Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  linkedin şirket hesabı açma

  1 ziyaretçi

  linkedin şirket hesabı açma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır ve Nasıl Yönetilir?

  Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır ve Nasıl Yönetilir?

  Linkedin’in B2B için mükemmelliği tartışılmaz bir mecra. Linkedin dünyadaki en büyük çevrimiçi iş dünyası ağı ve araştırmalar Linkedin üyelerinin %5o ‘sinin Linkedin’le bağlantı kurduğu şirketlerden alım yapmalarının daha mümkün olduğunu söylüyorlar. Düzenli güncellemeler ile Linkedin şirket sayfanızdan takipçilerinizi etkileşimi artırabilir ve kpi’larınıza (ulaşılması arzulanan hedef) ulaşabilirsiniz.

  O zaman hazırsanız şirket hesabı nasıl açılır bir bakalım. İşte başlıyoruz.

  1) Sayfa oluşturun:
  Sayfa oluşturmanız için öncelikle bir Linkedin hesabınızın olması gerekiyor.Hesabınızın sağ üst köşesinde “İş” kısmından “Şirket Sayfası Oluştur”a tıklayın.

  Linkedin’in size sunduğu dört seçenekten şirketinizi anlatan seçenek ile ilerleyin.

  2) Şirket Bilgilerinizi Doldurun:
  Şirket bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmaya önem verin. Bilgilerinizi doldurduğunuz alanın hemen sağ tarafından sayfanızın ön izlemesini görebilirsiniz.

  Not:Linkedin daha önce kullanılmış isimleri kabul etmiyor.Vazgeçmeyin, firmanızı ünvanı ile eklemeyi mutlaka deneyin.

  Sayfa kimliği, şirket ayrıntıları, profil detaylarından oluşan üç bölümü şirketinizin kimliği gibi düşünebilirsiniz.

  ”LinkedIn genele açık URL” kısmından isminizin nasıl görüntülenmesini istiyorsanız o şekilde düzenleyebilirsiniz.

  3) Sayfanızı Düzenleyin:
  Profil sayfanız markanızın yansımasıdır. Markanızı araştıran kişilerde ilk izlenimi etkili yaratmak önemli ve zordur. Profil / Kapak fotoğrafınızı,sloganınızı ve konum bilgilerinizi ekleyin.Bu alandaki bilgileri de doldurduktan sonra şirket sayfanız kullanıma artık hazır.

  4) İçeriklerinizi Paylaşın:
  Düzenli içerik paylaşımı takipçi sayınızı, marka bilinirliğinizi ve prestijinizi artırmanın en etkili yoludur. Takipçileriniz ile yaptığınız işleri, faaliyetlerinizi, duyurularınızı paylaşabilirsiniz.İçerik stratejisi oluşturun..Paylaşımlarınızda etkileşim içeriği kullanarak takipçilerinizi harekete geçirebilirsiniz veya fayda içeriği kullanarak ürününüzün/hizmetinizin faydalarından bahsedebilirsiniz.

  5) Sayfa Analizlerinizi Takip edin:
  Paylaştığınız içeriklerin analizlerini düzenli olarak takip edin.Sizi takip eden kişilerin etkileşim durumunu anlamanın en önemli yolu aldığınız istatistikler olacaktır. ”Takipçime fayda sağlamış mıyım?” veya “Takipçimi harekete geçirebilmiş miyim?” “Hangi tarz içeriklerim daha fazla etkileşim alıyor?” sorularının cevaplarını buradan öğrenebilir içeriklerinizi ve takipçilerinizi yönlendirebilirsiniz.

  Evet buraya kadar şirket profilininin nasıl oluşturulacağından bahsettik .Peki şirket hesabı nasıl yönetilir? Bundan sonraki maddeler bu sorunun cevabı olacak.

  6) Stratejiler Oluşturun:
  Markanızı güçlendirmek ve prestijinizi artırmak için stratejiler oluşturun.

  – Kampanya hedeflerinizi belirleyin. Şirketinizin marka bilinirliğini mi artıracaksınız yoksa yeni açtığınız web sitenizin reklamını mı yapacaksınız?

  – Hedef kitlenize uygun içerikler paylaşmak önemlidir.Hedef kitlenizi içeriklerle harekete geçirin.Onlara sorular sorun, makaleler paylaşın, yarışmalar düzenleyin.Bu sayede potansiyel hedef kitlenizide etki alanınıza çekebilirsiniz.

  – İçeriklerinizi ne zaman, hangi etiketlerle paylaşacağınızı planlayın.Doğru zaman ve doğru etiketlerle daha fazla etkileşim aldığınızı göreceksiniz.

  – İçeriklerinizin altına yapılan yorumları cevaplayın.Hedef kitleniz bu ilgiden memnun kalacaktır.Bu geri bildirimler sayesinde hem etkileşiminiz artar hem de içeriklerinizin başarı durumu hakkında fikir sahibi olursunuz.

  – Çalışanlarınız marka içeriklerini paylaşabilir.Daha fazla insana ulaşabilmenin yanı sıra çalışanlarınızın işine olan bağlılığı hedef kitlenizin dikkatini çekecektir.

  – Profil gücünüzü “Yıldız” seviyesine getirin.Başarılı bir profil, düzenli ve ilgili çalışma izlenimi verecektir.

  7) Reklam Kampanyaları Oluşturun:
  “B2B hedef kitlesi için en uygun reklam nerede verilir?” sorusunun cevabı hiç kuşkusuz Linkedin!Linkedin reklamları üzerinden hedef kitlenizi ünvan, kariyer geçmişi ve lokasyon kriterleri ile belirleyebilirsiniz. Doğru hedefleme, reklamınızın sadece ilgili kitleye gösterilmesini sağlar.

  Linkedin Reklam Modelleri:

  -Linkedin Text Ads (Metin Reklamları)
  – Linkedin Display Ads (Display Reklamları)
  – Linkedin Sponsored InMail (Sponsorlu Linkedin Mailleri)
  – Linkedin Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları)

  Şirket sayfanızı açtınız, düzenlediniz, stratejiler belirlediniz. Artık nasıl yönetmeniz gerektiğini de biliyorsunuz.:) Bol bol etkileşin efenim.:)

  Yazı kaynağı : direktor.com.tr

  LinkedIn Şirket Sayfası Açmak - Ticimax

  Dilerseniz;

  7/24 Müşteri Destek Hattı

  0850 811 08 20

  telefonumuzdan
  bize ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.ticimax.com

  Linkedin Şirket Hesabı Açma ve Yönetme Adımları

  Linkedin Şirket Hesabı Açma ve Yönetme Adımları

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yazı kaynağı : idenfit.com

  10 Adımda Linkedln Şirket Sayfanızı Oluşturun ve Yönetin

  10 Adımda Linkedln Şirket Sayfanızı Oluşturun ve Yönetin

  Bir süredir Linkedln üzerine konuşurken, detaylı olarak şirket sayfalarında hiç bahsetmediğimizi fark ettim. Şimdi düşünüyorum da Linkedln her saniyede 2 yeni üye kazanırken ve 30 milyon şirket sayfasına sahipken Linkedln’in şirket sayfalarından bahsetmemek olmaz :)

  Her şirketin bir Linkedln sayfası olmalı mı?

  Kurumsal web sitelerine yapılan ziyaretlerin %64’ünden fazlasının Linkedln üzerinden gerçekleştiğini göz önünde bulundurursak evet olmalı aslında. Buna bir de B2B pazarlamacılarının %92'sinin pazarlama planında Linkedln’e yer verdiğini eklersek kesin olmalı :)

  Linkedln’in son dönemde hem B2B pazarlamada hem de iş dünyasındaki bireysel kullanıcı bazında yaşadığı yükselişi de göz önünde bulundurduğumuzda şirketler de daha fazla geç kalmadan Linkedln varlıklarını oluşturmaya başlamalılar. Şirket sayfalarını daha önceden oluşturanlar ise gözden geçirip düzenlemelerini yapmalılar.

  En başından beri fark ettiniz mi SAYFA diyorum. Çünkü şirketinizin “şirket sayfası” olmalı; kişi hesabı değil!

  Linkedln şirket sayfası yönetimine tam olarak herkes alışmadığı, kişi hesaplarının yönetimi ve ağ oluşturma daha kolay geldiği için şirketler adına sayfa yerine hesap açılıyor. Bu hem şirket için şık bir duruş değil hem de Linkedln kullanım kurallarına aykırı. Bir sabah uyandığınızda şirketinizin için açtığınız hesabı kapatılmış bulabilirsiniz ve tüm emekleriniz boşa gitmiş olabilir. Bu hatayı sadece şirketler değil, topluluklar da yapıyor maalesef.

  Büyük şirketler elbette ajansları aracılığıyla bu alanı yönetiyor ama küçük ve orta çaplı şirketlerde çoğu zaman Linkedln iç ekipler tarafından yönetiliyor.

  Araştırmalar bize şu bilgiyi sunuyor; profili tamamlanmış bir şirket sayfası, tamamlanmamış ve eksik bir şirket sayfasına oranla %30 daha fazla görüntüleme alıyor. İşte bu yüzden ben de dedim ki bütünüyle bir “Linkedln Şirket Sayfası Oluşturma” rehberi hazırlayayım adım adım ve içine ipucularını da koyayım. Böylece sayfalarda eksik kalmasın. Umarım faydalı olur. (Not: İlk adımlar size çok temel gelirse onları atlayıp yönetim ile ilgili ipucuları içeren adım 5,8,9 ve 10 göz atabilirsiniz.)

  Haydi başlayalım :)

  Şirket sayfası oluşturma kısmına sağ üst köşedeki “İş” kısmına girip “Şirket Sayfası Oluştur”a tıklayın. Buraya tıklayarak da direkt sayfaya gidebilirsiniz.

  Şirket sayfanızı oluşturmaya ilk başladığınızda size 4 seçenek sunar Linkedln. Size uygun olanı seçip devam edebilirsiniz.

  Sayfanıza ait tüm bilgileri bu alandan doldurup sayfanızı hazır hale getirebilirsiniz.

  Sayfa bilgilerinizi doldururken aşağıdaki bu 7 bilgiyi eksiksiz doldurduğunuza emin olun.

  -Logo
  - Firma tanımı
  - Web sitesi adresi
  - Firma büyüklüğü
  - Endüstri
  - Firma tipi
  - Yer

  Şirket sayfanızda görsellerinizi doğru boyutlandırmanız da çok önemli. Güncel olarak hangi görselin, hangi boyutta olması gerektiğini aşağıya ekliyorum :)

  Bu aşamada profil-kapak fotoğrafınızı, slogan metninizi ve konum bilgilerinizi ekleyip düzenleyebilirsiniz.

  Bilgilerinizi düzenlerken, takipçilerinizi harekete geçirmek ve sizinle iletişim kurmalarını sağlamak için kişiselleştirilmiş düğmeler ekleyin. Web sitenizi ziyaret etmelerini veya sizi aramalarını sağlayabilirsiniz.

  Bu sayfadaki bilgileri de doldurduktan sonra şirket sayfanız kullanıma hazır. Kişisel profilinizden, şirket sayfanıza geçiş yapmak isterseniz profilinizde sağ üst köşede yer alan “Ben” sekmesine tıklayıp “Yönet” kısmından sayfanızı seçebilirsiniz.

  Linkedln sayfanızda 1. derece bağlantılarınız arasındaki kişilere sayfa yöneticiliği yetkisi verebiliyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirmek için şirket sayfanızın üst kısmındaki açılır menüde Yönetici Araçları’nı tıklayın ve Sayfa Yöneticileri’ni seçin. Buradan kişi adı girerek yönetici yetkisini verebilirsiniz.

  İçeriklerinizi fotoğraf, video ve belge olarak paylaşabilirsiniz.

  üzenli içerik paylaşmaya özen gösterin ve bir paylaşım alışkanlığı oluşturun. Takipçileriniz hangi gün ve saatte yayın yaptığınızı benimsesinler.

  Ayrıca içeriklerinizi oluştururken stratejinize çalışanlarınızı da dahil edin. İçerik oluştururken sadece tanıtım odaklı değil çalışanlarınızdan bahseden içerik konseptleri de eklerseniz, onların beğenme ve paylaşma motivasyonlarını arttırmış olursunuz ve sayfa erişimleriniz artmış olur.

  İçerik paylaşırken herkese açık paylaşabileceğiniz gibi özel bir hedef kitle belirleyip de paylaşabilirsiniz. Gönderi oluştururken sayfa adınızın altında yer alan sekmeye tıklayıp Hedeflenmiş Kitle özelliğini seçtiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak ve detaylı hedefleme yapabileceksiniz.

  İçeriklerinizi paylaşırken, etiket kullanımına ve paylaşım zamanlamasına dikkat etmeyi unutmayın.

  Linkedln’de doğru paylaşım zamanı için şu yazıya misafir olabilirsiniz.

  Linkedln’de doğru etiket kullanımı için de şu yazıya beklerim :)

  Güncellemenizi paylaştınız sıra yorumları takip etmekte. Faaliyetler kısmı size sayfanızda gerçekleşen tüm aktiviteleri gösterir. Kim yorum yaptı, kim beğendi, kim paylaştı buradan takip edebilirsiniz. Böylece hiçbir yorumu kaçırmaz ve cevap verebilirsiniz.

  Sayfayı oluşturdunuz, içerik paylaşmaya başladınız sıra artık analizde. Tüm platformlarda analiz ve ölçümleme hep çok önemli diyoruz. Çünkü yaptığınız işi anlamlandırmak ve verilerle somutlaştırmak için bu adıma ihtiyacınız var.

  Linkedln’de şirket sayfaları için her geçen gün analiz kısmını biraz daha geliştiriyor.

  Şu an Analizler kısmında 3 ana başlık var; Ziyaretçiler, Güncellemeler ve Takip Edenler.

  Ziyaretçiler kısmında; sayfanızı ziyaret eden kişilerin grafiğini ve iş alanı, konum, kıdem, sektör ve şirket büyüklüğü dağılımını görebilirsiniz.

  Güncellemeler kısmında; içeriklerinizin performansını ve hangi içeriklerin öne çıktığını görebilirsiniz.

  Takip Edenler kısmında; takipçilerinizin grafiğini ve iş alanı, konum, kıdem, sektör ve şirket büyüklüğü dağılımını görebilirsiniz. Aynı zamanda takipçilerinizin ve güncellemelerinizin benzer diğer şirketlerle nasıl karşılaştırıldığını da görebilirsiniz. Bu da size sayfanızın ilerleyişi ile ilgili fikir verecektir.

  Bu özellikle Linkedln’in yeni özelliklerinden. Bu alanda LinkedIn’de hedef kitlenizin etkileşime geçtiği konuları ve yazıları keşfedebiliyorsunuz. Linkedln yeni içerikler başta olmak üzere hepsini size sıralıyor. İsterseniz “paylaş” butonuyla hemen sayfanızda paylaşabilirsiniz ya da takipçilerinizin ilgili olduğu konulara göz atıp özgün içerikler hazırlayabilirsiniz.

  Not: Mobil uygulamada şirket sayfası yöneticiliğine geçiş yapamıyorum dediğinizi duyar gibiyim. Şirket sayfaları ile ilgili tüm işlemleri sadece web üzerinden yapabiliyoruz şu an. Aslında açıklamalarda Linkedln yönetilebileceğini söylüyor ama iş uygulamaya gelince şu an buna izin vermiyor. Arada kendimden de şüphe ediyorum ben mi geçiş yapamıyorum diye ama yok olmuyor böyle bir geçiş yok. Mobilden ben yönetiyorum sen bulamıyorsun diyen varsa bana da öğretsin. Ben yönetebileni henüz duymadım. İnsan gerçekten hayret ediyor :)

  Linkedln’de etkileşimin öneminden sıklıkla bahsediyoruz. Ben markalarım için her açtığım her yeni Linkedln sayfasında marka tarafına şunu söylerim: Linkedln sayfanızı esas ayakta tutacak ve yükseltecek etken çalışanlarınız! O yüzden Linkedln sayfanızı açtığınızda şirket çalışanlarınızı bilgilendirin ve takip etmelerini isteyin. Hem iş bilgilerini güncelleyerek şirket sayfanızı eklemelerini hem de içeriklerinize ilgi göstermelerini isteyin. Her bir çalışanın, şirket sayfanızdaki güncellemeyi beğenmesi, yorum yapması sayfa erişimlerinizi arttıracak ve gönderilerinizin erişimini yükseltecektir.

  Arka planda işleyen algoritma şunu söylüyor; en az 150 takipçisi bulunan şirket sayfalarının erişimi, daha az takipçisi olan sayfalara göre 5 kat daha fazla. O yüzden sayfanızı ilk aktif ettiğinizde yaymanız ve takipçi sayısını ilk etapta arttırmanız önemli. burada da size en büyük desteği yine çalışanlarınız verecektir.

  Reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

  Linkedln reklam modellerine yıllarca herkes biraz mesafeli durdurmuştu. Hem maliyetler pahalı geliyordu Facebook’a oranla hem de reklam modelleri çok çeşitli değildi. Ama son yapılan değişiklikler ile Linkedln yeni reklam modellerini de yayına aldı ve reklam pazarında ben de varım dedi. O yüzden şirketiniz için doğru reklam modeli ile çok başarılı kampanyalara oluşturabilirsiniz.

  İş ilanları oluşturabilirsiniz.

  Şirketinizde yeni bir pozisyon açtığınızda bu ilanı Linkedln üzerinden de oluşturabilir ve başvuruları direkt buradan alabilirsiniz. İş ilanlarını oluşturmanız hem iş dünyasında görünürlüğünüzü arttıracak hem de Linkedln algoritması özelliklerine göre adaylara ilanınızı sunduğu için daha uygun adaylara ulaşmanızı sağlayacaktır. bu noktada bilmeniz gereken Linkedln’de iş ilanı oluşturmanın ücretli olduğu ve ücretlendirmesi tıklama başına gerçekleştiği. Buraya tıklayarak iş ilanı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Sayfanızda ilgili olduğunuz grupları sergileyebilirsiniz.

  Şirketiniz ve sektörünüz ile ilgili gruplar var ise bunları sayfanıza ekleyebilir ve profilinizde takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. 10 gruba kadar ekleyebiliyorsunuz.

  Vitrin sayfaları oluşturabilirsiniz.

  Şirket sayfası tamam da vitrin sayfası nedir derseniz vitrin sayfası, şirketinize bağlı olan bir marka, şirket birimi veya organizasyon girişimini tanıtmak amacıyla oluşturulan sayfalardır. Vitrin sayfaları, şirket sayfalarına bağlı olarak açılır ve takipçilerinizi şirket sayfanızı takip ettikleri gibi dilerlerse vitrin sayfanızı da takip edebilirler. Vitrin sayfaları için şu an özel bir URL verilmiyor. Bir vitrin sayfası oluşturduğunuzda URL’si şöyle görünüyor: linkedin.com/company/[vitrin_sayfası_adı].

  Her şey tamamsa artık şirket sayfanızı yönetme ve kendi kitlesinin oluşmasını gözlemleme zamanı :) Her şey gibi Linkedln şirket sayfalarınında emek istediğini unutmayın. Biraz temelde düzeyde bir rehber oldu ama umarım bu özellikle yeni başlayanlar ve eksiklerini tamamlamak isteyenler için faydalı olur.

  Bol takipçili günleriniz olsun :)

  Kaynaklar:

  Yazı kaynağı : gamzenurluoglu.medium.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap