Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lgs mart ayı örnek soruları 2023

  1 ziyaretçi

  lgs mart ayı örnek soruları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 - 2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LGS'YE YÖNELİK ÖRNEK SORULAR

  2022 - 2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LGS'YE YÖNELİK ÖRNEK SORULAR

  2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Yönelik Yapılacak Merkezî Sınava İlişkin Örnek Soruları bu sayfamızdan öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri alanlarından 10'ar soru; T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

  Böylece 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.735'e ulaştı.

  8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar bu sayfamızdan yayımlanmaya devam edecektir.

  2023 Mart Ayı SÖZEL BÖLÜM Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.     Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2023 Mart Ayı SAYISAL BÖLÜM Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.     Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2023 Şubat Ayı SÖZEL BÖLÜM Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.     Şubat Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2023 Şubat Ayı SAYISAL BÖLÜM Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.     Şubat Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2023 OCAK AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.     Ocak Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2023 OCAK AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.     Ocak Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2022 ARALIK AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.    Aralık Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2022 ARALIK AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.   Aralık Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2022 KASIM AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.    Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2022 KASIM AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.   Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  2022 EKİM AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

  2022 EKİM AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

   

  2021 - 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  Yazı kaynağı : rizeodm.meb.gov.tr

  Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a Yönelik Mart Ayı Örnek Soruları ve Çözüm Videoları Yayımlandı

  Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a Yönelik Mart Ayı Örnek Soruları ve Çözüm Videoları Yayımlandı

  2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezî sınava ilişkin Mart ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

  Böylece Mart ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.735'a ulaştı.

  8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek. Soruların çözümleri Genel Müdürlüğümüzün resmi YouTube kanalından izlenebilecek. Kanalımıza ulaşmak ve abone olmak için tıklayınız.

  Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

  Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

  Yazı kaynağı : odsgm.meb.gov.tr

  LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

  LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

  LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçığı yayımladı.

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2022-2023 eğitim öğretim yılında LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava ilişkin mart ayı örnek soruları, öğrencilerin erişimine açıldı.

  45 SORU YER ALIYOR

  Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer olmak üzere toplam 45 soru yer aldı.

  Böylece mart ayı örnek sorularıyla beraber Ekim 2018’den itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek sorular 1735’e ulaştı.

  Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.

  Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.

  Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için tıklayınız.

  Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için tıklayınız.

  SINAV TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK

  Öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek.

  Soruların çözümlerine MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün YouTube kanalından ulaşılabilecek. AA

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap