Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  müşterinin çm kanalı aktifliği kapalıdır ne demek

  1 ziyaretçi

  müşterinin çm kanalı aktifliği kapalıdır ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Akbank Müşterinin Cm Kanalı Aktifliği Kapalı

  Akbank Direkt Şifreci Uygulaması

  Akbank Direkt Şifreci Uygulaması

  Akbank Direkt Şifreci ile şifreleriniz cebinizde!

  Akbank Direkt’e giriş yapmak veya finansal işlemlerinizi onaylamak için Akbank Direkt Şifreci uygulamasından yararlanabilirsiniz. Sizin için tek kullanımlık şifreler üreten uygulamayı iPhone ve Android işletim sistemli cep telefonlarından kullanabilirsiniz.

  Talep İşlemi:

  Kullandığınız cep telefonunun uygulama mağazasından (iPhone için AppStore, Android için Google Play) Akbank Direkt Şifreci uygulamasını indirebilirsiniz.

  Dilerseniz, Akbank Direkt İnternet’teki “Şifreci – Mobil Talep” menüsünden sizi uygulama mağazasına yönlendirecek linkin tarafınıza SMS ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  Aktivasyon İşlemi:

  Uygulama mağazasından Akbank Direkt Şifreci uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra, öncelikle uygulamayı açmak için kullanılacak 6 haneli bir PIN belirlemeniz gerekmektedir. Bu PIN, uygulamayı 3. kişilerin açmasını önlemek için bir ek güvenlik önlemidir ve Akbank Direkt Şifreci’yi her açtığınızda size sorulacaktır. Sonrasında aktivasyon için müşteri numaranız ya da kredi kartı numaranızdan birini ekrana girmeniz gerekir. Bunun yanında size aktivasyon kodu da sorulacaktır. Aktivasyon kodu, Akbank Direkt İnternet’ten ya da uygulama ekranındaki link aracılığıyla alınabilmektedir.

  İptal İşlemi:

  Akbank Direkt Şifreci kullanımınızı iptal etmek isterseniz, Akbank Direkt İnternet’e girerek, “Şifreci-Mobil” menüsünden iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şubelerimizden ve Akbank Telefon Şubesinden de iptal edebilirsiniz.

  Kullanım Ücreti:

  Akbank Direkt Şifreci ücretsiz bir uygulamadır.

  Aktivasyon işleminiz sırasında kullanılacak olan internet bağlantısı mevcut operatör tarifenizden ücretlendirilecektir. Uygulamayı aktifleştirdikten sonraki kullanımlarınızda internet bağlantısı olmadan da Akbank Direkt Şifreci uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Akbank Direkt Şifreci PIN’i Unutulursa:

  Akbank Direkt Şifreci PIN’inizi unutursanız, uygulamayı yeniden aktive ederek yeni bir PIN belirlemeniz gerekmektedir. Tekrar aktivasyon yapabilmek için, öncelikle uygulamayı telefonunuzdan silmeniz ve uygulama mağazasından tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Sonrasında aktivasyon işlemini tekrarlayabilirsiniz.

  Farklı bir telefonda Akbank Direkt Şifreci Kullanımı:

  Aynı anda birden fazla telefonda Akbank Direkt Şifreci uygulaması kullanılamamaktadır. Akbank Direkt Şifreci’yi farklı bir telefonda kullanmak isterseniz, öncelikle mevcut telefonunuzdaki kullanımı iptal etmeniz gerekmektedir. Sonrasında uygulamayı kullanmak istediğiniz telefonunuza Akbank Direkt Şifreci uygulamasını yükleyerek, aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.akbank.com

  Bize Ulaşın

  Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası - 444 2 525 - Bankalar TR

  Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası - 444 2 525 - Bankalar TR

  Akbank müşteri hizmetleri bankaya gitmeden bir çok işinizi halletmeniz açısından büyük katkı sağlar. Ancak Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma konusunda bazı problemler yaşayan kullanıcılarımız da olabiliyor. Eğer sizde bu tarz problemler yaşıyorsanız müşteri hizmetlerini menüsünü çok daha iyi ve bilinçli bir şekilde kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  Akbank müşteri hizmetleri sayesinde evinizden bir çok işlemi yapabildiğiniz gibi bazı yapamadığınız işlemlerde bulunmaktadır. Kimisi yalnızca bankada gerçekleştirilen işlemlerden dolayı gerçekleştiremiyor olsa da kimisi de mesai saatlerinden dolayı gerçekleştirilememektedir. Örneğin bankaya telefon ile istediğiniz saatte ulaşıyor olsanız da EFT gibi işlemleri yalnızca mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

  Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

  Akbank müşteri hizmetleri müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına sesli yanıt sistemini kullanmaktadır. Hemen hemen bir çok işlemi sesli yanıt sistemi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tabi ki de bu işlemler müşteri temsilcisi kadar geniş değildir. Aşağıdaki listeden sesli yanıt ve müşteri temsilcisi ile yapabileceğiniz işlemleri sıraladık. Eğer sesli yanıt ile bir işlemi gerçekleştirebiliyorsanız sesli yanıt aktif olduğunda aşağıdaki menüdeki ismini söyleyebilirsiniz.

  Sesli yanıt sistemi size yeterli olmadığı durumlarda sesli yanıt devreye girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum diyerek temsilciye bağlanabilirsiniz.

  Yurt içi: 444 25 25 / 0850 222 25 25

  Yurt dışı: +90 0850 222 25 25

  KKTC: 0850 222 25 25

  Akbank Müşteri Hizmetleri İşlemleri

  Akbank Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt İle Yapabilecekleriniz

  Akbank Müşteri Temsilcisi İle Yapabilecekleriniz

  Yazı kaynağı : www.bankalartr.com

  akbank müşteri hizmetleri ile konuşmaya çabalamak

  Çağrı Merkezi

  “Bir Medyum ağı, telefon numarası neden ister ki?” Robin Williams

  Çağrı Merkezi : kullanılan ilk kanallardan biri budur kesinlikle. İstenen tek şey birkaç rakam tuşlamak — yani Sesli Yanıt Sistemi içinde dolaşmak (bu biraz gerginliğe de neden olabilir tabi ki) — ve sonuçta işleminizi Sesli Yanıt Sistemi (IVR) veya bir Müşteri Temsilcisi yardımıyla tamamlamak. Çağrı Merkezleri (ÇM), Kredi Kartı işi kadar eskidir. Dolayısıyla her ikisi de Dijital Bankacılığın ataları sayılır. Saygı duyulması ve anlayış gösterilmesi gerekir. ÇM işi ilk bakışta tamamen operasyonel bir iş gibi görünse de, iyi kullanılırsa, müşteri memnuniyetinden ürün satışına kadar — çok geniş bir avantaj yelpazesine sahiptir. Bence, Çağrı Merkezleri bankacılığın 112'si gibidir. İş konusunda küçük mucizeler yaratmak açısından müthiş bir potansiyele sahiptir. Ayrıca bankacıları en zora sokup acıtan hikâyeler kadar — en komik ve hoş müşteri hikâyelerinin de, ÇM’lerden geldiği unutulmamalıdır!

  İşe ilk olarak bazı temel ÇM bilgilerinden başlayalım: ÇM’lerin hem gelen (inbound) hem de giden (outbound) çağrı kapasitesi vardır. Giden çağrılar genelde tele-pazarlama olarak da bilinir. Diğer bir ifadeyle, bazen müşteriler ÇM’yi arar destek amaçlı olarak (gelen çağrı) — bazen de ÇM müşterileri arar satış amaçlı olarak (giden çağrı). Ancak ÇM’lerin gelen çağrılarda da satış yapabileceğini unutmayın. Müşterinin sorununu çözdükten sonra ÇM’deki müşteri temsilcisi örneğin şunu diyebilir: “Dilerseniz size çok iyi bir ürün de önerebilirim!” — Başarılı ÇM’ler bunu yapar.

  Bankacılık ÇM’siyle iletişim için çağrı yanında, e-posta, Sosyal Medya, online formlar, faks — ve hatta bazı özel durumlarda basılı formlar da kullanılabilir. ÇM’ler, müşteri temsilcisinin iş yükünü hafifletmek ve müşteriyi doğru yere yönlendirmek için Sesli Yanıt Sistemi (IVR) de kullanabilir.

  Bu kısa tanıtım girişi sonrası, şimdi gelin konunun biraz daha derinine inelim. Çağrı Merkezi işinde birçok kritik metrik vardır — Ancak bunların yedisi, Dijital Bankacılık Perspektifinden çok önemlidir:

  1.Aktif ve Bekleyen Çağrılar: (Kaç çağrı yanıtlanıyor ve kaçı bekliyor?)

  2.Ortalama Çözüm Süresi (Tipik bir sorunu çözmek ne kadar süre alıyor?)

  3.İlk Çağrıda Çözüm / Çözülen Toplam Sorun: (Günde toplam kaç sorun çözülüyor; kaç sorun ilk çağrıda çözülüyor?)

  4.Çağrıyı Erken Sonlandırma: (Kaç müşteri aradı ve beklemeye alındı — kaçı beklemekten bıkıp çağrıyı sonlandırdı?)

  5.Üst Model Satış — Çapraz Satış Oranı: (Dijital Kanallar satış bağlantısı sağlarlar, ancak bunları kaçı gerçek satışla sonuçlanır?)

  6.Birim Çağrı Maliyeti: (Evet. Dijital Kanalların hizmet maliyeti vardır — bazıları, işlem başına birim online bankacılık maliyeti hesabında bunu görmezden gelir)

  7.Birim çağrı gelirleri: (adından anlaşılıyor sanırım)

  Şimdi de Çağrı Merkezlerinin, Dijital Bankacılık için ne anlama geldiğine, ne işe yaradığına bakalım. Genel hatları itibarıyla, ÇM’lerin Dijital Kanallara katkısı, iki başlık altında toplanabilir: DESTEK ve SATIŞ.

  DESTEK fonksiyonu çok farklı konuları kapsayabilir. Bunlara aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere şunlar dâhildir:

  -Müşterilere “Kullanım Talimatlarını” veya sorunlarını nasıl çözebileceklerini açıklamak

  -Müşteri İç Görüsü Sağlamak

  -Şikâyet Yönetimi, ilgilenme ve sorun çözme.

  -Müşteri verisi güncelleme ve bankanın kilit mesajlarının iletilmesi gibi Operasyonel Görevler.

  -İnaktif (sizi özledik mesajı!) veya yeni müşterileri (aramıza hoş geldiniz mesajı!) aramak.

  -Dolandırıcılık uyarılarına, Sosyal Medya’da adımızın geçtiği yerlerde vb., yanıt vermek.

  SATIŞ, çoğunlukla Dijital Kanallardan gelen satış bağlantılarını sonuçlandırmaktır. Bunlar arasında şunlar sayılabilir:

  -Online satışları — tasarlanmış süreçlerin bir parçası olarak — sonuçlandırmak.

  -Online satış formunu doldurmaktan vazgeçen müşterileri geri aramak.(Bu nedenle, online ürün başvuru formlarında ilk sormanız gereken, müşteri irtibat bilgileridir! Form ne kadar uzunsa, satış akış hattına o kadar az form girer.)

  -Online ürünleri gelen ve giden çağrılar sırasında tanıtmaya çalışmak.

  Yukarıdaki avantajlardan yararlanmak istiyorsanız — genelde genç, enerjik ve çok çalışan — Çağrı Merkezi personelini motive etmeniz gerekir. Dijital bankacılık kanallarınız, motive edilmiş dinamik Çağrı Merkezi ekipleri tarafından destekleniyorsa — müşteri memnuniyeti seviyeleri genellikle yüksek olur. Performansı yakından izlemek ve iyi performansı ödüllendirmek, doğru dengeyi kurmak için şarttır.

  Dijital Bankacılık Kanallarıyla Çağrı Merkezleri çok sıkı entegre olduğundan, Dijital Kanalların güvenliği de yine ÇM’nin güvenliğiyle sıkı sıkıya irtibatlıdır. En zayıf halkanın ÇM olduğu bir Dijital Bankacılık güvenlik ortamı yaratmak, istediğimiz en son şeydir. ÇM’de kullanılan bazı ortak kimlik doğrulama uygulamaları şunlardır:

  Bilgi Bazlı Kimlik Doğrulama: Müşterinin doğum tarihi, anne kızlık soyadı, kredi kartındaki son harcama veya son hesap hareketi vb. gibi genellikle statik ve dinamik nitelikli sorulardan oluşur.
  Kişisel Tanıtıcı Bilgi ve Kredi Kartı Şifresi: Kişisel Tanıtıcı Bilgi, Müşteri Numarası, Vatandaşlık/Sosyal Güvenlik Numarası, Banka Hesap ve Kredi Kartı Numarası vb. gibi, müşteriye özel sayısal bir bilgi olabilir. Kredi Kartı şifresi ise, statik veya akıllı şifre gibi tek seferlik dinamik bir sayısal değer olur.
  Ses Biyometriği (Voice Biometrics): Bu ya aktif (müşteriden belli bir metni okuması veya konuşması istenmiştir) veya pasif (sonradan yeni çağrıyla karşılaştırılmak üzere ilk açılış anında müşterinin sesi kaydedilmiştir) bir bilgi olabilir.
  Arayan Numara Tanıma: Arayan Numara tanıma yöntemi kullanılması da düşünülse , dolandırıcılar bu yöntemde sistemi kolayca kandırabileceği için özellikle kritik işlem taleplerinde buna çok güvenilmez!

  Banka dolandırıcılığı işiyle biraz ilgiliyseniz, dolandırıcıların müşteri bilgilerini değiştirmek için

  Çağrı Merkezlerine de saldırdığını bilirsiniz. Daha sonra bu kanaldan Dijital Bankacılık güvenlik bilgilerini kolaylıkla ele geçirebilirler. Bu nedenle Müşterinin Kimliğini Doğrulama işlemi Çağrı Merkezi işinin çok önemli bir parçasıdır.

  Yazan: Tolga Tavlaş

  Yazı kaynağı : iscep.medium.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Anonim 12 Gün önce
  0

  jm*551*!%

  Yorum yap