Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  müşterinin tanımlı harçlık avansı bulunmamaktadır

  1 ziyaretçi

  müşterinin tanımlı harçlık avansı bulunmamaktadır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ziraat Bankası Harçlık ve Müşteri Şikayetleri - Şikayetvar

  Ziraat Bankası Müşterinin Tanımlı Harçlık Avansı Bulunmamaktadır!

  KYK

  KYK Harçlık Avans Nedir? Nasıl Kullanılır?

  KYK Harçlık Avans Nedir? Nasıl Kullanılır?

  KYK Harçlık Avans Nedir?

  KYK harçlık avans, Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs/öğrenim kredisi alan üniversitelilere verilen Bankkart Genç hesabınızda para bittikten sonra alışverişlerde kullanabileceğiniz alışveriş limitidir. Bir nevi bakiyenizin eksiye (-) düşmesidir.

  Özetle KYK burs/kredisinin yattığı banka hesabınızda paranın bitmesi durumunda da alışveriş yapmaya devam edeceğiniz bir uygulamadır. Harçlık avansta faiz ve masraf bulunmamaktadır. Harçlık avansı nakit olarak bankamatikten çekemezsiniz. Mutlaka pos cihazı ile çekim yapılmalıdır.

  2021 Harçlık Avans Ne Kadar?

  2020 yılı harçlık avans limiti 500 TL’dir. 2021 yılında bir açıklama gelmedi ancak muhtemelen 600 TL civarı olur.

  Harçlık avansı bir örnekle açıklayalım;

  Harçlık Avansı Nakit Olarak Çekebilir miyim?

  Kartınıza tanımlanan Ziraat Bankası Harçlık Avansını nakit olarak bankamatikten çekemezsiniz. Yalnızca alışverişlerde kullanabilirsiniz.

  KYK Harçlık Avans Başvuru Nasıl Yapılır?

  Harçlık avans bir nevi kredi kartıdır. Harçlık avans için size ekstra bir kart gönderilmez. Var olan Bankkart Genç’inize tanımlanır.

  Harçlık Avans başvurusunu size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek açtırabilirsiniz. 0850 258 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Harçlık Avans Limitinin Ne Kadar Kaldığını Nasıl Öğrenebilirim?

  Harçlık avans bakiye ve ne kadar limit kaldığını öğrenebileceğiniz yöntemler;

  “Harçlık Avans Geçici Olarak Kapatıldı” Sorunu Nasıl Çözülür?

  Öğrencilerin harçlık avans özelliğini kullanabilmesi için Ziraat Bankası bazı kriterler belirlemiş durumda. Bu kriterlere uyulmadığı takdirde harçlık avans özelliği pasif hale gelmektedir.

  “Harçlık avans geçici olarak kapatıldı.” sorununu çözmek için;

  Harçlık Avans Bozdurma ve Nakite Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Acil nakite ihtiyacınız olduğu durumlarda öğrenciler harçlık avansı nakite çevirme yollarını aramaktadır.

  1- Kuyumcudan altın alarak bozdurma

  Bu işlemi üniversiteliler en kısa yoldan kuyumcuya giderek yapmaktadır. Örneğin 1 gram altını Bankkart Genç’e tanımlı harçlık avanstan satın aldıktan sonra başka bir kuyumcuya giderek 1 gram altını satmaktadır. Tabi ki al-sat makası sebebiyle bu işlemden 20-30 TL bir zararınız olacaktır.

  2- İnternetten alışveriş yaparak avans bozdurma

  İhtiyacınız olan harçlık avansınız kadar internette herhangi bir alışveriş sitesine girip ürün satın aldıktan sonra ürünü iptal ederek harçlık avans bozdurabilirsiniz. Örneğin n11 harçlık avans bozdurma işlemi için üniversiteliler tarafından en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

  3- FastPay ile harçlık avans bozdurma

  FastPay, DenizBank’ın şubesiz bankacılık hizmetlerinden biridir. Uygulamayı AppStore veya Google Play’den indirdikten sonra hesap oluşturun. Burs kartınızda tanımlı olan harçlık avansınızı nakit olarak FastPay hesabınıza aktarabilirsiniz.

  FastPay ile harçlık avansı nakite çevirme işlemini birkaç adımla size anlatalım;

  Harçlık avansı nakite çevirme işlemini fastPay uygulaması üzerinden yaptıktan sonra paranızı Denizbank ATM’sine giderek kartsız olarak çekebilirsiniz. fastPay uygulaması ücretsizdir ve komisyon alınmaz.

  Yazı kaynağı : www.unibilgi.net

  Harçlık Avans

  Takvim Eğitim

  KYK'dan kredi alan öğrenciler için önemli duyuru! Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan yapılan açıklamada, normal öğrenim süresi sona eren öğrencilerin, 2016-2017 öğretim yılı itibariyle, kredi ödemelerinin haziran ayı itibariyle sonlandırılacağı belirtildi.

  Kredi ve Yurtlar Kurumu ( KYK), öğrenim kredisi alan ve normal öğrenim süresi sona eren öğrencilerle ilgili olarak önemli bir duyuru yayımladı. "Normal Öğrenim Süresi Sona Eren Öğrencilerin Dikkatine" başlıklı duyuruda, 2016-2017 yılından itibaren normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerin kredi ödemelerinin haziran ayı itibariyle sona ereceği açıklandı.

  KYK'nın internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

  "Kurumumuz tarafından yapılan kredi ödemeleri, öğrencilerin normal öğrenim sürelerince yapılmaktadır. 2016-2017 öğretim yılı itibariyle normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerimizin kredi ödemesi Haziran ayı itibariyle sona erecektir.

  2016-2017 öğretim yılı Haziran ayı itibariyle normal öğrenim süresinin tamamlayan öğrencilerimiz geri ödemelerini http://www.kyk.gov.tr/ adresinde yer alan kredi borç sorgulama ekranından takip edebilirler.

  Mevzuat gereği kredi borçları, öğrenciye ödenen kredi miktarına Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki (Yİ-ÜFE) artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi suretiyle tespit edilir.

  Öğrenciye ödenmeyen tutarlar geri ödemeye dahil değildir.

  Değerli Öğrencilerimiz,

  Kredi ve Yurtlar Kurumu Kurumsal İletişim Merkezimize harçlık avans veya harçlık avans limitinin kapatılması hususlarında soru/sorunlar iletilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu nezdinde Ziraat Bankasının sunduğu "harçlık avans" gibi hizmetlerle ilgili yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Bu konudaki sorunlarınızın çözümü Ziraat Bankası tarafından sağlanacak olup, Ziraat Müşteri Hizmetleri (444 00 00) veya bizzat şubeler üzerinden bilgi alınabilir."

  Yazı kaynağı : www.takvimegitim.com

  Bankkart Genç

  Bankkart Genç

  Kart sahibi olarak kartını ve şifreni güvenli bir şekilde korumak ve saklamak senin sorumluluğunda. Kayıp, çalıntı veya benzeri durumlarda 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ne vakit kaybetmeden bildirim yapmalısın.

  Kartının bozulması halinde kart bakiyesi belirlediğimiz süre sonunda yenilenen kartına aktarılabilecektir.

  Kart bakiyesi şifreyle korunmadığından, kayıp veya çalıntı durumunda bakiye iadesi, belirlediğimiz süreden önce mümkün değil! Ancak bu süre sonunda kartında bulunan güncel bakiyeyi yenilenen kartına aktarabiliriz.

  Karta yüklediğin ve merkezde tutulan bakiye ise (kayıp veya çalıntı nedeniyle kapatılan kartını yenilemen durumunda) yenilenen kartına otomatik olarak aktarılır.

  Yazı kaynağı : www.ziraatbank.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap