Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mahmut efendi azraile git dedi

  1 ziyaretçi

  mahmut efendi azraile git dedi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Jahrein'in Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatına ilişkin attığı tweet gündem oldu: Azrail'e iki tokat atıp yollayamamış mı?

  Jahrein'in Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatına ilişkin attığı tweet gündem oldu: Azrail'e iki tokat atıp yollayamamış mı?

  İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, dün gece tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili şeyhimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk'a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun" ifadeleri yer aldı.

  CENAZESİ YARIN

  Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi, 24 Haziran Cuma günü öğle namazına müteakip Fatih Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.

  JAHREIN'İN TWEETİ DİKKAT ÇEKTİ

  Sosyal medya fenomeni Jahrein'in yaptığı bir paylaşım ise gündem yarattı. Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini alıntılayan Jahrein, tweet'ine "Azrail'e iki tokat atıp yollayamamış mı?" ifadelerini yazdı.

  TEPKİ YAĞDI

  Jahrein'in tweet'i kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu paylaşımı kınayan tweet'ler atarak duruma tepkilerini gösterdi. O yorumlardan bazıları şu şekilde:

  MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

  Mahmut Ustaosmanoğlu, 1927 yılında Trabzon'un Of ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde doğdu. Gençliğinin ilk yıllarında civar köylerdeki hocalardan ders aldı. On altı yaşında icazet aldı.

  1951 yılı Ramazan ayında, Sivas ili Divriği ilçesine vaiz olarak atandı. 2010 yılında İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu"ndan sonra kendisine "İslam'a Üstün Hizmet" ödülü verildi.

  İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'ndan Ahmet, Abdullah ve Fatıma isminde üç çocuğu var. İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi.

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Cübbeli Ahmet'e sert çıkış

  Cübbeli Ahmet'e sert çıkış

  Ömer Öztürk isim vermeden, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na ilişkin yaptığı konuşma nedeniyle çok sert eleştirdi. Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaptığı bir konuşmada Mahmut Ustaosmanoğlu’nun çok ağır hastalık geçirdiğini ancak sağlığının iyi olduğunu ifade ederek şöyle demişti:

  "BEN ŞİMDİ GELMEK İSTEMİYORUM"

  "Birisi gördü zuhuratta Azrail geldi efendi hazretlerine, çok sene oldu 15 sene. Efendim alacak(Canını almayı kastediyor). Efendi hazretleri böyle yaptı; ‘Ben şimdi gelmek istemiyorum.’ Olur mu bu, olur. Çünkü hadiste diyor ki; her peygambere ne verildi, muayyenlik verildi. Ne demek ister gel, ister kal. Velilere de böyle denildi bütün evliyanın ittifakı var."

  "SENİN ŞEYHİN KİM DE ONA SORULACAK"

  Ömer Öztürk, “Bir tarikatın en ileri gelen adamlarından birisi. ‘Azrail geldi’ diyor bizim şeyhimize, ‘git git benim işim var bu dünyada dedi’ diyor. ’15 sene oldu hala üstadımız hayatta’ diyor” ifadeleriyle Cübbeli Ahmet’e gönderme yaptı. Azrail’in yalnızca İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e “canını alabilir miyim” diye sorduğunu söyleyen Ömer Öztürk, Cübbeli’ye sert çıkarak, “Hiçbir Peygambere sorulmayan senin şeyhin kim de ona sorulacak. Böyle bir şey yok İslam’da” dedi.

  “Bir tarikatın en ileri gelen adamlarından birisi. ‘Azrail geldi’ diyor bizim şeyhimize, ‘git git benim işim var bu dünyada dedi’ diyor. ’15 sene oldu hala üstadımız hayatta’ diyor. Allah kitabında buyuruyor ki o melekler ancak benim emrimle iş görürler diyor. Ve bana hiçbir şekilde asi olmazlar diyor. S.A.V efendimizin son hastalığı 17 gün sürdü. 17 günün sonunda Cebrail geldi dedi ki; Ya Resulallah Cenab-ı Hakkın sana selamı var. Melek-ül-mevt (Azrail) geldi dışarıda bekliyor. İzniniz olursa emri hakkı yapacak. Orada Cebrail’in söylediği söz; ‘Ya Resulallah Adem’den beri, bugün sana gelinceye kadar Allah bu suali kimseye sordurmadı’ diyor. Yani Azrail hiç kimseye vazifeyi ifa edebilirim diye sormadı. Bir tek sana soruyor. Yahu hiçbir Peygambere sorulmayan senin şeyhin kim de ona sorulacak. Böyle bir şey yok İslam’da.”

  ÖMER ÖZTÜRK KİMDİR?

  Türkiye’deki birçok cemaate ve tarikata çok sert eleştiriler yönelten Ömer Öztürk’ün sözleri ise dikkat çekinmeye devam ediyor. Nakşibendi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan, Fatih Gençlik Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, bu kez ortaya çıkan bir videosunda İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye çok sert eleştiriler yöneltti.

  Erdoğan'ın "hocam" dediği Ömer Öztürk, 1978 yılında Naşibendi Cemaati’nin liderlerinden Mahmud Sami Ramazanoğlu ile Medine’ye taşınmıştı. Ramazanoğlu, 1984 yılında Medine’de öldü. Ömer Öztürk’te Ramazanoğlu’nun adeta manevi oğlu kabul ediliyor. Ömer Öztürk, Erdoğan ailesine yakınlığıyla da biliniyor. 2017 yılının Mart ayında Üsküdar’da Ömer Öztürk Camisi açıldı. Kesme taş ve mermer işçiliğiyle yapılan caminin açılışında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teşekkür mesajı okunmuştu.

  Açılışa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan katılmış ve konuşma yapmıştı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de açılışa katılanlar arasındaydı. Bunun yanı sıra, AK Partili eski birçok Bakan ve yönetici de Ömer Öztürk’ün kurucusu olduğu Fatih Gençlik Vakfı’nda ve bir dönem başkanlığını yaptığı Milli Türk Talebe Birliği’ndeki konferanslara katılarak konuşmalar yaptı.

  Yazı kaynağı : www.ciddigazete.com

  Facebook

  İsmailağa Cemaati açıkladı: Kadınlar cenazeye gelmesin

  İsmailağa Cemaati açıkladı: Kadınlar cenazeye gelmesin

  İsmailağa Cemaati, ölen lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesiyle ilgili gerici bir açıklama yayınladı.

  Tarikatın sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada, kadınların Ustaosmanoğlu’nun cenazesine katılmamaları istendi.

  “Mahmut Efendi Hazretlerimizin [Mahmut Ustaosmanoğlu] hanımların cenazelere katılmalarına razı olmadığı kesin olarak bilinen bir husustur” ifadelerini kullanan İsmailağacılar, bu ‘hassasiyete’ dikkat edilerek kadınlardan cenazeye katılmamalarını ‘rica’ etti.

  İsmailağa lideri Mahmut Ustaosmanoğlu tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında öldü. Ustaosmanoğlu’nun 24 Haziran Cuma günü defnedileceği duyurulmuştu.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap