Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lgs sonuçlarına nereden bakılır

  1 ziyaretçi

  lgs sonuçlarına nereden bakılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MEB.gov.tr LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı! LGS sonuçlarına nereden bakılır? LGS sınav itirazı nasıl yapılır?

  MEB.gov.tr LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı! LGS sonuçlarına nereden bakılır? LGS sınav itirazı nasıl yapılır?

  MEB.gov.tr LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı! LGS sonuçlarına nereden bakılır? LGS sınav itirazı nasıl yapılır?

  Öğrencilerin gündeminde olan LGS 2021 sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı. 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı LGS kapsamındaki merkezi sınav 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde düzenlendi. İki oturum halinde gerçekleştirilen LGS sınavının sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından MEB'in yaptığı duyurunun ardından erişime açıldı. İşte 30 Haziran 2021 tarihinde "Merkezi Sistem Sınavları" sayfasında açıklanan olan MEB.gov.tr LGS sınav sonuçları sorgulama bilgileri..

  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 6 Haziran'da yapıldı. LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler için tercih telaşı başladı. Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılan LGS sınavı sonuçları MEB'in tercih kılavuzunda yer alan takvime göre yapılacak. 

  30 HAZİRAN 2021 MEB LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  MEB'in 2021 takvimine göre LGS sınav sonuçları, 30 Haziran 2021'de Çarşamba günü "www.meb.gov.tr" internet adresinden online olarak ilan edildi. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. 

  MEB.GOV.TR. LGS 2021 SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI!

  LGS SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?

  a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında (https://odsgm.meb.gov.tr) yer alan e-itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

  b. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” veya bankamatik, internet bankacılığı aracılığıyla ya da https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

  c. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

  ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul sistemi veya https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

  d. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

  e. Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  LGS SONUÇ TARİHİ: LGS 2022 ne zaman açıklanır? MEB'den LGS sonuç tarihi... - Haberler Milliyet

  LGS SONUÇ TARİHİ: LGS 2022 ne zaman açıklanır? MEB'den LGS sonuç tarihi... - Haberler Milliyet

  5 Haziran 2022 Tarihinde uygulanan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için araştırmalar artmaya başladı. Haziran ayının son günlerine girerken, LGS sonuçları merakı günden güne araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan LGS'nin sonuç tarihi yine MEB tarafından belirlendi. İşte LGS sonuçları 2022 tarihi...

  LGS SONUÇLARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Merkezî Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

  SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

  Merkezî Sınava katılacak olan öğrencilerin puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek puan türünde hesaplanacaktır.

  a. Sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

  b. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.

  c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

  ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır.

  d. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

  e. Her alt test için hesaplanan standart puanlar, Tablo-2’de verilen katsayılar ile çarpılarak her bir alt testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

  f. Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden muaf olan öğrencilerin Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ağırlıklı standart puanı, bu öğrencilerin o testler dışındaki diğer testlerin ağırlıklı standart puan toplamının, bu testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puan toplamına bölümünün, o testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puanla çarpılması ile elde edilir.

  g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur.

  ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

  h. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69’uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7’nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

  ı. Oturumlardan herhangi birine katılmayan ya da herhangi bir oturumda sınavı iptal edilen öğrenciler için MSP hesaplanmaz 

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  LGS sonuçları nereden öğrenilir? LGS sonuçlarına nasıl bakılır?

  2022 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sonuçları nereden öğrenilir? MEB LGS SONUÇ ÖĞRENME EKRANI! - Yeni Şafak

  2022 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sonuçları nereden öğrenilir? MEB LGS SONUÇ ÖĞRENME EKRANI! - Yeni Şafak

  LGS sınav sonuçlarının ne zaman, hangi gün açıklanacağı ve sınav sonuçlarının nerede yayınlanacağı aday öğrenciler tarafından araştırılmaya başladı. LGS'ye giren binlerce öğrenci 'LGS sonucu ne zaman açıklanır, LGS sınav sonucuna nereden bakılır?' sorusunun cevabını arama motorunda sorgulamaya devam ederken; LGS 2022'ye dair merak edilenler haberimizde...

  2022 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  LGS sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacak.

  LGS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

  2022 LGS sonuçları https://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek ve öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca posta yoluyla gönderilmeyecektir.

  LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  2022 LGS sonuçları 30 Haziran’da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tercih takvimini açıklayacak.

  LGS sonucuyla ve yerel yerleştirmeye göre tercihlerin temmuz ayında yapılması bekleniyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın tercih süreci ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

  Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap