Hakk'a yürüdü! İsmailağa Cemaati Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir?

  İsmailağa Cemaati'nin lideri ve şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu, yoğun bakıma alınmıştı. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisine evde devam edildiği öğrenilmişti. Mutasavvıf ve Türk din adamı Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir? İsmailağa Cemaati nedir, İsmailağa'nın tanınmış hocaları kim? Mahmud Efendi hazretlerinin kısaca hayatı...

  Doğum yılı 1929 olup şu anda 93 yaşında olan İsmailağa Cemaati şeyhi ve lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, yaşlılığından dolayı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat şeyhi olan ve Allah dostlarından Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi 93 yaşında Rahmet-i Rahmana kavuştu.

  Bir süre önce yoğun bakıma kaldırılan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini torunu açıkladı. Torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular" ifadelerini kullandı.

  CENAZE 24 HAZİRAN CUMA GÜNÜ FATİH CAMİİ'NDE!

  İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenaze bilgileri paylaşıldı. İsmailağa Camii'nin resmi hesabından paylaşılan bilgiye göre Ustaosmanoğlu'nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü Cuma namazına müteakip Fatih Camii'nden kaldırılacak.

  İLİŞKİLİ HABEROsman Nuri Topbaş hazretleri kimdir? Osman Nuri Topbaş kitapları hangileri?

  İLİŞKİLİ HABERHastalık için en etkili mucize dualar! Hastanın şifa bulması için hangi dua okunur?

  İSMAİLAĞA CEMAATİ NEDİR? İSMAİLAĞA CEMAATİ NEREDE?

  İsmailağa cemaatinin lideri olan Mahmut Ustaosmanoğlunun bu cemaati, İstanbul ilindeki Fatih/ çarşamba ilçesinde Nakşibendiliğin Halidî koluna bağlı yer almaktadır. Mahmut Efendi Hazretleri denmesinin sebebi cemaat üyelerinin kendisine o şekilde hitap edip anma şeklinden dolayıdır. Sünni Müslümanların ilim ve kardeşlik cemiyeti olarak tanımladığı cemaatte kadınlar ve erkekler İslama uygun ölçülerde kılık kıyafette olmaya dikkat ederler.

  İSMAİLAĞA CEMAATİ LİDERİ MAHMUD EFENDİ (USTAOSMANOĞLU) KİMDİR? MAHMUT USTAOSMANOĞLU KISACA BİYOGRAFİSİ

  1929 tarihinde Trabzon'un Of ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde doğan İsmailağa Cemaati'nin lideri ve şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu, gençliğinde köyündeki hocalardan dersler almıştır. Daha 16 yaşında iken hocaları tarafından icazet alan Mahmut Ustamanoğlu köyünde ders vermeye başladıktan sonra öğrencilerine kendi elleriyle icazet verdi.

  1951 tarihinde Ramazan ayında, Sivas ili Divriği ilçesine vaiz olarak atanan Ustamanoğu, verdiği dini sohbetlerle çevresindeki Müslüman kimselerin dikkatini çekti. 16 yaşında iken teyzesinin kızı Zehra Hanım ile dünyaevine giren Mahmut Ustamanoğlu'nun toplamda 3 çocuğu olmuştur. İki oğlu bir de kızı olan çocuklarının isimleri Ahmet, Abdullah ve Fatımadır.

  1952 tarihinin sonlarında şeyhi Ahıskalı Ali Haydar ile tanışan Mahmut Ustamanoğlu'yu kendisi İsmailağa Camii'ne imam tayin etmek için davet etti. 2 sene sonra imam olarak görev yapan Mahmut Ustamanoğlu, 1996'da 65 yaşını geçtiği için aynı camiden emekli oldu.

  2010 senesinde İstanbul'da gerçekleştirilen "Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu"ndan sonra kendisine 'İslam'a Üstün Hizmet' ödülü verildi. Mahmut Ustamanoğlu ikinci evliliğini ise ilk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'nun ölümünden sonra Müşerref Ustaosmanoğlu ile yapmıştır.

  İsmail Ağa cemaatinin tanınan ismi vaiz Ahmet Mahmut Ünlü yani halk arasında ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak bilinen kişiyi de yetiştirmiştir.

  MAHMUT USTAOSMANOĞLU'NUN KİTAPLARI LİSTESİ! MAHMUT EFENDİ HAZRETLERİ (MAHMUT USTAOSMANOĞLU)'YA AİT ESERLER:

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl, öldü mü? Hastalığı nedir?

  Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl, öldü mü? Hastalığı nedir?

  Hastaneye kaldırılan ve tedavi altına İsmailağa Cemaati'nin lideri ve şeyhi, mutasavvıf Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir? Hastalığı sebebiyle Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı araştırılıyor. Mahmut Ustaosmanoğlu kaç yaşında? Mahmut Ustaosmanoğlu aslen nereli? Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti mi? Mahmut Ustaosmanoğlu hastalığı nedir? Mahmut Ustaosmanoğlu hangi cemaatten? İşte Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı, kitapları ve eserleri...

  Mahmut Ustaosmanoğlu, 1929 senesinde Trabzon'da dünyaya geldi.  

  Mahmut Ustaosmanoğlu Gençliği

  Gençliğinde etraftaki köylerin hocalarından ders aldı. 16 yaşında icazet aldı. İcazetinden sonra köyünde ders vermeye başladı. 

  Henüz askerlik çağına gelmeyecek kadar genç yaşında, yetiştirmiş olduğu talebelerine icazet verdi. 

  Henüz 16 yaşındayken evlendi. 

  1952 senesinde şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerilik dönüşünde Ali Haydar efendi tarafından İsmailağa Camii'nde imamlık yapması üzerine davet aldı. 1954 senesinde İsmailağa Camii'nde imamlık görevine başlayan Ustaosmanoğlu, bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü. 

  2010 senesinde İstanbul'da düzenlenen Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu'ndan sonra kendisine İslam'a Üstün Hizmet Ödülü verildi. 

  Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yetiştirdiği ünlü talebeleri arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardır. 

  ESERLERİ 

  Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yazdığı ve onun hakkında yazılan eserler: 

  Mahmud Efendi Hazretleri hastaneye mi kaldırıldı? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl?

  Allah dostlarından Mahmut Ustaosmanoğlu sağlık sorunları sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat şeyhi olan Mahmud Efendi Hazretleri'nin İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde tedavi oluğu duyuruldu.

  Mahmud Efendi Hazretleri hastaneye mi kaldırıldı? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl?
  Mahmud Efendi Hazretleri'nin sağlık durumu hakkında İsmailağa Cami sosyal medya hesabından, "Üstadımız, Mahmud Efendi Hazretlerimiz enfeksiyona bağlı rahatsızlanması sebebiyle hastanede müşahade altına alınmıştır. Şeyhimizin tez zamanda şifa bulması için başta ihvanımız olmak üzere Efendi Hazretlerimizin tüm sevenlerini duaya davet ediyoruz" dendi.

  Mahmud Efendi Hazretleri daha önce de aynı rahatsızlık sebebiyle tedavi görmüştü.

  Yazı kaynağı : www.mardinlife.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap