Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kızlık zarı bozulması belirtileri

  1 ziyaretçi

  kızlık zarı bozulması belirtileri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri

  Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık Zarı Nedir?

  Kızlık zarı vajinanın hemen girişindedir ve yaklaşık 1,5-2mm içerde yer almaktadır. Bazı kilolu hastalarda daha içeride yerleşmiş olabilir. Halk arasında kızlık zarı yırtılması, "kızlığın bozulması, kızlığın gitmesi, bekaret kaybı, kızlık zarının patlaması, bekaretin gitmesi" gibi ifadelerle tanımlanmaktadır.

  Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık zarı günümüzde çok önemli yere sahiptir. Boşanmalar, kavgalar hatta cinayete kadar giden toplumsal olaylara yol açan bir fenomendir. Aslında vajinaya alınan darbeler, parmakla müdahale, sürtünme yoluyla yakınlaşma kızlık zarını zedeleyebilir. Kızlık zarının yırtıldığı veya bekaret kaybedildi mi sorusunun en net cevabı, bu konuda deneyimli jinekolog tarafından muayene ile edilerek anlaşılır.

  Kızlık Zarı Muayenesi

  Kızlık zarının bozulup bozulmadığı, bekaret muayenesi ile son derece kolay ve acısız bir şekilde anlaşılabilmektedir. Mevcut Kızık zarı yapısına asla zarar vermez. Bazen hastalar bunu kendileri yapmak isterleryani bozulup bozulmadığını anlamak isterler. Uygun pozisyonda kızlık zarlarını görebilirler ancak zedelenip zedelenmediğini, bozulup bozulmadığını net bir şekilde anlamaları pek mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Bozulması

  Kızlık zarı cinsel birleşme, sert mastürbasyon, vajinadan içeri bir cismin sokulması, kaza gibi sebepler nedeniyle bozulmaktadır. Ancak kadınlar bazı durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığına tam olarak karar verememektedirler. Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunu soruyor iseniz öncelikle bozulma belirtilerinin sizde olup olmadığına bakmak ve net bir cevap için mutlaka jinekoloğunuza başvurmalısınız.

  Kızlık zarının bozulduğuna dair en önemli belirti kanamadır, ilk cinsel ilişki yada herhangi bir nedenle kızlık zarı bozulduğunda bütünlüğü bozulduğu için bir miktar kanama olabilir, ancak bu kanama tamamen kızlık zarı yapısına bağlıdır. Kırmızı, açık pembe renkli bazen 1-2 saat sürebilen, bazen silince gelen, bazen de birkaç güne kadar uzayan kanama çeşitleri mümkündür. Bazen de zar yapısı esnek veya esneğe yakındır ve hiç kanama olmaz. Tam tersi de mümkündür bazen de kanama vardır ancak zarda sadece zedelenme vardır. Yukarda da bahsettiğim gibi bunu net olarak anlamanın tek yolu jinekolojik muayenedir. Ayrıca kızlık zarının bozulduğuna işaret eden diğer belirti şunlardır; vajina girişinde yanma benzeri bir sızlama, kasıklarda aşağı çekilme hissi ve hafif bir ağrıdır.

  Kızlık Zarı Kolay Bozulur Mu?

  Kızlık zarı vajina girişine 1,5-2 cm mesafede bulunan 1-3 mm kalınlığında ortalama 2-3 cm çapında mukoza kıvrılması ile oluşmuş bir zar yapısıdır. Yapı itibarı ile ağız içi mukoza yapısına çok benzer. Ortasında 1-1,5 cm çapında bir delik mevcuttur. Kızlık zarında az miktarda damar ve sinir dokusu mevcuttur. Aslında kızlık zarının bilinen fizyolojik bir görevi yoktur. Bebeklik ve çocukluk döneminde vajina kanlını bir miktar örterek mikroorganizmaların girişine karşı bir bariyer vazifesi görür. Kızlık zarının ilk ilişki sonrasında mutlaka kanaması gibi bir durum yoktur. Tekrarlayan ilişkiler ile kanama ihtimali artar. Zarın yırtılması ile çıkan kan bazen vajina içinde birikir hemen çıkmaz ve ertesi günlerde koyu kahverengi, çamurumsu bir kanama yada pıhtı atılması gibi kendini belli eder.

  Kızlık zarı çok kolay bütünlüğünü kaybeden bir yapı değildir. Mastürbasyon, sürtünme yöntemi ile cinsel yakınlaşma, yüzeysel dokunma, çamaşırı üzerinden vajinaya dokunulması kızlık zarında bozulmaya neden olmaz. Zarım bozuldu demek için ortadaki 1,5-2 cm'lik halkanın düzeninin bozulacak şekilde, merkezden tabana kadar inen yırtıklar oluşmak zorundadır. Bu da ancak vajinaya penis, sert bir cismin girmesi ile mümkündür. Nadir olarak sürtünme yolu ile birlikteliklerde peniz kazara tam olarak içeri girmese bile kızlık zarında zedelenmelere hatta bazen de yırtıklara neden olabilmektedir. Her kızlık zarı bozulması kanamaya yol açmayacağı gibi her kanama da mutlaka kızlık zarının bozulduğu anlamına gelmez. Bazen kanama ile gelen hastalarda muayenede zarda sadece zedelenmenin olduğu ve bütünlüğünün bozulmadığı tesbit edilir.

  Kızlık Zarına Parmak Ne Kadar Girerse Bozulur?

  Kızlık zarı vajinanın 2-3 cm içerisinde ortası boş, damar ve sinirsel ağdan zayıf, yapı itibarı ile ağız içi mukoza yapısına benzeyen ortasındaki boşluk yaklaşık 1,5 cm civarı olan anotomik bir yapıdır. Penis, parmak yada başka herhangi bir cismin girmesi zarda yırtılmaya yol açabilir. Kızlık zarına bakış açısı her toplumda değişmekle birlikte bizim toplumumuzda el değmemişliği,saflık ve temizliği, bekareti simgeler. Bir kız çocuğuna kendini bildiği andan itibaren kendi kızlık zarını görmemesine ve nasıl bir şey olduğunu bilmemesine rağmen, koruması gereken, namusla eşdeğer bir şey olduğu öğretilir.

  Aslında kızlık zarının varlığının tek amacı, kız çocuğu ergenlik dönemini tamamlayana kadar vajina girişinde mikropların girişini engellemektir. Kızlık zarının çok kolay bozulabileceğine dair yaygın bir inanç vardır. Toplumumuzda, klitoral mastürbasyon yolu ile, partnerle sürtünme yolu ilişkide, iç çamaşırlar üzerinde iken bastırma ile, dışarıdan okşama ile yada parmakla dokunma ile kızlık zarının bozulması mümkün değildir.

  Gelelim parmak girmesi meselesine; kızlık zarının bir sürü formu vardır, en sık görülen formu annüler yani halka formudur, diğerleri; yarımay formu cribriform, septalı, mikroperfore ve imperfore formlarıdır. İmperfore Hymende ortada olması gereken doğal açıklık yoktur ve genç kızların ilk adet görmesi ve adet kanının akmaması ile kendini belli eder. Yani değil yüzeysel temasla parmakla dahi delinmesi imkanzıza yakındır, cerrahi yöntemlerle açılması zorunluluğu vardır.

  Diğer tiplerde parmakla kızlık zarının bozulması tam olarak zar yapısına bağlıdır. Geniş halka formundaki zarlarda bazen iki parmağın bile girmesi ile zar bozulmazken, mikroperfore veya cribriform zarlarda bir parmağın içeriye 3-4 cm ilerlemesi ile kızlık zarı bozulabilmektedir. O nedenle parmak ne kadar girerse kızlık zarı bozulur sorusunun cevabı tamamen kişinin kızlık zarı yapı bilinerek verilebilir.

  Yazı kaynağı : www.mugeaksoy.com

  Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır? - Diva Kadın

  Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır? - Diva Kadın

  Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık Zarı Nedir?

  Kızlık zarı vajinanın 2-3 cm içerisinde, son derece hassas, kolay yırtılabilen ve bozulunca da kendiliğinden iyileşmeyen bir yapıya sahiptir. Günümüzde kızlık zarı çok önemli bir yere sahiptir, çünkü bunun yüzünden cinayetler ve şüphesiz boşanmalar olabilmektedir. Gerçek manada, bir cinsel ilişki yaşamadan sürtünme yoluyla, vajinaya sert darbe alınması ya da parmakla mastürbasyon sırasında bozulup bozulmadığını net olarak anlamak mümkün değildir. Ancak, deneyimli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılan (himen) muayene ile anlaşılır. Muayene son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Herhangi bir şekilde kişiler kendi kızlık zarını göremez veya dışarıdan birisi bakarak bunu anlayamaz.

  Kızlık Zarı Bozulması

  Genç kızların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Kızlık zarı cinsel ilişki esnasında yırtılır ve az miktarda vajinal kanama olur. Yalnız kızlık zarları yapılarından dolayı insandan insana değişiklik gösterebilmektedir. Genelde tam cinsel ilişkiye giren bir kızın kızlık zarı kesinlikle bozulmaktadır. Ancak, sürtünme, vajina bölgesine darbe alınması ya da mastürbasyon sebebiyle kızlık zarının bozulduğundan şüpheleniyorsanız muhakkak bir kadın doğum uzmanına muayene olmanızda fayda vardır.

  Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık zarı bozulduğunda, birkaç damla kan olabilir ve kısa süre sonra kanama kendiliğinden durur. Bekâretinizin bozulmuş olma ihtimali oldukça çok yüksektir. Kızlık zarı kanı kırmızı renkte, bazen de daha koyu veya pembe renkte olabilir. Kanamanın miktarı çok nadiren de olsa uzun süreli ve yoğun olarak kendini gösterebilir, bu durumda kanamayı durdurabilmek için cerrahi müdahale gerekebilir ve dikiş atılabilir. Kızlık zarının bozulduğunu ancak, bekâret zarı bozulma belirtilerini bilerek anlayabilirsiniz. Yani, cinsel ilişki yaşayan çiftlerde penis vajinanıza tam olarak veya yarım olarak bir kez bile girse, kızlık zarı bozulmuş olabilir. Ayrıca, vajinaya parmak veya yabancı sert bir cisim girdiğinde de kızlık zarı bozulabilir. Mastürbasyon esnasında kızlık zarının bozulması mümkün değildir.

  Kızlık zarları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kızlık zarı normalde ilk cinsel ilişki sırasında bozulsa da bazı durumlarda kızlık zarlarının yapısal özelliklerinden dolayı yani esnek olduğundan cinsel ilişkide bozulmaz ve kanama oluşmaz. Ancak, doğum esnasında kızlık zarı yırtılabilir. Bu yüzden, evlenmeden önce kişilerin mutlaka bir jinekologa giderek kızlık zarının esnek olup olmadığı hakkında bilgi almasında fayda vardır. En yaygın tedavi yöntemi kızlık zarının dikilmesidir. Uygun şekilde yapıldığında, başarı şansı oldukça çok yüksektir.

  Kızlık zarı bozulma belirtileri;

  Kızlık zarı dışarıdan görülmemekte ve vajina girişinden bir iki santim içerdedir. İç dudakları yanlara doğru yeterince aralayıp kızlık zarını ortaya çıkarmak ve dalında tecrübeli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmeniz ve vajinal muayene olmanız gerekmektedir. Kızlık zarı dokusunda kendiliğinden bir iyileşme oluşmaz. Bunun için kızlık zarı dikimi işleminin bir jinekolog tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak yapılmakta ve her iki işlemde de cinsel ilişki sırasında kanama gerçekleşmektedir.

  Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Toplumumuzda maalesef kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılmakta ile ilgili pek çok yanlış bilgi mevcuttur. Bunlardan biri de yapılan muayenenin acı veren bir uygulama olduğu ile ilgilidir. Kızlık zarı muayenelerinde acı veya ağrı oluşmaz. Kızlık zarı muayenesi 5 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Hymen dokusunun orta kısmında bir delik olduğundan kadınlar bazen bu deliği görünce kızlık zarının yırtıldığını düşünebilirler. Oysa ki doktorunuz muayene esnasında hymen dokusununun yırtılıp yırtılmadığı ile ilgili gözlemleme yaptıktan sonra sizi bilgilendirmektedir.

  İlk Cinsel Birliktelikte Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

  Genellikle ilk cinsel birliktelikte kızlık zarı bozulduğunda kanama süresi 1 ila 2 gün arasında olabilmektedir. Kanamanın süresi ve miktarı hymen dokusundaki damarlarla ile ilgili olmaktadır. Ayrıca, kızlık zarı kanamaları 3 güne kadar uzayabilmektedir. Yalnız daha uzun sürmesi halinde veya kanamaya şiddetli ağrının eşlik etmesi durumlarında mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gözükmeniz gerekmektedir. Kızlık zarı bozulduğunda oluşan kanamaların dışında herhangi bir sağlık sorunun olup olmadığı da araştırılmalıdır.

  Kızlık Zarı İlk Cinsel İlişkide Mutlaka Kanar mı?

  Kızlık zarınınilk cinsel ilişkide mutlaka kanama olup olmayacağı ile ilgili şunu belirtmekte fayda var. İlk cinsel ilişki esnasında kızlık zarında yırtılma meydana gelmekte ve kanama oluşmaktadır. Yalnız, bazı kadınlarda hymen dokusu esnek bir yapıya sahip olduğu için kanama gerçekleşmez ve yırtılma oluşmaz. Böyle esnek hymen dokusu olan kadının doğum esnasında kızlık zarı yırtılabilmektedir. Günümüzde kızlık zarı esnekliği sebebiyle ilk cinsel ilişkide kanamanın yaşanmaması oranı genelde % 44 olarak belirtebiliriz. Yani oldukça yaygın yaşanan bir durum olmaktadır. Ancak, bu konuda da endişeye gerek yoktur. Çünkü bir jinekolog tarafından yapılan basit bir muayene ile kızlık zarının bütünlüğünü koruyup korumadığı, esnek olup olmadığı da anlaşılabilmektedir.

  Kızlık Zarı Kaç Santimde Bozulur?

  Kızlık zarı (hymen) vajinanızın 1,5 ila 2 cm girişinde bulunmaktadır. Cinsel ilişki yaşamadığınız müddetçe bozulması söz konusu değildir. Kızlık zarının bozulması için içerisine sert bir cisim sokulması halinde yırtılır. Cinsel ilişki yaşandığı esnada penis ile doğal yoldan kızlık zarının yırtılma işlemi gerçekleştirilmelidir. Kızlık zarı bozulan kadının anatomik olarak bir değişikliğe uğramayacağı için dışarıdan gözlemlenmez.

  Kızlık Zarı Çıplak Gözle Görülür mü?

  Kadınlar genelde merak edip ayna yardımı ile kızlık zarı dokusunu görmeye ve bu dokunun yırtılıp yırtılmadığını anlamaya çalışırlar. Ancak, bu yolla kızlık zarını görmesi mümkün değildir. Vajina içerisinde yer alan herhangi bir dokunun hymen dokusu olduğu akıllara gelebilir farklı yöntemleri denemeniz sizin yanılmanıza sebebiyet verebilir. Elbette bu kızlık zarı dokusu çıplak gözle görülebilmektedir. Yalnız kadının muhakkak bir jinekolog tarafından muayene edilmesi gerekir. Bu nedenle, kızlık zarının bütünlüğünü koruyup korumadığı da muayene esnasında anlaşılır ve doktorunuz size bu konuda en doğru bilgiyi verir.

  Yazı kaynağı : www.divakadin.com

  Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri Hakkında Önemli Bilgiler - Tayfun Türkaslan

  Cinsel ilişkiden sonra birleşme gerçekleşmemesine rağmen yaşanabilen bu durum karşısında kızlık zarı bozuldu mu gibisinden birçok soru sorulabiliyor. Kızlık zarının bozulduğuna dair cinsel ilişki sonrası bazı bulguların varlığından söz etmek mümkün. Bozulmuş kızlık zarı belirtileri aslında adet dönemi belirtilerine çok yakından benziyor. Tek fark ise hafif ve kısa süreli olan kanama durumu oluyor. 

  Adet dönemi ağrıları yaşayan kişilerde ağrının uzun soluklu olması iki ağrının birbirinden farklı olduğunu bir nebze olsun gösterebiliyor. Ancak bozulmuş kızlık zarı belirtileri yalnızca bunların tekinin gerçekleşmesiyle meydana çıkmıyor. Vajina bölgesinin iç kısmında yanma ve batma hissi oluşuyorsa kızlık zarının bozulduğu tahmin edilebilir. 

  Kızlık Zarı Nasıl Bozulur ( Patlar )?

  Kızlık zarı farklı bir formdadır. Ortasında küçük bir delik olan minik bir yapıdır. Vajinanın iç kısmında girişten hemen sonra ortalama 1,5 cm ile 2 cm uzaklıktadır. Nadiren 3 cm mesafede olduğu da gözlemlenmiştir. Kızlık zarının bozulması için penisin vajinaya en az bu mesafelerde girmiş olması gerekmektedir. Elbette girişin sadece cinsel ilişki yoluyla olması şart değildir. Herhangi bir sert cisim, vajinaya giriş yaparak mastürbasyon yapmak veya bir darbe – kaza da kızlık zarının bozulmasına neden olabilir. Kızlık zarı yeniden dikilebilen bir yapıda olup kızlık zarının bozulup bozulmadığını öğrenmek için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına danışmanız yeterlidir.

  Kısa süreli bir ön muayenenin hemen ardından hekiminizce bilgilendirilebilirsiniz. Kızlık zarının patlama – bozulduğuna yönelik en belirgin belirtiler; bir damla veya birkaç damla ya da nadiren de olsa biraz daha yoğun kanama görülmesi, kasıklarda yanma ve ağrı, vajina içinde yanma ve ağrı, dizlerde titreme yaşanması (genelde heyecan odaklı – psikolojik bir etkidir) gibi konuları söyleyebiliriz. Elbette çok nadir olmakla birlikte kanama vb yaşanamayabilir.

  Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Bekaret zarı olan kızlık zarının zedelendiğinin anlaşılması büyük olasılıkla kolay olmaktadır. Ancak nadiren de olsa en sık rastlanan durumlar oluşmadan da kızlık zarı yırtılabilmektedir. Bu ayrı bir mevzu olup makalenin sonunda özet olarak işleyeceğiz.

  Kızlık zarı bozulunca oluşabilecek belirtiler ;

  Yukarıda sıralanan durumlar kızlık zarının yırtılmasını ifade eder. Bir ya da bir kaçı aynı anda yaşanabildiği gibi hepsi veya hiç biri olmayabilir. Çok nadirde olsa kızlık zarının bozulmasının anlaşılamadığı koşullar da olabilir. Bunun net yanıtını almak için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’na başvurarak muayene olmanız yeterli olacaktır. Uzman hekim birkaç dakikalık kısa bir muayenenin ardından kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını söyleyecektir.

  Fiziksel Muayene ile Tespit Yapılır ?

  Basit bir muayene yöntemi kullanılmaktadır. İddia edilenin aksine muayene esnasında kişinin canı asla acımaz. Oldukça basit bir yöntem ile doktor vajinayı inceler. Herhangi tıbbi bir aracın vajinaya koyulduğu yönündeki söylemlerin tamamı yanlıştır. 

  Zorunlu ve sağlıksal bir problem olmadığı sürece vajinaya bu şekilde müdahale edilemez. Hastadan jinekolog uzmanı tarafından hazırlanan muayene masasına uzanması istenir. Jinekolog tarafından çıplak gözle görülebilen bu doku incelemesinde acı verici bir tespit bulunmamaktadır. Ayrıca 18 yaş sınırının bu alanda uygulandığı bilinmelidir. Muayeneye gelecek olan hastalar eğer ki 18 yaşından küçükse ebeveynlerinden birisiyle gelmeleri istenir. 

  Hastanın kişisel problemi olduğu için elde edilen bilgiler üçüncü kişiler ile paylaşılamaz. Hatta bu bilgileri kurumlar aracılığı ile öğrenmek mümkün değildir. Hastanın gizliliği bu noktada çok önemli bir esastır.

  Bozulmuş Kızlık Zarı Çıplak Gözle Görülebilir Mi?

  Bozulmuş kızlık zarı belirtileri taşıyor ve hastaneye gitmeye karar verdiyseniz. Herhangi bir operasyon veya cerrahi risk taşımadığınızı bilmeniz gerekiyor. Bozulmuş kızlık zarı çıplak gözle görülebilir mi sorusuna olumlu bir yanıt verebilmek mümkündür. 

  Jinekolog tarafından dokular üzerindeki hassasiyet kolaylıkla fark edilebilir. Ayrıca belirtilerin jinekoloğun sorduğu sorularla teyit edilmesi oldukça önemlidir. Ayna yöntemini tavsiye eden kişilerin bu yorumları her kadın için aynı olmayan Hymen dokusu nedeniyle yanlıştır. 

  Hymen dokusu kanama ve vajinal sıvının birikimiyle bakıldığında farklı noktalara çekilebilir. Yani kişinin kızlık zarı olarak sandığı şey başka bir şey olma ihtimaline sahiptir. Doğal olarak profesyonel bir yardım olmadan emin olmak doğru bir davranış olmayacaktır. Yanı sıra bu dokuyu gördükten sonra veya görmeden önce kadınlar kızlık zarını parmaklarıyla kontrol etmek istiyorlar. Ancak vajinanın boyutsal açıdan farklılıkları hep gözden kaçıyor. 

  Kızlık zarı kalınlığı ne kadardır?

  Genel olarak bilinen kızlık zarı vajinanın 1.5 ve 2 cm aşağısında olduğu söylenir. Ancak kişiden kişiye değişen bu durumda kadınlar tırnak uzunlukları gibi şeyleri önemsemeden o bölgeye dokunmaya kalkarlar. Sonuç olarak kızlık zarı yırtılmamışken deneysel bir muayene çeşidi yüzünden yırtılabilir. 

  Ardından jinekoloğa gidip bilgi almanın hiçbir mantığı kalmaz. Zaten içinizi rahatlatmak adına jinekoloğa başvuracaksanız. Hiçbir zaman kendi muayenenizi yapmayın. Uzman jinekologlara göre bu durum karşısında panik yapılmamalıdır. 

  Doktor tavsiyelerine göre hareket edilmelidir. Yani muayene kesinlikle kişi tarafından veya üçüncü kişi tarafından gerçekleştirilmemelidir. Konu hakkında uzman olmayan kişilerin internetteki yorumları tamamıyla yalandır veya deneysel yöntemlerdir.

  Kızlık Zarı Patladığında Kanama Olur Mu?

  Bir diğer yanlışta kızlık zarının ilk kez cinsel ilişkiye girildiğinde patlayıp kanayacağı düşüncesidir. Böyle bir durumun kadınların yalnızca %56’sında gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bozulmuş kızlık zarı belirtileri olarak bilinen kanama yöntemi tamamıyla şans faktörüne dayalı bir etkendir. 

  Kişinin kızlık zarı o ilişki esnasında bozulmuş olabilir. Ancak kanamanın gerçekleşmesi kesinlikle olacak diye bir durum söz konusu değildir. Kadınlar arasında uygulanan bir çalışmaya göre %44’ünde kızlık zarının bozulmadığı tespit edilmiştir. Yani bu belirtinin doğruluğundan söz etmek tamamen mümkün değildir.

  İlk Kanama Tahminen Kaç Gün Sürer?

  Bozulmuş kızlık zarı belirtileri arasında bilinen hafif kanama etkisi çok uzun sürmez. Reglden farklı olduğu noktada zaten budur. Kanama etkisi oldukça hafiftir. Yalnızca 2 veya 3 pedin dolacağı bir kanamadan söz edilir. Kanama çok az rastlansa bile 3 günü aşkın devam edemez. Psikolojik etkiyle maksimum 3 gün kanama yaşandığı görülebilir. Kızlık zarı kanaması kaç gün sürer gibisinden kesin bir yargı tıp camiasında bulunmamaktadır. 

  Bazı kişilerin kanamayı 1 gün bile tamamen yaşamadıkları bilinmektedir. Yani kanama sürekli devam edecek gibi endişeleri olan kişiler bu hususta yanılmaktadırlar. Kanama hafif ve kısa sürelidir. Diğer türlü kanamalar başka nedenlerden kaynaklanabilir. Bu yüzden ağır geçen kanama süreçlerinde doktora görünmek önemli bir husustur.

  Cinsel İlişki Harici Kızlık Zarı Yırtılır Mı?

  Cinsel ilişki esnasında kızlık zarının yırtılması oldukça normal bir durumdur. Ancak kızlık zarının en az cinsel ilişkide yırtılma ihtimali kadar mastürbasyon esnasında da yırtılma ihtimali olduğu bilinmelidir. Mastürbasyon, kişinin kendisini rahatlatmak amacıyla cinsel tatminini sağlamak için yapılan bir ihtiyaç türüdür. 

  Ancak kadınların mastürbasyon sonrası kanama yaşamaları ve adet günlerinde olmamaları cinsel ilişki harici kızlık zarı yırtılır mı sorusunu sormalarına neden olur. Bozulmuş kızlık zarı belirtileri ortaya çıktığında mastürbasyon şüphesi nedeniyle insanlar kontrol çabalarına girerler. Daha önce belirtildiği üzere en doğru tespit jinekologlar tarafından konulabilir. 

  Kısacası mastürbasyon yapmak kızlık zarını yırtabilen bir etkiye sahiptir. Hymen dokusu olarak bilinen dokuya fazla temas edilmesi yani vajinanın içine 1.5 ve 2 cm’den fazla girilmesi halinde kızlık zarı mastürbasyon esnasında yırtılır.

  Penis Vajinaya Girmeden Kızlık Zarı Yırtılır Mı?

  Kadınların en merak ettiği sorulardan birisi de penis vajinaya girmeden kızlık zarı yırtılır mı sorusu olarak karşımıza çıkıyor. Penisin vajina ile temas etmesi durumunda kızlık zarının yırtılma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak penisin içerisi girmesi veya azıcık bile girmesi kızlık zarı için tehlike içerir. 

  Kızlık zarı vajina ağzının çok az altında bulunduğu için penisin ucunun bile girmesi yeterli olacaktır. Kadınların ilişki esnasında oldukça gergin olmalarının nedeni bu konuya bağlanır. Ancak ilişki esnasında bu durumun yaşanma ihtimali sevişirken gerçekten çok azdır. 

  Aksine ilişki haricinde mastürbasyon yaparken bu durumun yüksek oranda yaşanma ihtimali olduğu bilinir. Kadınların cinsel ilişki esnasında birlikte oldukları kişileri bu konuda uyarmaları ve vajinaya fazla baskı uygulanması durumunda kızlık zarının yırtılabileceği konusunda karşısındakini bilgilendirmesi gerekir. 

  İki tarafında bu konuda bilinçli davranması oldukça önemlidir. Bozulmuş kızlık zarı belirtileri arasında kanamanın gerçekleşmeme ihtimalinden dolayı iki tarafta kızlık zarının bozulmadığını anlamayabilir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Tarafların karşılıklı olarak yaşanabilecek olan durumları konuşmaları gerekir.

  Kaynakça:

  https://drtugrulabacioglu.com/kizlik-zarinin-bozulma-belirtileri/

  https://www.jinekolognet.com/kizlik-zari-yirtilmasi.asp

  https://www.divakadin.com/saglik-kosesi/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir

  https://bursakadinhastaliklari.com/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir/

  Yazı kaynağı : tayfunturkaslan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap