Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kyk yurt başvuruları ek tercih

  1 ziyaretçi

  kyk yurt başvuruları ek tercih bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KYK EK TERCİHİ YURT BAŞVURUSU OLACAK MI, GSB EK TERCİH YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  KYK EK TERCİHİ YURT BAŞVURUSU OLACAK MI, GSB EK TERCİH YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarına yerleşme işlemi sürüyor. Yedek alımları yapılan yurtlara, YKS ek tercih ile yerleşenlerin başvuru süreçleri bekleniyor. Geçtiğimiz yıl ek tercih sonuçları ardından ek yerleştirme eylül ayında yapılmıştı.

  KYK ek yerleştirme başvuruları için GSB'den henüz bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki süreçte KYK yurtlarına ek başvuru işlemlerinin açılması bekleniyor.

  KYK YURT BAŞVURU SONUCU SORGULAMA...

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Ek KYK yurt başvuruları ne zaman? Ek tercihle üniversiteye yerleşenlerin yurt başvuruları nasıl yapılacak? - Eğitim Haberleri

  Ek KYK yurt başvuruları ne zaman? Ek tercihle üniversiteye yerleşenlerin yurt başvuruları nasıl yapılacak? - Eğitim Haberleri

  ÖSYM tarafından 2022 YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt hakkı kazanan öğrenciler, KYK ek tercih yurt başvurularının başlayacağı tarihi araştırıyor. Peki, Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman? KYK ek yerleştirme başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Ek yerleştirme KYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte detaylar…

  EK TERCİH KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu ek yerleştirme ile üniversitelere kayıt hakkı kazananlar için başvuru tarihlerini henüz açıklamadı. Başvuru tarihlerinin belli olmasıyla birlikte KYK ek yerleştirme başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

  KYK EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, yurt içi ve yurtdışı değişim programına katılan öğrenciler, lisans tamamlama öğrencileri ve burslu olmayan uluslararası öğrencilerin başvuruları Bakanlıkça belirlenecek süre içerisinde e-Devlet Kapısı üzerinden yapılıyor.

  Ek yerleştirme KYK yurt başvuru değerlendirme sonuçları; Bakanlık internet sayfası http://sonuc.gsb.gov.tr adresinden duyuruluyor.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  KYK yurt ek tercih başvuruları başladı mı? Ek tercih KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? GSB KYK ek yurt başvurusu ekranı

  KYK ek tercih yurt başvuru tarihleri! Ek tercihle yerleşenler için KYK yurt başvuruları ne zaman?

  KYK ek tercih yurt başvuru tarihleri! Ek tercihle yerleşenler için KYK yurt başvuruları ne zaman?

  Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor? 2022 KYK ek tercih yurt başvuru tarihleri gündemde merak edilen konulardan birisi oluyor. Üniversite ek tercih sonuçlarının duyurulmuş ve öğrenciler yerleşme hakkı kazanmıştı. Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler KYK yurtlarından faydalanıp faydalanamadığını merak ediyor. Peki; ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman?

  EK TERCİH KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  KYK yurtlarına geçtiğimiz günlerde yedek alımları yapılmıştı. YKS ek tercih ile yerleşenlerin de başvuru süreçleri bekleniyor. Geçen yıl ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından eylül ayında ek yerleştirme yapılmıştı.

  Konuyla ilgili GSB’den henüz bir açıklama gelmiş değil.

  KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmaktadır.

  KYK YURT BAŞVURU ŞARTLARI!

  a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

  b) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları dışında bulunması.

  c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olmaması.

  ç) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

  d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması.

  e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

  f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

  g) Kamu personeli olmaması.

  ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

  h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap