Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kızılay fitre zekat hesap numarası

  1 ziyaretçi

  kızılay fitre zekat hesap numarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Türk Kızılay | Genel Bağış | Bağış Yap

  Türk Kızılay | Genel Bağış | Bağış Yap

  Siz de nakdi bağışta bulunarak Kızılay’ın insani yardım çalışmalarına destek olabilir, binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebilirsiniz.

  Türk Kızılay, 1868 yılından bu yana hayırsever halkımızdan aldığı güç ile ülkemizde ve dünyada insan ıstırabını dindirmek, insan onurunu korumak için çalışmaktadır. Kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

  Kuruluşundan bugüne yürüttüğü insani yardım faaliyetleri ile milyonlarca insana ulaşan Türk Kızılay, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir. Siz de insani yardım faaliyetlerine nakdi bağışta bulanarak Kızılay’ın çalışmalarına destek olabilirsiniz. Nakdi bağışınızı Türk Lirası ve yabancı para cinsinden yapabilir, altın vb. nakde çevrilebilen ve nakit benzeri olarak tanımlanan finansal araçlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Aynı zamanda “BAĞIŞ” yazıp 2868’e göndererek de (10₺) katkıda bulunabilirsiniz.

  Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

  Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından,

  Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle,

  168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,

  Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,

  Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapabilirsiniz.

  Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.

  Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kizilay.org.tr

  Türk Kızılay | Zekât | Bağış Yap

  Türk Kızılay | Zekât | Bağış Yap

  ZEKÂT

  Kızılay, zekât bağışlarınızın ülkemizdeki ve dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına vesile olmaktadır.

  Zekat bağışlarınız Ramazan ayı içerisinde ve de yıl boyunca, zekat almaya uygun  yüz binlerce ihtiyaç sahibine nakit geçim desteği, gıda veya burs olarak ulaştırılmaktadır.

  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun 27.06.2014 tarih ve 510 sayılı fetvasında; "Türk Kızılay’ın zekât hesabına yatırılan paraların; Müslüman toplulukların bulunduğu ülkelerde meydana gelen tabii afet, savaş ve iç karışıklıklar yüzünden mağdur olan kimselere, temizlik, barınma, giyim ve benzeri ihtiyaçların karşılanması amacı ile ayni olarak verilmesinde dinen bir sakınca olmadığı” belirtilmiştir.

  Zekâtlarınız Nerelerde Kullanılıyor?

  Yapılan sosyal incelemeler neticesinde geliri asgari ücretin altında kalan, temel ihtiyaçlarını karşılamadığı resmi olarak belirlenen dezavantajlı bireylere (yaşlılar, kadınlar, engelliler, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzler, öğrenciler, sokakta yaşayanlar, sosyal dışlanmaya maruz kalan bireyler) zekât yardımları yapılmaktadır.

  Zekât yardımları ayni ve nakdi şeklinde tek seferlik ya da düzenli olarak; asgari geçim desteği, gıda yardımı, doğum yardımı, giyim yardımı, acil afet yardımı, barınma yardımı, eğitim yardımı, sağlık yardımı şeklinde yapılmaktadır.

  Zekat’ınızı Vergi Matrahından Düşebilirsiniz

  Nakdi Zekât

  Türkiye Kızılay Derneği’ne makbuz karşılığı yapılan nakdi bağış ve yardımların “tamamı” beyan edilen kazançtan (matrahtan) indirilebilmektedir. Şahsen beyanname veren kişiler de, şirket olarak beyanname veren kurumlar da, vergiye tabi kazançlarından Kızılay’a yaptıkları bağışların tamamını herhangi bir yüzde veya tutar sınırı olmaksızın indirebilmektedirler. (Gelir Vergisi Kanunu Md. 89 ve Kurumlar Vergisi Kanunu Md.10)

  Ayni Zekât

  Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılay'a yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip yine vergi muafiyetinden yararlanabilir.  

  Zekâtın Önemi Ve Faydaları

  Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

  Yurt içi Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için Ziraat Bankası TL hesap bilgileri;

  Yurt dışından bağış yapmak için Ziraat Bankası Frankfurt hesap bilgileri;

  Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.

  Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kizilay.org.tr

  Türk Kızılay | Banka Yolu İle Bağış

  Türk Kızılay | Banka Yolu İle Bağış

  Bankaların İnternet Bankacılığı Ekranlarından Türk Kızılay'a bağışta bulunabilirsiniz. Bu şekilde gerçekleştireceğiniz bağışlarda Banka tarafından Türk Kızılay hesap numarası ya da şube kodu bilgileri sorgulanmayacak, masraf alınmayacak ve iletişim bilgileriniz otomatik olarak Kurumumuza aktarılacaktır.

  Aşağıda belirtilen bankaların internet, mobil  ve şube tahsilat menülerinden bağışlarınızı yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kizilay.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap