Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mahmut efendi hazretleri evi

  1 ziyaretçi

  mahmut efendi hazretleri evi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çavuşbaşı’ndaki dergahı ilk kez görüntülendi

  Çavuşbaşı’ndaki dergahı ilk kez görüntülendi

  50 yıldır Nakşibendi tarikatının lideri olan Mahmud Efendi'nin nasıl yaşadığı ve nasıl ibadet ettiği merak ediliyordu.

  Milyonlarca kişinin merak ettiği Mahmud Efendi'nin dergahına ilk kez Show Haber kameraları girdi.

  Çekilen görüntülerde, sessiz bir odada sandalyesinin üzerinde tesbih çeken Mahmud Efendi'nin genelde sessiz bir halde Allah'a zikrettiği görülüyor.

  EVİNİN BAHÇESİNE BİNLERCE KİŞİ TOPLANIYOR

  Çeşitli zamanlarda Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul Çavuşbaşı'na giden binlerce kişi, Mahmud Efendi olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu'nu görmek ve duasını almak üzere evinin bahçesinde toplanıyor.

  Haber Merkezi

  Yazı kaynağı : dostbeykoz.com

  Mahmud Efendi Hazretleri

  İsmailağa'dan gövde gösterisi

  İsmailağa'dan gövde gösterisi

  İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu adına yapılan külliyenin yıkılacağına dair haberlerin ardından, yüzlerce cemaat mensubu bugün Ustaosmanoğlu'nun evinin önünde toplanarak yıkım kararına tepki gösterdi.

  İsmailağa Cemaati'nin içinde Cemaat Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'na yakınlığıyla bilinen ve aralarında Hükümet'i eleştiren isimlerin de olduğu Marifet Derneği, önceki gün külliyenin yıkım kararı alındığını açıklamıştı. Dernek, resmi Facebook hesabından "geçen yıl inşaatına başlanan Beykoz Çavuşbaşı’ndaki Mahmud Efendi Külliyesinin, 48 saat içinde yıkılacağı gayri resmi yollardan tarafımıza bildirildi" ifadeleriyle yıkımı duyurmuştu.

  Ancak haberin basına yansımasının ardından, içinde caminin de olduğu Beykoz Çavuşbaşı'ndaki Mahmut Efendi Külliyesi'nin yıkım kararı ile ilgili hükümet geri adım atmıştı.

  YÜZLERCE KİŞİ TOPLANDI

  Olayın duyulmasının ardından karara tepki gösteren yüzlerce cemaat mensubu, cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun evinin önünde toplandı.

  Kalabalığın fotoğrafları Marifet Derneği adına açılan Facebook hesabından paylaşılırken, yapılan açıklamada "Bugün Çavuşbaşı Yıldıztepe sokakta toplanan binlerce ihvan Külliyesine sahip çıktı. Sabahın erken saatlerinden bu yana Mahmud Efendi Hazretlerinin evinin ve Külliyenin önündeki kalabalık sürekli artarak devam ediyor. Ziyaretçiler Efendi Hazretlerini ziyaret için burada olduklarını, yetkililerin ve devlet büyüklerimizin,sıkıntılı durumun aşılması için gereken ilgiyi sakınmayacakları inancında olduklarını gösterdiler." denildi.

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap