Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lys sonuçları ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  lys sonuçları ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ösym Lys Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

  LYS Sınav Sonuçları Haberleri - Son Dakika LYS Sınav Sonuçları Haber Güncel Gelişmeler

  Lys Sonucları

  LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi? ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

  LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi? ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

  LYS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak sorusuna cevap arayan milyonlarca vatandaş, ÖSYM üzerinden gelecek duyuruya kilitlendi. Milyonlarca gencin üniversite kariyerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak olan LYS sonuçları, ÖSYM üzerinden gün içerisinde açıklanacak. Peki, ÖSYM LYS sonuçlarını ne zaman saat kaçta açıklayacak. İşte, adayların merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

  ÖSYM sınavların ardından LYS sonuçlarının 11 Temmuz'da açıklanacağını duyurmuş ve sınava giren adaylar için meraklı bekleyiş başlamıştı. Şimdi gözler ÖSYM'den gelecek sonuç açıklamasına çevrildi. Şimdi LYS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağını merak edilirken, konu hakkında net bir duyuru yapılmadı. Geçtiğimiz yıl yapılan sonuç açıklaması saat 17:00'da gerçekleşmişti.

  Beş oturumdan oluşan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) son oturumu olan edebiyat-coğrafya sınavı 18 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Tüm oturumların soru kitapçığı ve cevap anahtarı osym.gov.tr üzerinden yayımlandı Tahmini netlerini hesaplayan adaylar, net puanları için LYS sonuçlarına odaklanmıştı. Adaylar, puanları ve sıralamaları doğrultusunda üniversite tercihlerini yapabilecek.

  Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava 832 bin 994 aday başvuru yapmıştı. Sınav tek oturumda uygulandı ve 120 dakika sürdü. ÖSYM sınav takvimine göre 10-11 ve 17-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen LYS sonuçları 11 Temmuz'da ÖSYM'nin sitesinde açıklanacak. Geçtiğimiz yıl 17.00'da açıklanan sonuçların, bu yıl saat kaç itibariyle açıklanacağı bilinmiyor.

  LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Üniversite tercihleri, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

  KİMLER TERCİH YAPABİLİR?

  2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede yükseköğretim programları arasından tercih yapma hakkı olan adaylar:

  a) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar,

  b) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına da sahip olanlar,

  c) Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar.

  LYS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

  2017-YGS’de ilgili puan türünde 150 ve üzeri puan alanlar ön lisans programlarını, 2017-YGS/LYS'lerde ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilecekler.
  Adaylar tercihlerini yazmaları için bu kılavuzdaki boş tercih Listesinden yararlanabilirler.

  Üzerinde çalışma yapılan liste ÖSYM’ye kesinlikle posta ile gönderilmemeli veya elden teslim etmek için girişimde bulunulmamalıdır. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konulmayacak.

  Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacak. Tercihler, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacak.

  Adaylar, tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.).

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  LGS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sonuçları 2022... - Son Dakika Haberleri

  LGS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sonuçları 2022... - Son Dakika Haberleri

  Sınava giren 8. sınıf öğrencileri, sorulara ve cevap anahtarlarına "meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

  SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARLARI İÇİN TIKLAYIN

  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu sınav, iki oturum halinde 973 yurt içi ve 7 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 899 okul ve 82 bin 551 salonda yapıldı.

  Her bir oturumda yaklaşık 350 bin olmak üzere 700 bin sınav görevlisi hazır bulundu.

  LGS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022'de açıklanacak.

  Açıklamada LGS sürecine ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, şunları kaydetti:

  "LGS kapsamındaki merkezi sınav, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerimizde sorunsuz şekilde tamamlandı. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Merkezi sınavlar oldukça büyük organizasyonu gerektirdiği için sürece Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Sınav hazırlık ve uygulamasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarımızı, 81 ilde süreci başarılı bir şekilde yürüten ve sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm il milli eğitim müdürlerimizi ve illerde görevli personelimizi kutluyorum. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap