Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lazerden sonra kese yaptım dökülmedi

  1 ziyaretçi

  lazerden sonra kese yaptım dökülmedi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  lazer epilasyondan sonra kıllarım dökülmedi?

  2. zaten dökülmeler 7-10 gün sonra başlar ama ilk seansta benim de bütün tüylerim dökülmedi. bazı yerler batık bazı yerler dökük bazı yerlerde de kıl vardı. 10günden sonra keseye başlayabilirsin o da baya faydalı oluyor.

  bir de kişinin yapısına göre değişiyor, mesela arkadaşımla aynı gün ilk seansımıza gitmemize rağmen onunki yeni ağda yapmış gibi olmuştu.

  benim 2. kontrol seasımın üzerinden 1 ay geçti ilk seansa göre değişiklik çok bariz.

  özetle biraz sabır yani :)

  Yazı kaynağı : www.suslusozluk.com

  Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır mı ?

  Genelde Kadınlar Buz Lazer Epilasyon sonrası kullanılan jel yüzünden yıkanmak isterler. Lakin Tenleri lazer işlemi gördüğü için hassaslaştığı için ortalama 1 Hafta kese Yapılması önermez cildinizin tahriş görmemesi için buda Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır mı ? sorunuzun cevabı diğer sorularınız için yazının devamını okuyabilirsiniz.

  Buz Lazer Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınır

  İlk seans buz lazer epilasyon yapıldıktan 3 ila 5 gün içerisin de ilk kıllar çıkar ve dökülür. Bundan sonra çıkacak tüyleri kesinlikle Ağda ve Cımbız kesinlikle kullanılmaz sebebi ise kıl köklerinizin çekilmesidir. Buz lazer ana mantığı kıl köklerini yakma mantığıyla çalışması nedeniyle kıl köklerinin zara verilmemesi en iyi yöntemdir. Kıl ve tüyleriniz jilet yada tüy dökücü kremleri tercih ediniz. Buz Lazer Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınır sorunuza cevabıdır.

  Buz Lazer Kıllar ve Tüyler Ne Zaman Dökülür

  Buz Lazer tüyleri bitirir mi ? diye soruyorsunuz. Bunu için ilk önce Epilasyon süreciniz inceleyelim. Buz lazer ortalama 4 ila 6 seans sürmektedir. Fakat bunu iletirken vücudunuzun cilt özellikleri, tüylerin yoğunluğu, kalınlığı ve harmanların yoğunluğunu göz ardı edemeyiz. Buz Lazer yöntemi çok çabuk yapılır. Tüm Vücut ortalama 45 dakika gibi bir sürede uygulanabilir. İşlem bittikten sonra kıllar 3 ila 5 gün içinde uzar ve çıktıkları gibi dökülmeye başlarlar. Bu olaya kıl uzaması diyemeyiz. Kökleri ölü olduğu için bu da 4 ila 6 hafta kıl çıkmaz. Yeni oluşan kıllar görüldüğünde 2 seans habercisi olmaktadır. bazen buz lazer de 7 ,ile 9 haftaya kadar uzayabilmektedir.

  Epilasyon süresi bazı kılların geç uzaması faktöründen dolayı sürede uzamaktadır. Buz lazer diğer epilasyon çeşitlerine göre daha hızlıdır. Kesin somucu almak için seansların birden fazla yapılması gerekmektedir.

  Buz Diot Lazer Farkı Nedir.

  Diod lazerler bölgesel hedefleme ve Lazer ışığının isabet oranı çok yüksek olduğu için başarı oranı daha yüksektir. Diod lazerlerle sonuca ulaşmak daha çabuk olduğu gibi kesin sonuç elde etme oranı daha yüksektir. Buz Diod lazer epilasyon hem bölgesel hem de tüm vücut uygulamalarında kullanabilmektedir. Buz başlıklı diod Lazer kullananlar büyük bir çoğunluğu acısız bir işlem olduğunu söylemektedir.

  Buz Lazer Nedir?

  Buz lazer FDA onaylı bir uygulamadır.  810 nm dalga boyutunda diyot lazer teknolojisiyle geliştirilmiştir. Buz lazer vücutta alexandrite lazerden daha derine inebilmektedir bu derinlik ile vücuttaki en derin kıl köklerine ulaşmaya olanak sağlar. Özellikle sırt bölgesi gibi kalın deri yüzeylerinde oldukça etkili epilasyon yöntemlerindendir. Buz lazer uygulamasında kökleri yakarken bölgeye buz uygulanarak ağrı ve acı hissinin önüne geçmektedir. Adeta masaj konforuyla oldukça rahat uygulanabilen epilasyon yöntemidir. Bütün cilt tiplerine uygun olmakla birlikte geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak 4 mevsim uygulanabilir bir epilasyon yöntemidir.

  Buz Lazer Kalıcı mıdır?

  Geçerliliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Buz Lazer uygulaması en acısız ve en etkili lazer epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerinizle vedalaşmanın en etkili yöntemi olan buz lazer uygulamaları Ankara Buz lazer epilasyon seansları sonunda etkinin görülmesi için en az  6 ay herhangi bir lazer uygulaması yapılmamalıdır. İlerleyen senelerde hormonal değişiklikler (hamilelik, kullanılan ilaçlar vs.) vücutta daha önce uyku halinde olan tüyler harekete geçebilir, zayıf tüyler halinde gözlemlenebilir. İnsan tabiatında var olan bu durum buz lazer operasyonunun başarısıyla bağıntılı değildir. Buz  Lazer epilasyon bu tarz sonuçlarda ihtiyaca göre senede 1 veya 2 seans tekrarlanabilir.

  Buz Lazer Ağrılı Mıdır?

  Buz lazer uygulamasında kökler yakılırken bölgeye buz uygulanır ve acı hissinin tamamen önüne geçilir, bilakis masaj konforunda bir epilasyon deneyimi yaşanır.

  Buz Lazer Hangi Bölgelere uygulanabilir?

  *Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, sırt, kollar, bacaklar, çene, ense, boyun ve yüze uygulanabilir.

  Buz Lazer uygulama sonrası

  Buz lazer tedavisi sonrası kısa süreli kızarıklık ve hassasiyet söz konusu olabilir. Bu etki çok kısa bir zaman diliminde ortadan kalkacaktır. Uygulama sonunda günlük yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Buz lazer Uygulamasının hemen ardından sıcak su ile duş almamalısınız. 1 hafta boyunca güneşten korunmalı ve peeling, kese gibi işlemlerden kaçınmalısınız. SPF 30 veya üzeri güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Yüz bölgesinde buz lazer uygulaması yapıldığı takdirde 1 gün süre ile makyaj yapılmamalıdır.

  Ankara’da Buz Lazer Uygulaması Seans süre ve Fiyatları

  Buz Lazer uygulama seansları uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 6-8 seans sürmektedir. Buz Lazer epilasyon fiyatları ise aynı şekilde uygulamanın yapılacağı bölgeye göre ve seans sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır mı ?

  Yazı kaynağı : www.filizkarslioglu.com

  Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası

  Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası

  Lazer epilasyon 1. seans sonrası kıllar ne zaman dökülür? Lazer işleminden sonra tüyler ve kıllar, hemen hemen 2 hafta içerisinde dökülebilir. Ancak hemen belirtmek gerekir ki bu sürenin uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişmesi olasıdır.

  Lazer epilasyon 1. seans sonrası kıl dökülmesinde hemen sonuç alınması beklenmez. Kişinin cilt ve kıl tipine göre bu süreç değişebilir. Pek çok insan, lazer epilasyon yaptırmadan önce bu konuyu merak etmekte, kimi araştırmalar neticesinde uygulamayı alıp almamaya karar vermektedir.

  Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

  2 hafta içerisinde işlem yapılan bölgedeki kıllarda dökülmenin başlaması gerekir. Dökülme başladıktan sonra 3 hafta sürebilir. Uygulamanın ardından geçen bu sürede bölgedeki kılların tamamının bir anda dökülmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Kılların dökülmesi ile kullanılan lazer cihazının arasında direkt olarak bir ilişki yoktur.

  Lazer Sonrası Kıllar Dökülmezse…

  2 ya da 3 seans sonra kılların dökülmemesi gibi durumlarla karşılaşılıyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda uygulamayı aldığınız merkezle iletişim kurmanızda yarar vardır. Eğer uygulamayla ya da cildinizle ilgili bir sorun varsa tüylerin dökülmemesi söz konusu olabilir.

  Lazerden Epilasyondan Sonra Kıllar Çekilir mi?

  Lazer uygulamasından sonra kılların ne zaman koparılacağı ya da çekileceği konusunda pek çok soru vardır. Uygulamayı alan insanlar, bunun doğru olup olmadığını merak etmektedir. Eğer lazer işleminden sonra kıllar dökülmediyse kese ya da peeling yapabilirsiniz. Bu işlemler, uygulamanın yapıldığı bölgedeki ölü derileri temizlemektedir. Kıl dökülmesini hızlandırmak için ölü derilerin temizlenmesi gerekmektedir. Çok fazla tavsiye edilmemekle birlikte lazer işleminden sonra farklı yöntemlerle kılları ya da tüyleri çekmek ya da koparmak mümkündür. Bu işlem, cildinizi tahriş eder, fakat bölgeye de herhangi bir zarar vermez.

  Ya Tüyler Tekrar Çıkarsa…

  İki seans aldıktan sonra tüyler yenide çıkabilir. Bu durum, doğrudan hormonal yapınızla ilgili olabilir. Ana işlemden 20 gün sonra yapılan kontrol seanslarında yeniden bir rötuş yapılmalıdır. Gözden kaçan, fark edilmeyen kıllar olabilir. Bu seansta söz konusu kıllar alınır. Eğer yeni çıkan kıllar varsa bunlar da temizlenmiş olur.

  Epilasyon Sürecinde Neler Yapılmalıdır?

  Lazer epilasyon uygulamasını aldıktan sonra şunları yapmamalısınız:

  Lazer epilasyon kalın tüylerin ve kılların olduğu bacak, genital bölge ve koltuk altı gibi alanlarda başarılı sonuç vermektedir. Yüz ve boyun bölgesi gibi daha ince tüylerin bulunduğu alanlarda ise daha dikkatli ve uzun süreli seanslar daha etkilidir. Eğer uygulama bu bölgelere yapılacaksa uzman tarafından belirlenen sayıda seansların tamamlanması önemlidir. Bu bölgeler diğer bölgelere göre daha geç sonuç verebilmektedir.

  Yazı kaynağı : ektandemir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap