Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  leonardo dicaprio en iyi filmleri

  1 ziyaretçi

  leonardo dicaprio en iyi filmleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Leonardo DiCaprio’nun En İyi Filmleri

  Leonardo DiCaprio'nun Bugüne Kadar Çıkan En İyi Filmleri

  Leonardo DiCaprio'nun Bugüne Kadar Çıkan En İyi Filmleri

  Yıllardır beklediği Oscar ödülüne The Revenant filmi ile kavuşan başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio’nun şu ana kadar kazandığı ödüllerin sayısı 95’i geçti. Gençliğinden itibaren birçok projede yer alarak günden güne kendini geliştiren Leonardo DiCaprio, günümüzde en çok sevilen oyuncular arasında.

  Oluşturduğumuz bu film listesinde IMDb puanları baz aldık. Ancak biliyoruz ki Leonardo DiCaprio gibi oyuncular puanlarla, ödülllerle sığdırılamaz. Bu tarz aktörler, genelde bulundukları tüm filmlere kalite getirirler.

  En iyi Leonardo DiCaprio filmleri:

  Brad Pitt ve Leo ile 60'lara dönüyoruz: Once Upon a Time... in Hollywood:

  Oyunculuk yapan Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), rol aldığı başarılı bir dizi vardır ancak kendini televizyondan uzaklaştırmak ve film sektörüne adım atmak ister. Onun dublörü Cliff Booth (Brad Pitt) da bu konuda onunla hemfikirdir. Ortada büyük bir sorun vardır, ikilinin yaşlarının ilerledikçe Hollywood'taki şansları da giderek azalmaktadır.

  Eski de olsa şans verebileceğiniz bir hikaye: What's Eating Gilbert Grape:

  Bir yandan otizm hastası olan kardeşine, diğer yandan obezite sorunuyla mücadele eden annesine göz kulak olan Gilbert'ın oldukça sıradan hayatı sadece sorumluluklardan ibarettir. Günün birinde tesadüf eseri Becky ile tanışması hayatına renk katacaktır.

  İzlemeyenin kalmadığı Titanic:

  Titanik adlı geminin yolcuları arasında Avrupa’da birkaç yıl kaldıktan sonra Amerika’ya dönen Jack adındaki genç bir ressamla nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız vardır. Bu iki genç, şans eseri tanışırlar ve  aralarında bulunan sınıf farkını yok sayarak birbirlerine yakınlaşırlar.

  Şahane bir gerilim-aksiyon: Blood Diamond (Kanlı Elmas):

  Ailesini isyancılardan kurtarabilmeyi başaran ancak kendisi esir alınan Solomon Vandy (Djimon Hounsou), isyancılara ait bir elmas madeninde çalıştırılır. O sırada, normalden çok daha büyük bir elmasla karşılaşır ve o elması saklamaya çalışırken yakalanır. Tam da o sırada ordu, isyancı güçlere saldırı düzenler ve karmaşa çıkar. O karmaşa içinde elması sakladıktan sonra ordu tarafından yakalanır ve hapishaneye götürülerek tehdit edilir. O hapisande tutuklu olan Danny Archer (Leonardo DiCaprio), geçen konuşmaları duyar.

  DiCaprio'yu Oscar'a kavuşturan film: The Revenant (Diriliş)

  1823 yılında geçen filmde kürk avcısı Hugh Glass (Leonardo Di Caprio), ayılar tarafından vahşice saldırıya uğrar ve ağır yaralanır. Gezgin arkadaşları tarafından onları yavaşlatmamaları adına ölüme terk edilir. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen Glass hayatta kalır. Ölüme terk edilmesi ile birlikte kin ve nefret duygularını bir arada yaşayar ve gözünü intikam ateşi bürür. Ayrıca The Revenant filmindeki oyunculuğu, DiCaprio’ya En İyi Aktör Oscarı’nı kazandırmıştır.

  Tarihin en tuhaf dolandırıcılarından Frank Abagnale'in hikayesi: Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

  15 yaşındaki Frank, mutlu bir çocuktur. Babasının yasa dışı işler yapması ve bütün mal varlığını kaybetmesi ile ailesi çok büyük bir sarsıntı yaşar. Annesinin babasını aldatması üzerine evden kaçmaya karar verir ve hayatın karşına çıkardığı zorluklarına göğüs gerer. Frank artık büyük bir dolandırıcı olmuştur. Kendini farklı yerlerde hem pilot, hem doktor, hem savcı hem de FBI ajanı olarak tanıtarak çek kaçakçılığı yapar, ancak bu uzun sürmeyecektir.

  Psikolojik gerilim türüne hayransanız: Shutter Island (Zindan Adası):

  Zindan Adası adlı filmde Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgeye Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için giderler. Olaylar ilerledikçe birbirinden esrarengiz olaylar yaşanıyor.

  Dünyanın en ünlü borsacısı Jordan Belfort'un gerçek hikayesi: The Wolf of Wall Street (Para Avcısı):

  ABD yapımı kara mizah filmi olan Para Avcısı, senaryosu Jordan Belfort'un aynı isimli otobiyografik romanından uyarlanmıştır. Filmin başrolünde genç ve hırslı bir borsacı Jordan Belfort rolünü canlandıran Leonardo DiCaprio yer almaktadır. Çok para kazanma hırsıyla Wall Street borsasında ilk olarak komisyoncu olarak başlar, ancak bulduğu bir açığı daha sonrasında ise CEO olur. Ancak bu hızlı yükselişi ona pahalıya patlar. 

  Tarantino'nun şaheseri: Django Unchained (Zincirsiz)

  Amerikan İç Savaşı'ndan yaklaşık iki yıl öncesini anlatan filmde Dr. Schultz Brittle, kardeşlerin ölümünden sorumlu tutulmaktadır. Schultz'un özgürlüğüne kavuşması ise Django'ya bağlıdır. Dr. Shultz, Django'dan özgürlüğüne karşılık ona iyilik yapmasını ister. Django görevi başarıyla tamamlar ancak ikilinin yolları görevin sona ermesine rağmen ayrılmaz. Şimdiki hedefleri Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşmektir.

  Şahane kadrosu klasik bir suç filmi: The Departed (Köstebek):

  Yönetmenliğini Martin Scorsese'nin yaptığı Köstebek, dört dalda Oscar kazanmıştır. Massachusetts Eyalet Polisi teşkilatı, liderliğini Frank Costello’nun (Jack Nicholson) yaptığı, büyük bir suç organizasyonunun varlığına son vermek üzere operasyon hazırlığı yapar. Bunun çok da kolay olmayacağını bilen teşkilat, bir plan yapar. Genç polis memuru Billy Costigan'ı (Leonardo DiCaprio) bir dizi sınavdan geçirerek suç örgütünün içine köstebek olarak sızmakla görevlendirirler.

  Rüya içinde rüya: Inception (Başlangıç):

  Başarılı yönetmen Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen Inception, vizyona girdiği ilk andan itibaren büyük bir ilgi gördü. Çok yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb’ın (Leonardo DiCaprio) uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu anda, yani rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerine sızıp oradaki değerli sırları çalmaktır. Cobb’un bu ender görülen yeteneği, onu popüler kılarken aynı zamanda onu uluslararası kaçak haline getirmiş ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

  Listede yer almayan ama izlemeye değer diğer filmler:

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yakışıklı Oyuncu Leonardo DiCaprio'nun En İyi Filmleri

  Yakışıklı Oyuncu Leonardo DiCaprio'nun En İyi Filmleri

  Yakışıklı Oyuncu Leonardo DiCaprio'nun En İyi Filmleri

  90’larda yıldızı parlayan ve başarı basamaklarını adım adım tırmanan yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio, çağımızın şüphesiz en iyi oyuncuları arasında yer almakta. Muhteşem oyunculuğunun yanı sıra, sempatikliği ve duyarlı kişiliği ile de insanların kalbini kazanan DiCaprio’nun filmleri, her zaman büyük bir ilgi ve merak konusu olmayı başarıyor.

  Biz de başta “Leonardo DiCaprio hangi filmle Oscar aldı?” , “Leonardo DiCaprio’nun en iyi filmleri hangileri?”, “Leonardo DiCaprio’nun yeni fimi ne zaman vizyona girecek?” gibi soruların cevaplarını arayanlar başta olmak üzere, DiCaprio tutkunlarına özel bir liste hazırladık. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi Leonardo DiCaprio filmleri!

  1. Inception / Başlangıç (2010)

  Başlangıç IMDb Puanı: 8.8

  Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

  Yönetmen: Christopher Nolan

  Inception Konusu: Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği 4 Oscar ödüllü film, sadece Leonardo DiCaprio’nun en iyi filmleri arasında yer almakla kalmayıp, tüm zamanların en başarılı filmleri arasında da yerini almayı başarmıştır. Bu başyapıtta DiCaprio, izleyenlere yetenekli hırsız Dom Cobb’un hikayesini anlatmaktadır.

  Sıradan bir hırsız olmayan Cobb, partneri Arthur (Joseph Gordon-Levitt) ile birlikte, rüyaları esnasında insanların bilinçaltında saklı olan sırları çalmaktadır. Bu yeteneği sayesinde sonsuz olasılıklarla donatılmış dünyalar keşfeden Cobb, yine bu yeteneği yüzünden her şeyini kaybetmiştir. Bir gün, aldığı yeni iş teklifini kabul edip başarıyla tamamlaması karşılığında, kendisine geride bıraktığı hayatını geri alma şansı vadedilen Cobb, kendisini şimdiye kadarki en zorlu macerasının içinde bulur. Fakat Cobb’un zihninde saklı kalmış hatıraları, gerçek ve rüyanın iç içe geçmesine sebep olacaktır.

  2. The Departed / Köstebek (2006)

  Köstebek IMDb Puanı: 8.5

  Tür: Polisiye, Gerilim, Dram

  Yönetmen: Martin Scorsese

  The Departed Konusu: Leonardo DiCaprio’nun en iyi filmleri arasında yer alan Köstebek'in konusu şöyle: Massachusetts Eyalet Polisi, Boston’da hüküm süren İrlandalı mafyayı çökertmek için bir operasyona hazırlanmaktadır. Bu esnada, genç polis memuru Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), suç örgütüne sızarak köstebeklik yapmak üzere görevlendirilir. Kimliğini başarı ile gizleyen Costigan, mafyanın güvenini kazanmaya ve mafya lideri Frank Costello’nun (Jack Nicholson) gözüne girmeye çalışmaktadır. Polisten bir adım önde olan Costello da, yıllar önce bir plan yaparak kendi adamlarından biri olan Colin Sullivan’ı (Matt Damon) polis akademisine sokmuş ve onun polis teşkilatı içerisinde ilerlemesini sağlamıştır. Sullivan da kimliğini gizleyerek polis teşkilatı içerisinde köstebeklik yapmaktadır. İki tarafın da, içlerinde muhbirler olduğunu anlamaya başlaması üzerine Costigan ve Sullivan, karşı taraftaki köstebeği bulmak adına sıkı bir yarış içerisine girer.

  3. Django Unchained / Zincirsiz (2012)

  Zincirsiz IMDb Puanı: 8.4

  Tür: Aksiyon, Macera, Dram

  Yönetmen: Quentin Tarantino

  Django Unchained Konusu: Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği 2 Oscar ödüllü film Zincirsiz, görselliği ve başarılı oyuncu kadrosu ile Leonardo DiCaprio’nun mutlaka izlenmesi gereken filmleri arasında. Özellikle aksiyon ve macera tutunlarının çok seveceği bu yapıt, izleyenleri Amerika’nın vahşi batısında bir yolculuğa çıkarmakta.

  Filmde, 1858 yılının Texas’ında bir kelle avcısı olan Dr. King Schultz (Christoph Waltz), peşinde olduğu adamları bulmasında kendisine yardım etmesi için Django (Jamie Foxx) adlı bir köleyi yanına alır. Django, kaçmaya çalıştıkları için eski sahibi tarafından köle olarak satılan ve bunun sonucunda kendisinden ayrı düşen eşini bulmak istemektedir. Schultz Django’ya, yanında kalıp kendisine yardım etmesi halinde eşini aramasına yardımcı olmayı ve onu özgür bırakmayı vadeder. Django, bu teklifi kabul eder ve adamları bulduktan sonra, Schultz ile birlikte eşini aramak için yola koyulur. Schultz ile birlikte sürdürdüğü araştırmaların sonucunda Django, eşinin köle savaşlarına tutkusu ile tanınan Calvin Candie’nin (Leonardo DiCaprio) yanında olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Django ve Schultz, kadını Candie’nin elinden kurtarmak için aksiyon dolu bir maceraya atılır. 

  4. The Wolf of Wall Street / Para Avcısı (2013):

  Tür: Biyografi, Komedi

  Yönetmen: Martin Scorsese

  IMDb Puanı: 8.2

  The Wolf of Wall Street Konusu: 90’lı yıllara damga vuran çılgın borsacı Jordan Belfort’un aynı adlı otobiyografik eserinden uyarlanan biyografik Leonardo Dicaprio filmi Para Avcısı'nda, yakışıklı oyuncu karşımıza Jordan Belfort olarak çıkmakta. Filmde göstermiş olduğu inanılmaz oyunculuğuyla 2014 Oscar Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu dalında adaylık almasına rağmen, DiCaprio bu filmiyle Oscar heykelciğinin sahibi olamadı. 

  80’li yılların sonunda Amerikan Borsası’nın kalbi olan Wall Street’te çalışmaya başlayan genç Belfort, henüz 25 yaşında ve yeni evlidir. Adım attığı bu yeni dünyadan fazlasıyla etkilenen genç adamın hayatı o günden sonra büsbütün değişir. Zira zekidir, hırslıdır ve bir milyoner olmak istemektedir. 19 Ekim 1987 yılında meydana gelen ve dünya çapında borsalara büyük kayıplar yaşatan Kara Pazartesi hadisesinden sonra, işinin tehlikeye girdiğini fark eder. Bu yüzden Belfort, düşük bütçeli hisse satışları yapan bir şirkette işe girer ve bu işten küçük bir servet kazanır. Daha sonra, komşusu Donnie Azoff (Jonah Hill) ve birkaç arkadaşıyla birlikte Stratton Oakmont şirketini kurarak komisyonculuğa atılır ve çok geçmeden kendisini çılgın partilerin, güzel kadınların ve ülkenin en zenginlerinin arasında bulur.

  5. The Revenant / Diriliş (2015)

  Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

  Yönetmen: Alejandro G. Iñárritu

  IMDb Puanı: 8.0

  The Revenant Konusu: Diriliş, Leonardo DiCaprio’nun hem hayranları hem de kendisi için belki de en anlamlı filmlerinden biri. 2014 yılında The Wolf of Wall Street ile Oscar’ı alamayan başarılı oyuncu, 2016 yılında The Revenant ile yine En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi ve bu sefer, Oscar ödülünün sahibi oldu. Leonardo Dicaprio'nun sayesinde Oscar kazandığı bu sürükleyici film, Dicaprio'nun oyunculuk hayatına bir başarı daha ekledi. Gelelim The Revenant'ın konusuna:

  Deneyimli bir tuzakçı olan kürk avcısı Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), çıktığı av sırasında bir ayı saldırısına uğrar ve ağır şekilde yaralanır. Ekibinin kendisini ölüme terk etmesi üzerine Glass, hayatta kalmak için zorlu bir savaş vermek zorundadır. Acıları ve içindeki intikam ateşi ile hayata tutunan Glass, kendisine ihanet eden ve onu terk eden eski dostu John Fitzgerald’ın (Tom Hardy) izini sürmeye başlar.

  6. Titanic / Titanik (1997)

  Titanik IMDb Puanı: 7.8

  Tür: Dram, Romantik, Macera

  Yönetmen: James Cameron

  Titanic Konusu: Şüphesiz Leonardo DiCaprio denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri de romantik bir baş yapıt olan Titanic. Leonardo DiCaprio’nun, başrollerini güzel oyuncu Kate Winslet ile paylaştığı film, anlattığı trajik ve sürükleyici aşk hikayesi ile 11 dalda Oscar alarak tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

  1912 yılında 17 yaşındaki Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet), zengin bir iş adamının oğlu olan nişanlısı ve annesi ile İngiltere’nin Southampton şehrinden New York’a gidebilmek için, RMS Titanic’te birinci sınıf yolcu olarak yola çıkar. Evlenmek istemeyen Rose, bir gece güverteden atlamaya çalışarak intihar etmeye kalkışır ancak genç bir adam onu kurtarır. Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) adlı bu adam, üçüncü sınıf bir yolcudur. Zaman içerisinde nişanlısının ve annesinin tüm engellerine rağmen Rose ve Jack birbirlerine oldukça yakınlaşırlar. Böylelikle aralarında, yıllarca unutulmayacak trajik ve derin bir aşk başlar.

  7. What’s Eating Gilbert Grape / Gilbert’in Hayalleri (1993)

  Gilbert'in Hayalleri IMDb Puanı: 7.8

  Tür: Dram

  What’s Eating Gilbert Grape Konusu: Leonardo DiCaprio, kariyerinin üçüncü filmi olan bu dram filmi ile, henüz 19 yaşında olmasına rağmen, kariyerinin ilk Oscar adaylığını almayı başarmıştır.

  Başarılı oyuncu filmde, küçük bir kasabada, erkek kardeşi Gibert Grape’in (Johnny Depp) gözetimi altında hayatını devam ettiren, otizm hastası Arnie Grape’i canlandırmaktadır. Babalarının ölümü ve annelerinin hastalığı üzerine tüm ailenin sorumluluğu genç Gilbert’in üzerindedir. Hayatını ailesi üzerine kurmuş olan ve geleceğini düşünmeyen genç adam Gilbert, Becky (Juliette Lewis) adında hayat dolu bir kıza aşık olur. Becky’nin hayatına girmesi üzerine hayata farklı pencereden bakmaya başlayan Gilbert’in yaşamı, genç kız sayesinde aydınlanmaya başlamıştır. Fakat Gilbert'ın sorumlulukları bu aşk için büyük engeller oluşturmaktadır.

  8. The Aviator / Göklerin Hakimi (2004)

  Göklerin Hakimi IMDb Puanı: 7.5

  Tür: Biyografi, Tarih, Dram

  Yönetmen: Martin Scorsese

  The Aviator Konusu: BAFTA'da En İyi Film, Altın Küre'de Drama Dalında En İyi Film ödüllerini kazanan ve 11 dalda da Oscar’a aday olan Leonardo Dicaprio filmi Göklerin Hakimi, Amerikalı iş adamı, film yapımcısı ve yönetmeni Howard Hughes’un hayatını konu alan biyografik bir film. 

  Leonardo DiCaprio’nun başrollerini Cate Blanchett ile paylaştığı filmin konusu şöyle: Yetişkinliğe yeni adım atan Howard Hughes (Leonardo DiCaprio), babasından kendisine miras kalan servet ile, I. Dünya Savaşı’nda kullanılan uçakları konu alan “Cehennem Melekleri” adlı bir film çekmek için çılgınca bir maceraya atılır. Filmin çekimleri, Hughes’un mükemmelliyetçiliği ve sinema sektöründe, sessiz filmlerden günümüz filmlerine geçiş aşamasında olunmasından dolayı üç yıl sürer. Bu mükemmelliyetçilik sayesinde Hughes, filmi ile Hollywood’da büyük bir başarı yakalar ve döneminin gözde oyuncularından Katharine Hepburn (Cate Blanchett) de olmak üzere, güzel ve başarılı oyuncularla aşk yaşamaya başlar. Fakat Hollywood sosyetesinin Hughes’u kabullenmeye pek de niyeti yoktur.

  9.The Great Gatsby / Muhteşem Gatsby (2013)

  Tür: Dram, Romantik

  IMDb Puanı: 7.3

  The Great Gatsby Konusu: Leonardo DiCaprio’nun 2 Oscar kazanan sürükleyici film Muhteşem Gatsby, ünlü Amerikalı yazar F. Scott Fitzgerald’ın aynı adlı ölümsüz eserinden beyaz perdeye uyarlanmış. The Great Gatsby, sürükleyici hikayesi, muhteşem görselliği ve müzikleri ile izleyenleri gerçek sevgiyi bulma yolunda bir yolculuğa çıkarmayı başaran filmlerden.

  1929 yılının Aralık ayında bir akıl hastanesinde tedavi görmekte olan I. Dünya Savaşı gazisi Nick Carraway (Tobey Maguire), doktoruna o ana kadar tanışmış olduğu en büyüleyici insan olan Jay Gatsby’den (Leonardo DiCaprio) bahseder. Carraway, doktorunun da tavsiyesi üzerine büyük bir tutku ile Gatsby’yle olan geçmişini anlattığı bir kitap yazmaya başlar.

  Serveti ve eğlenceli kişiliği ile tüm kadınları büyüleyen Gatsby, Carraway’in kuzeni Daisy Buchanan (Carey Mulligan) ile yıllar önce destansı bir aşk yaşamıştır. Bu aşk mutsuz bir şekilde sona ermiş olmasına rağmen, hem Gatsby’nin hem de zengin bir adamla evli olan Daisy’nin hisleri artarak devam etmektedir. Gatsby, Carraway’in de yardımı ile gerçek aşkı Daisy ile tekrar bir araya gelmeye çalışacaktır. 

  10. The Basketball Diaries / Günlük (1995)

  Günlük IMDb Puanı: 7.3

  Tür: Biyografi, Dram, Polisiye

  The Basketball Diaries Konusu: Eski bir uyuşturucu bağımlısı olan, yazar-müzisyen Jim Carrol’un günlüklerinden uyarlanan ve Carrol’un hayatını anlatan Leonardo Dicaprio filmi Günlük'te, 21 yaşındaki DiCaprio, karşımıza genç Jim Carrol olarak çıkmakta.

  Başarılı bir lise basketbol takımının üyesi olan genç Jim’in hayatının odak noktasını takım arkadaşları ve basketbol oluşturmaktadır. Saha, Jim’e zihnindeki dünya ile gerçek hayatı arasında bir köprü oluşturmaktadır. Kısa bir süre sonra yakın arkadaşının hastalığı, antrenörünün ona karşı uyguladığı cinsel tacizler ve uyuşturucuya olan merakı, Jim’in ünlü bir basketbol oyuncusu olma yolundaki hayallerininin üzerini örtmeye başlar. Hayatındaki terslikler sonucu büyük bir boşluğa düşen Jim, eroin kullanmayı denemek ister ve kısa süre içinde bağımlı olur. Bu bağımlılık, genç Jim’in hayatını kısa süre içinde tepetaklak etmeye başlar.

  11. This Boy’s Life / Bu Çocuğun Hayatı (1993)

  Bu Çocuğun Hayatı IMDb Puanı: 7.3

  Tür: Biyografi, Dram

  This Boy’s Life Konusu: En eski Leonardo DiCaprio filmlerinden biri olan This Boy’s Life, Amerikalı yazar Tobias Wolff’un anılarından uyarlanmıştır. Filmde henüz 19 yaşında olan DiCaprio, filmin başrollerini ünlü oyuncu Robert De Niro ile paylaşma fırsatı bulmuştur.

  1950’lerin Amerika’sında geçen duygu yüklü biyografik filmde, eşinden boşanmış olan Caroline Wolff (Ellen Barkin), oğlunu da alarak ülkeyi dolaşmaya başlar. Yolculuğu sırasında başarısız ilişkiler yaşamaktan yorulan Caroline, oğlu Toby (Leonardo DiCaprio) ve kendisi için daha iyi bir yuva kurabilmek adına düzgün bir adamla tanışıp evlenmek istemektedir. Toby ile Seattle’a taşınan Caroline burada, düzgün bir adam olduğunu düşündüğü Dwight Hansen (Robert De Niro) ile tanışır ve evlenir. Fakat kısa süre sonra Toby, Dwight’ın gerçek yüzünü görmeye başlar.

  12. Once Upon a Time in Hollywood (2019)

  Tür: Komedi, Dram

  Yönetmen: Quentin Tarantino

  One Upon a Time in Hollywood Konusu: Senaristliğini ve yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği, Leonardo DiCaprio’nun yeni filmi Once Upon A Time in Hollywood'da, ünlü oyuncuya Brad Pitt ve Margot Robbie eşlik ediyor. Ünlü yönetmenin muhteşem bir kadroya sahip olan filmi, 2019 yılının en çok beklenen filmleri arasında. 

  Peki, Leonardo DiCaprio’nun yeni filmi ne zaman vizyona girecek?Çekimlerine Haziran 2018’de başlanan Once Upon a Time in Hollywood’un Türkiye’de, 9 Ağustos 2019’da vizyona girmesi planlanıyor.

  Leonardo Dicaprio'yu 2019 yılında izleyiciyle buluşturacak olan yeni film, 1969’un Los Angeles’ında geçecek. Filmde, seri katil Charles Manson cinayetlerinin gerçekleştiği sıralarda, Bounty Law isimli vahşi batı dizisinin yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ile dublörü ve yakın arkadaşı olan Cliff Booth’un (Brad Pitt) sinema sektörüne açılabilmek için çıktıkları macera anlatılacak. Dalton’un komşusu olan, dönemin ünlü oyuncusu Sharon Tate’e de güzel oyuncu Margot Robbie hayat verecek.

  Yazı kaynağı : www.izlesene.com

  En İyi Leonardo Dicaprio Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Leonardo Dicaprio Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En iyi 12 Leonardo Dicaprio filmi (IMDb puanına göre)

  En iyi 12 Leonardo Dicaprio filmi (IMDb puanına göre)

  Yönetmenliğini Quentin Tarantino yaptığı Once Upon a Time ...in Hollywood filminin başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt yer alıyor.

  Filmin diğer oyuncuları ise Margot Robbie, Kurt Russell, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Luke Perry, Margaret Qualley ve Al Pacino.

  Once Upon a Time in Hollywood 1969 yılının Hollywood'una bir saygı duruşu" olarak değerlendiriliyor. 

  Once Upon a Time ...in Hollywood filminini 77. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazanması, “Once Upon a Time… in Hollywood”un Oscar yarışında iddialı olacağını düşündürüyor. Leonardo DiCaprio, "Once Upon a Time... in Hollywood’taki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında 2020 Oscar Ödülleri’nin en güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyor.

  Eleştirmenler, Bir Zamanlar Hollywood'da için "tam anlamıyla deli, sorumsuz ama aynı zamanda da mükemmel" yorumunda bulundu. Tarantino'nun Pulp Fiction'dan bu yana en iyi ve en cesur yapımı olarak değerlendirilen Once Upon a Time ...in Hollywood filmi için bazı eleştirmenler ise "erkek bakış açısıyla yapılmış" ve "kadın karakterlere yönelik hakaret içeren aşırı sıkıcı bir film" yorumunu yaptı. 

  Sinema otoriteleri Once Upon a Time ...in Hollywood’ta DiCaprio-Pitt ortaklığını, Pulp Fiction'daki John Travolta -Samuel L. Jackson'dan bu yana yönetmenin "en iyi ikilisi" olarak değerlendiriliyor.

  Film, 60'ların sonlarında Amerika'daki eğlence dünyasına hakim olan moda, müzik ile iç içe ilerliyor. Dönemin birçok ünlü ismi ve aktörü de senaryonun merkezinde yer alıyor. Tarikat lideri Charles Manson'un bir grup müridi ile birlikte ünlü yönetmen Roman Polanski'nin evini basarak eşi Sharon Tate dahil 9 kişiyi öldürmesi de filmin merkezindeki olaylardan biri.

  IMDb puanı: 7,7

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap