Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kıymet bilen insanlara zaafım var onlar incili kaftan gerisi yamalı fistan ne demek

  1 ziyaretçi

  kıymet bilen insanlara zaafım var onlar incili kaftan gerisi yamalı fistan ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Kıymet bilen insanlara zaafım var. Onlara incili kaftan, gerisi ise yamalı fistan..

  Bardağı yere at ve sonra ondan özür dile. Aslında onu kırmak istemediğini ve ondan tekrar su içmek istediğini söyle. İşe yararsa ben buradayım.

  Bazen hayattan mümkün olması güç şeyler talep ediyor şu insanlar. Ruh hallerinin ceremesini çekmenizi, daha sonra beş dakika öncesini hayatınızdan tamamen silmenizi bekliyorlar. Ne saçma.. Bu beklentide yaşayan her insana bir bardak kırmasını sonra o bardaktan su içebilirse beni aramasını söylemek istiyorum. Hayatı zor kılan tek şey bu. Aslında söyleyecek çok şeyin olması ama bunları asla söyleme durumunun olmaması. Peki neden? Çünkü karşında olan incinir, üzülür.

  Bence insan çok bilince değil, çok konuşa bilince zeki olur. Ben çok konuşan boş konuşur lafına hiç inanmam. Konuşmak kolay bir şey olsaydı, herkes kendini en güzel şekilde ifade edebilirdi. Toplum kendini ifade edemeyen insanlarla doluyken çok konuşanın boş konuştuğu algısı bana hep saçma gelmiştir. Çok konuşanın anlatacak çok şeyi, yaşanmış bir çok olayı, görmüşlüğü, geçirmişliği, inanmışlığı vardır. Birikim olmadan konuşabilir miydik? Anne, baba, amca, teyze yada halamız bize su istemeyi öğretmese bu yaşanmışlığı yalnız başına edinebilir miydik?  Asla. Bizler dışarıdan edindiğimiz adına ”yaşanmışlık” dediğimiz birikimlerin ta kendisiyiz. Bu yüzden şu hayatta edindiğimiz tüm birikimleri dışa aktarabilelim olur mu?

  Bir de unutmadan, sizler birikimlerinizi hayata yansıtırken daima yanınızda olup, desteğini asla esirgemeyen insanlara sonsuz değer verin. Sizi değerli hissettiren her şeye minnet duyun.

  Kıymet bilen insanlara zaafım var. Onlara incili kaftan, gerisi ise yamalı fistan..

  Yazı kaynağı : icimdekiler.net

  Cahit Zarifoğlu'nun dediği gibi;

  kıymet bilen...

  Instagram'da Yedi Güzel Adam: “Kıymet bilen insanlara zaafım var onlar incili kaftan. Gerisi ise yamalı fistan. #CahitZarifoğlu”

  Kıymet bilen insanlara zaafım var. Onlar incili kaftan sözü « Quotpedia

  münzevi hüzün — -Kıymet bilen insanlara zaafım var Onlar incili...

  münzevi hüzün — -Kıymet bilen insanlara zaafım var Onlar incili...

  -Kıymet bilen insanlara zaafım var

  Onlar incili kaftan,

  Gerisi ise yamalı fistan…

  Yazı kaynağı : munzevihuzun.tumblr.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap