Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mahmut efendi hazretleri recep tayyip erdoğan

  1 ziyaretçi

  mahmut efendi hazretleri recep tayyip erdoğan bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cenazeye on binlerce katılım bekleniyor! Mahmut efendi için yola çıkıyorlar

  Cenazeye on binlerce katılım bekleniyor! Mahmut efendi için yola çıkıyorlar

  Asrı saadet kisvesini çağımızda yaymaya çalışan, çok sayıda talebe yetiştirip hem Türkiye’de hem de yurt dışında ehli sünnet akidesini yayan ve koruyan büyük İslam alimi, mutasavvıf, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu dâr-ı bekaya göçtü.

  Mahmut efendinin torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular” ifadelerini kullandı.

  Mahmut efendinin vefatının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir taziye mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, “Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

  Cenazeye büyük katılım bekleniyor

  Mahmut efendinin cenazesi yarın Cuma namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından kaldırılacak.

  Cenazeye çok sayıda katılım bekleniyor. Son dönemin en büyük dini şahsiyetlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi için İstanbul’un yanı sıra şehir dışı ve yurt dışından da çok sayıda katılım bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Mahmud Efendi Hazretleri'nden Cübbeli Ahmet Hoca'ya vasiyet

  Mahmud Efendi Hazretleri'nden Cübbeli Ahmet Hoca'ya vasiyet

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0114 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Erdoğan'ın da katılacağı Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi yarın Fatih Camisi'nden kaldırılacak

  Erdoğan'ın da katılacağı Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi yarın Fatih Camisi'nden kaldırılacak

  İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında öldü. Yarın İstanbul Fatih Camisi’nde düzenlenecek cenaze törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bildirildi.

  Ustaosmanoğlu bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu. Ustaosmanoğlu'nun ölüm haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

  İsmailağa Cemaati’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ustaosmanoğlu’nun Cuma namazının ardından Fatih Camisi’nden kaldırılacağı bildirildi. Yarın düzenlenecek cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı öğrenildi. Erdoğan, sosyal medya hesabından, Ustaosmanoğlu ile ilgili şu mesajı paylaştı:

  “Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

  "Değerli alim, hoca, fazıl ve veli insan muhterem..."

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise “Ömrünü ilim, irşad ve tebliğe vakfeyleyerek binlerce talebe yetiştiren, manevi önderlerimizden muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemîl diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun” açıklamasını yaptı.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Allah’tan geldik, yine O’na döneceğiz.” Değerli alim, hoca, fazıl ve veli insan muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Mevla sonsuz rahmetiyle muamele eylesin. Mekanı cennet olsun” mesajını paylaştı.

  "Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir"

  AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabında; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Manevî gönül sultanlarından, ilim ve hikmet ehli, mutasavvıf, fakih, muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Allah'tan Rahmet, ailesine, talebelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun" paylaşımını yaptı.

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sosyal medya hesabından; “Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir. Anadolu’da binlerce talebe yetiştiren, devletine ve milletine sayısız hizmetleri bulunan Mahmud Efendi Hazretleri’ne Cenab-ı Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekanı cennet makamı âli olsun” mesajını verdi.

  Yazı kaynağı : t24.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap