Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mahmut efendi hazretleri yaşıyor mü

  1 ziyaretçi

  mahmut efendi hazretleri yaşıyor mü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mahmut Efendi öldü mü? Mahmut Ustaosmanoğlu son durumu | Mahmut Ustaosmanoğlu sağlık durumu son dakika

  Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl, öldü mü? Hastalığı nedir?

  Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl, öldü mü? Hastalığı nedir?

  Hastaneye kaldırılan ve tedavi altına İsmailağa Cemaati'nin lideri ve şeyhi, mutasavvıf Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir? Hastalığı sebebiyle Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı araştırılıyor. Mahmut Ustaosmanoğlu kaç yaşında? Mahmut Ustaosmanoğlu aslen nereli? Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti mi? Mahmut Ustaosmanoğlu hastalığı nedir? Mahmut Ustaosmanoğlu hangi cemaatten? İşte Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı, kitapları ve eserleri...

  Mahmut Ustaosmanoğlu, 1929 senesinde Trabzon'da dünyaya geldi.  

  Mahmut Ustaosmanoğlu Gençliği

  Gençliğinde etraftaki köylerin hocalarından ders aldı. 16 yaşında icazet aldı. İcazetinden sonra köyünde ders vermeye başladı. 

  Henüz askerlik çağına gelmeyecek kadar genç yaşında, yetiştirmiş olduğu talebelerine icazet verdi. 

  Henüz 16 yaşındayken evlendi. 

  1952 senesinde şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerilik dönüşünde Ali Haydar efendi tarafından İsmailağa Camii'nde imamlık yapması üzerine davet aldı. 1954 senesinde İsmailağa Camii'nde imamlık görevine başlayan Ustaosmanoğlu, bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü. 

  2010 senesinde İstanbul'da düzenlenen Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu'ndan sonra kendisine İslam'a Üstün Hizmet Ödülü verildi. 

  Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yetiştirdiği ünlü talebeleri arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardır. 

  ESERLERİ 

  Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yazdığı ve onun hakkında yazılan eserler: 

  Mahmud Efendi Hazretleri hastaneye mi kaldırıldı? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl?

  Allah dostlarından Mahmut Ustaosmanoğlu sağlık sorunları sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat şeyhi olan Mahmud Efendi Hazretleri'nin İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde tedavi oluğu duyuruldu.

  Mahmud Efendi Hazretleri hastaneye mi kaldırıldı? Efendi hazretleri sağlık durumu nasıl?
  Mahmud Efendi Hazretleri'nin sağlık durumu hakkında İsmailağa Cami sosyal medya hesabından, "Üstadımız, Mahmud Efendi Hazretlerimiz enfeksiyona bağlı rahatsızlanması sebebiyle hastanede müşahade altına alınmıştır. Şeyhimizin tez zamanda şifa bulması için başta ihvanımız olmak üzere Efendi Hazretlerimizin tüm sevenlerini duaya davet ediyoruz" dendi.

  Mahmud Efendi Hazretleri daha önce de aynı rahatsızlık sebebiyle tedavi görmüştü.

  Yazı kaynağı : www.mardinlife.com

  İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

  İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

  İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

  Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti.

  Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah'a vasıl oldular” ifadelerini kullandı.

  Ustaosmanoğlu’nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü (yarın) Cuma namazını müteakip Fatih Camii’nden kaldırılacak.

  MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

  1929 senesinde Trabzon’da dünyaya gelen, Mahmut Ustaosmanoğlu, 1954 senesinde İsmailağa Camii’nde imamlık görevine başladı ve bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü.

  İlk evliliğini 1945 yılında henüz 16 yaşındayken teyzesinin kızı Zehra Ustaosmanoğlu ile gerçekleştiren Mahmut Ustaosmanoğlu, ilk eşinin vefatının ardından Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi. Ustaosmanoğlu, biri kız olmak üzere 3 çocuk babasıdır. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yetiştirdiği talebeleri arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardır.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap