Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lgs 2. nakil ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  lgs 2. nakil ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MEB Lise 2. Nakil sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, sorgulama nasıl yapılır? 2022 LGS lise nakil sonuçları sorgulama ekranı!

  MEB Lise 2. Nakil sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, sorgulama nasıl yapılır? 2022 LGS lise nakil sonuçları sorgulama ekranı!

  LGS 2. TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  LGS lise 2. nakil tercih sonuçları, 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü açıklanacak.

  Yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde kayıt alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

  Tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 okulu kayıt alanından seçmek kaydıyla en fazla 3 okul tercihinde bulunabilecek. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden en fazla 2 okul seçilebilecek.

  LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  LGS 2. nakil tercih sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak MEB?

  LGS 2. nakil tercih sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak MEB?

  LGS 2. nakil tercih sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak MEB?

  LGS sınavına giren adaylar için tercih heyecanı devam ediyor. Geçtiğimiz hafta LGS 1.nakil tercih sonuçları açıklandı ve ardından 2.nakil başvuruları alındı. Şimdi ise gözler MEB tarafından açıklanacak olan lise 2.nakil tercih sonuçlarında. Peki, LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte takvimde yer alan tarih detayı.

  MEB tarafından düzenlenen LGS 2. nakil tercih sonuçları yerleşmeyi bekleyen öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 2. nakil başvurularını 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştiren öğrenciler sonuç açıklama tarihine odaklandı. LGS nakil tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı MEB LGS takvimiyle belli oldu.

  LGS 2. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  LGS 2. nakil sonuçları MEB tarafından 8 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacak.

  BAKAN ÖZER’DEN AÇIKLAMA

  Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, "İkinci nakil yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezî yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos'ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek."  ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  LGS 2. nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap